Kızlar pcos var bende. Ovülasyon testim ilk kez böyle çıktı çatlamıştır dimi

Doğum kontrol hapını kullanıp memnun kalan da var,kalmayan da. Hemen hamile kalan da var kalmayan da etrafımda. Bana hem doğum kontrol hem hormon ilacı verdi ikisi birarada bi hap. Ama kullanmadım işte. Şükürler olsun kendiliğinden ve tam da 14. Günde yumurtam oldu. İnşaAllah sağlıklıdır. Doktor uyardı,bu ilacı kullanırken korunman lazım sakat olur bebek dedi. Zaten doğum kontrol hapına karşı önyargılıydım iyice soğudum.
Diane 35 verdi banada. Bütün yorumları okudum. Denemeye değer bulmadım. Sanırım can çiftçinin dediği gibi pkostan kurtulmak en iyi çözüm olacak. Kistle bu ay mücadele etsem sonra yine olacak illaki. Kısır döngü. Her seferinde doğum kontrol hapına koşmak bana da mantıklı gelmedi.

Diane 35 verdi banada. Bütün yorumları okudum. Denemeye değer bulmadım. Sanırım can çiftçinin dediği gibi pkostan kurtulmak en iyi çözüm olacak. Kistle bu ay mücadele etsem sonra yine olacak illaki. Kısır döngü. Her seferinde doğum kontrol hapına koşmak bana da mantıklı gelmedi.
Diyetisyenler pcos ile ilgili çok yardımcı oluyor. Kilonuz olmayabilir evet ama beslenme şekliniz bile değiştirebilir. Ama şahsi fikrim siz pcos değilsiniz. Pcos olsa duramazsınız😁 iğrenç espirimi de yaptığıma göre😁 pcos çok farklı birşey.

Merhaba kızlar,bugüne kadar bir poşet dolusu yapılmış ovülasyon testim var,hepsinin sonu hüsran. Ama şimdi 13 ve 14. günümde yaptığım ovülasyon testlerini ekliyorum. Pcos var bende. İlk defa bu ay oldu sanki ? Silik olunca çatlama oluyor diye okudum doğru mu? Ya da pik olan gün mü daha önemliydi. Desteklerinizi,düşüncelerinizi bekliyorum 🙏🏼 ♥️ (Silik olan en son yaptığım test.)
Tam pik gördük ten 24 saat sonra ve 36 içerisinde yumurta çatlayacak demektir o günü değerlendirebilirsin ama her gün yapmak ta sperm birikmesi açısından iyi değil gün aşırı en mantıklı

Diyetisyenler pcos ile ilgili çok yardımcı oluyor. Kilonuz olmayabilir evet ama beslenme şekliniz bile değiştirebilir. Ama şahsi fikrim siz pcos değilsiniz. Pcos olsa duramazsınız😁 iğrenç espirimi de yaptığıma göre😁 pcos çok farklı birşey.
Merhabalar son durumunuz ne acaba

Merhabalar son durumunuz ne acaba
Merhaba,bugün adetimin 21. Günü. Beklemedeyim :) 25-26. Günümde test yapmayı planlıyorum Allah nasip ederse. Belirti sayılır mı bilmem ama göğüslerim acıyor ve şişti. Afedersiniz sütyenim sanki küçük geliyor gibi ve yumurtlama günümden beri acıyor,hiç geçmedi. Bel ağrım var ve bazı sabahlar regl olacakmışım gibi ağrıyla uyanıyorum. Tam 14. Günümde çatlama oldu. 7 gün içinde böyle belirtiler normal mi bilmiyorum,açıkçası konu açmayı düşündüm utandım :)) her ay bi konu açıyorum 🙈

Eminim izlemişimdir ama yine bakarım. Çok araştırdım çok okudum. Kafayı yemek üzereydim artık eşim de kızmaya başladı. Özellikle bu LH testini yapıyorum diye 😁 bir poşet dolusu testim var görseniz. Ama doktordan duyunca bu ay hiç karışmadı. İlk çocuğunuz sorunsuz mu oldu beklemeden
Siz de de mi pcos var birde test yaparken lh testi ikinci kez pik oldumu hiç ben de pcos var bende ikinci kez pik görünüyor bu normal mi

Siz de de mi pcos var birde test yaparken lh testi ikinci kez pik oldumu hiç ben de pcos var bende ikinci kez pik görünüyor bu normal mi
Yok bende hiç iki kez pik olmadı ama ikinciye yumurtlama görmüş olabilirsiniz. Arkadaşımın ikizleri arasında 4 gün var doktorunun demesine göre. O ay iki kez yumurtlama görmüş.

Eklentiler

• IMG20221002213812.jpg
    IMG20221002213812.jpg
    42,8 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG20220923210904.jpg
    IMG20220923210904.jpg
    51,5 KB · Görüntüleme: 35
Adetten sonraki 9. 10. Günler adetli günleri. Saymıyorum
Anladım. Açıkçası tam yumurtlama günlerinize denk geliyor. Testler doğruyu göstermiş olabilir. Bugünkü ne çıkacak bakalım. Açıkçası bu testler stres yaptırıyor insana. Ben kendime söz verdim bu ay yapmicam. Pik gördüğüm günü de değerlendirdim silik olan günü de. Yine de olmadı. Bilmek kötü çünkü. Kafamı sürekli oraya verdim kesin oldu gözüyle baktım ama hamile kalamadım. Bence siz de test yapmak yerine bir gün boş bir gün dolu değerlendirin. Mutlaka ama mutlaka denk gelicektir. Bir de adet döngünüzü adet kanamanızın başladığı günden itibaren sayın. Doktorlar da öyle sayar.

Anladım. Açıkçası tam yumurtlama günlerinize denk geliyor. Testler doğruyu göstermiş olabilir. Bugünkü ne çıkacak bakalım. Açıkçası bu testler stres yaptırıyor insana. Ben kendime söz verdim bu ay yapmicam. Pik gördüğüm günü de değerlendirdim silik olan günü de. Yine de olmadı. Bilmek kötü çünkü. Kafamı sürekli oraya verdim kesin oldu gözüyle baktım ama hamile kalamadım. Bence siz de test yapmak yerine bir gün boş bir gün dolu değerlendirin. Mutlaka ama mutlaka denk gelicektir. Bir de adet döngünüzü adet kanamanızın başladığı günden itibaren sayın. Doktorlar da öyle sayar.
Teşekkür ederim ben ilk kez bu ay kullandım bu testleri onu doktor istedi onunla takip et yumurtlamam oluyor mu diye

Sezeryan doğum geçmişim var. Sezeryan skarı oluyor. Yani dikişin içeriden olan bir kısmının yapışarak değil de ayrı bir şekilde iyileşmesi. Bunun bana şuan tek sıkıntısı reglimin normalden uzun sürmesi ve gebe kalmayı zorlaştırması.
bendede mevcut hemen amliyat olmadım sezeryan skarı oluşmuş banada pek skıntısı yok ama alınması şartmı alındıktan sonra tekrar üretbiliyormuş vucut sizde duurumlar nasıl acaba

bendede mevcut hemen amliyat olmadım sezeryan skarı oluşmuş banada pek skıntısı yok ama alınması şartmı alındıktan sonra tekrar üretbiliyormuş vucut sizde duurumlar nasıl acaba
Sezeryan skarı kist gibi bir şey değil ki alınabilsin. İçeride kesi bölgesinin iyileşmemesi. Üreme durumu olacak bir durum değil. Eğer açıklık uygunsa ameliyatsız işlem yapılabiliyor. Ama benim açıklık mm uygun değil bana ameliyat şart. Ameliyatta kesi yerinin tekrar açılıp dikilmesi. Doğru iyileşme olur mu olmaz mı bu da denemeden öngörülecek bir durum değil maalesef.

X