Bebek Beslenmesi Kizlar bebegim kusuyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Benim bebeğim de 2. Ayından beri kusuyor. Her yediğini çıkarıyordu. Doktor kilo alımı normal diye önemsemedi. Fizyolojik reflü 6. Ayda düzelir, reflü yatağı ve beslenme aralıklarını çok sık olmasın açıkmadan besleme kusmasın dedi. Hepsini yapmama rağmen bazen kusuyor bazen kusmuyor.

2 saat kısa bir aralık acıkmadan vermemeyi deneyin bir de

Benim bebeğim de 2. Ayından beri kusuyor. Her yediğini çıkarıyordu. Doktor kilo alımı normal diye önemsemedi. Fizyolojik reflü 6. Ayda düzelir, reflü yatağı ve beslenme aralıklarını çok sık olmasın açıkmadan besleme kusmasın dedi. Hepsini yapmama rağmen bazen kusuyor bazen kusmuyor.

2 saat kısa bir aralık acıkmadan vermemeyi deneyin bir de
Kiz uyanmiyoki 3n az 4 saat uyo

Peynirimisi kusuyo yoğurt gibi bide bu kaç ay bole suruyo
emzırır emzırmez yatırma. az bı gezdır gazı tam cıksın mıdeye de yerlessın sutler. emdıgı anda o ılk dakıkalar kusuyorsa evet fazlasını kusuyor ama 10 15 dk sonrası gaz kaldıgından sallanmaktan ıkınmak sıkınmaktan altını degısrken fazla kaldırmaktan vs cıkar. altını acma ısını emzırmenın onune al almadıysan . valla bı dolu sebebı var sanırım . deneyımımle dr a sorularımla bu kadar ogrendım

Refleks kontrolu yapılmalı, fazlasını kusuyor olabilir ama bu surekli ve peynir kesiği sekilde olmasi normal mi ? Bilemiyorum. Sutunuz tazyikli de olabilir belki kilosuna gore bir doktorla goruaun bence. Ve refleks yatagi sart

Pes etmeyin. Emzirmeye calışın derim. Doktoruna bir danışın bakalım o ne diyecek.
Bu hafta götürecek ıns
Refleks kontrolu yapılmalı, fazlasını kusuyor olabilir ama bu surekli ve peynir kesiği sekilde olmasi normal mi ? Bilemiyorum. Sutunuz tazyikli de olabilir belki kilosuna gore bir doktorla goruaun bence. Ve refleks yatagi sart
Canim zaten emiyo bazen tutuyo bazen tutmuyo gosumu sagip veriyorum ondanmi bilmiyorum

Bu hafta götürecek ıns

Canim zaten emiyo bazen tutuyo bazen tutmuyo gosumu sagip veriyorum ondanmi bilmiyorum
Canim yanlis yazmışım ya refleks demisim klavye çevirmiş 😅 reflu diyecektim. Reflusu olabilir bebisin

Kiz uyanmiyoki 3n az 4 saat uyo
2 saatte bir vermeyin işte 3-4 saat geçsin. Ona rağmen kusuyorsa gazı oluyordur. Yavaş yavaş emziriyorum. Sürekli gazını çıkarıyorum emzirme aralarında. Süt hızlı geldiği için gaz yapıyor.
Tepiniyor memede emerken gaz oluyor. O şekilde emerse kusuyor. Ben de tam çözüm bulamadım. Bazen kusuypr bazen kusmuyor

Bir de benim 2. Ay aşılarını yapınca çok kuştu. Doktor aşının öyle bir etkisi yoktur dedi ama aşı olunca calpol verdik o dokundu büyük ihtimallle. Artık fitilden başka bir şey vermeyeceğim.

Babası kucağına aldığı gün kusuyor. Denk mi geliyor bilmiyorum. Ya da çok sarsıyor çocuğu tutmayı beceremiyor. Reflüsü var sarsmaya pek gelmiyor

Bebek reflüsü olabilir. Bebeğim doğduğu günden beri kusuyor. Aylık olarak çocuk doktoruna kontrole gittiğimizde doktor reflü olduğunu söyledi. Çeşitli testler yapıldı ultrasonda bakıldı, bazen mide ya da böbrek sorunları da kusmaya sebepmiş. Ama çok şükür temiz çıktı. Bizimki normal bildiğin reflü.. Ar mama veriyoruz reflü olan bebekler için. Benim sütümü yediklerime dikkat etsem bile kusuyordu. İlk ay genel olarak sadece anne sütü verdim sürekli kustu. 650 gr civarı aldı kilo . Sonra ar mama başladık çok şükür toparladı. Sen de mutlaka doktora danış. Evet her bebek kusar ama bir miktar, fazlası ise (benim bebeğim gibi) doktora danışman şart.
Merhaba 🌸 Hangi marka ar mamayı kullanıyorsunuz acaba? Benim kızım da çok kusuyor bugün cerrahiye gittik ultrason röntgen idrar testi hiçbir şey çıkmadı. Ağır bi reflüsü var muhtemelen dendi. Normalde sadece süt veriyoruz ama ar mama önerdi. Çocuk doktorumuza sordum kabızlık yapabilir dedi sizde öyle problem oldu mu kusma geçti mi ve anne sütünü tamamen mi bıraktınız? Tamamen bırakmak istemiyorum daha çok küçük.

Bebek reflüsü olabilir. Bebeğim doğduğu günden beri kusuyor. Aylık olarak çocuk doktoruna kontrole gittiğimizde doktor reflü olduğunu söyledi. Çeşitli testler yapıldı ultrasonda bakıldı, bazen mide ya da böbrek sorunları da kusmaya sebepmiş. Ama çok şükür temiz çıktı. Bizimki normal bildiğin reflü.. Ar mama veriyoruz reflü olan bebekler için. Benim sütümü yediklerime dikkat etsem bile kusuyordu. İlk ay genel olarak sadece anne sütü verdim sürekli kustu. 650 gr civarı aldı kilo . Sonra ar mama başladık çok şükür toparladı. Sen de mutlaka doktora danış. Evet her bebek kusar ama bir miktar, fazlası ise (benim bebeğim gibi) doktora danışman şart.
Bir de motilium diye bir ilaç kullanıyoruz bağırsak hareketlerini çok arttırıyor. Siz hiç kullandınız mı?

Bir de motilium diye bir ilaç kullanıyoruz bağırsak hareketlerini çok arttırıyor. Siz hiç kullandınız mı?
Merhaba geçmiş olsun 🙏 aptamil ar kullanıyorum doktor bebelac ar önermişti ama bebelac ar gaz yaptı. Evet o ilacı ve farklı 2 ilaç daha kullandık. Artık ilaç vermiyorum çünkü ilaçta çözüm olmadı. Anne sütü 3 buçuk ay alabildi bebeğim, kesmek zorunda değilsin hatta vermen çok daha iyi. Benim sağlık sorunlarım nedeniyle sütü bıraktık. Mamasına akşamları demlediğimiz rezene ve anasondan birkaç damla ekliyoruz kabızlık için ve sakinleşmesi için. Bebeğim şuan 6.ayı bitirmek üzere hala zaman zaman kusuyor. Mamanın kıvam almasını beklersen, mamayı kusmuyor genelde. Derece aldık ölçüyoruz 37 derece olunca mamayı veriyoruz. Soğuyana kadar da mama koyulaşıyor ar Mamanın özelliği bu.

Merhaba geçmiş olsun 🙏 aptamil ar kullanıyorum doktor bebelac ar önermişti ama bebelac ar gaz yaptı. Evet o ilacı ve farklı 2 ilaç daha kullandık. Artık ilaç vermiyorum çünkü ilaçta çözüm olmadı. Anne sütü 3 buçuk ay alabildi bebeğim, kesmek zorunda değilsin hatta vermen çok daha iyi. Benim sağlık sorunlarım nedeniyle sütü bıraktık. Mamasına akşamları demlediğimiz rezene ve anasondan birkaç damla ekliyoruz kabızlık için ve sakinleşmesi için. Bebeğim şuan 6.ayı bitirmek üzere hala zaman zaman kusuyor. Mamanın kıvam almasını beklersen, mamayı kusmuyor genelde. Derece aldık ölçüyoruz 37 derece olunca mamayı veriyoruz. Soğuyana kadar da mama koyulaşıyor ar Mamanın özelliği bu.
Çok teşekkür ederim ayrıntılı cevabınız için 🙏🏻 Çok geçmiş olsun 🙏🏻 İkizlerim var erken doğdular zaten ama beni en çok zorlayan bu konu oldu. Kızım her öğün mutlaka kusuyor üstü başı değişiyor o arada yine kusuyor altını alırken gazını çıkarırken… yani her türlü 😔 inşallah çözüm buluruz 🤲🏻🤲🏻🤲🏻

Aptamil ar mama acilmamis kutu elimde mevcut eczaneden almistik 4 kutusu ihtiyac fazlasi olarak duruyor arayan varsa uygun fiyata satacagim

X