Kızım beni sevmiyor olabilir mi?

kizimbalim

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2024
2
1
27
Kızım 4 ay 10 günlük evde ne yaparsam yapayım mutlu edemiyorum, geçen haftaya kadar iyiydi oyun oynardık kitap okurdum dinlerdi aşı yaptırdık cuma günü bacağını ben tuttum canını acittim mi sandi acaba diyorum o gün bugündür hiçbir şeyden memnun olmuyor mutlu edemiyorum sürekli çığlık atarak ağlama halinde yatırıyorum kaldırıyorum hiçbir şey hayretmiyor. Ama benden hariç babası gelsin oynatsin hafta sonu ilgilensin çok mutlu bir bebeğe dönüşüyor kayınvalidem geliyor arada onla da çok mutlu yatiriyor kadın konuşuyor bende mümkün değil durmaz o şekilde sizinde başınıza geldi mi neleri yanlış yapıyorum acaba veya nasıl bir yol izleyerek düzeltebilirim acaba artik benim de canım sıkılmaya ağlamaya başladım farkındayım bebeğim bunu hisseder ama günlerdir böyle lütfen yardım edin.

Ben de 12 13 yaşında bir çocuk diye düşünerek baktım başlığınıza ☺️ çok tatlısınız☺️ bebekler tüm gün bizlerle vakit geçirdiğinden sıkılabiliyorlar. Zaten dönemi gereği huysuz ve her şeye ağlayan dönemde çok normal. Farklı bir yüz görünce heyecanlanıyorlar bu çok normal. Benim de oğlum kaç yaşına geldi bir kere bile sarılıp doğru düzgün öpmemiştir beni. Eskiden çok üzülürdüm ama büyüdükçe sevgisini başka yollardan da görmeyi öğrendim. 2 yaşında pedagoga bile götürdüm normal mi diye. Mizacı böyle öpme sarılma sevmeyen bir çocuk dedi. Sizin ki bir de kız eminim büyüdükçe bol bol sarılıp öpüşüp koklaşacaksınız. Dert etmeyin kendinize. Her anne yaşıyor bunları. Hatta bir kaç zaman sonra arkanızdan ağlamaya başlar sizi ister hep.

Normal bence ben de bebeğimi çok kahkahalarla güldüremeyip kafaya taktığım oldu bu bebek pek gülen bi bebek olmayacak mı diye her hafta farklı olabiliyorlar benim de 4 ay 3 haftalık şuan daha iyi.
Akşam babası gelince de görür görmez gülümsüyor ama sesi farklı yüksek geldiği için korkup ağladığı da oldu babası da o zaman alınmıştı bana niye böyle yapıyor diye

Yazınıza denk geldim benimde annem çok güzel güldürüyor bebekleri kan mı çekiyor bilmiyorum ama sadece benimki de değil başkalarının bebekleri de şen şakrak oluveriyor elinde. Orta okuldan sonra 4 yıl kreşte çalışmıştı onun da bi etkisi vardır belki. Annemden öğrendiğim taktikler bebişle bişeyler yaparken şu karete sesleri olur ya hay huy gibi sana baktığında gülerek bu tarz heycanlı sesler çıkarmak ve biraz sert davranmak. Eline bişey alıp düşüyor gibi yapıp tam düşerken yakalamak ay uy yapmak. Biraz tuhaf anlattım gerçi :)

X