kızlar yardım lütfen..

minik kelebek

evli,mutlu,çocuklu:)
Kayıtlı Üye
20 Mart 2008
1.169
3
slm kızlar,ben hamile olduğumu bugün öğrendim,inanılmaz güzel bişe allahım tüm isteyenlere tattırsın bu duyguyu.sabah idrar testi yaptım,pozitif çıkıncada doktora gittim hemen.4 haftalık hamişmişim:dance::nazar:ama benden akıntı şeklinde kan geldi 2 kez.doktor normal,olabilir dedi ama kendisi muayene ettiğindede akıntı şeklinde kan geldi.smear testi istedi.bende korktum,daha önce böyle bişe yaşayan varmı kızlar.yani ilk muayeneye gittiğin zaman istenen testler arasında smear testi oluyomu,yoksa benden kan geldi diyemi istedi doktor bunu.kafam çok karışık ve çok tedirginim.yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

hayırlı olsun canım:nazar: ben gebelik planlama için gittiğimde istemişti ama gebelik öncesi yapılmadıysa istiyorlar benim gittiğim hastanede
korkma birşey yoktur stres yaşatma bebişine:1rolleyes: ilk zamanlar herkesin farklı bir hikayesi oluyor inşallah tekrarlaman kanaman...

cnm öyle bir test olmuyor ama korkma önemli bişey olsa dr seni bilgilendirirdi sebebini öğrenmek için istemiştir belki o testi htta googla smear testi yazıp ne için yapıldığını öğrensene

Smear testi rahim ağzının kötü huylu (habis, malign) veya kötü huylu bir hastalığa dönüşme potansiyeli olan (premalign) değişikliklerini saptamak amacıyla yapılan bir tarama testidir. Tarama testleri hastalık bulguları taşımayan normal insanlarda yapılan tetkikleridir. Bu nedenle smear testi tanı koydumaz ve kanser bulguları olan kişilerde kanser olmadığını belirtmez. Smear testinin pozitif yani anormal çıkması bir problem olduğunu ve tanıya yönelik ileri testler yapılması gerektiğini işaret eder.

bi internet sitesinden alıntı yaptım cnm heralde gebelikte tedbiren arastırma amaclı yapılan bir test.buarada hayırlı olsun cnm allah kucagına almayı nasip etsin

Canim Hayirli Olsun öncelikle Allah Kucağina Almayida Nasip Etsin.bir Hamiş Daha Katildi Aramiza :) Korkma Içini Rahat Tut Yerleşme Kanamasi Falan Oluyomuş Bazilarinda öyle Olabilir.stres Yapma Bebeğinde üzülür Sonra :) Sevgiyle Kal...

hayırlı olsun tebrik ederim. bu dediğin testi hamile kalmadan önce gidip yaptırmak gerektiğini duydum sen de yaptırmadığın için doktor istemiştir. bence endişe etmene gerek yok. allah sağlıklı bir hamilelik nasip etsin...

canım bebeğin hayırlı olsun benden öyle bir test istemediler
ama belki oluyordur da ya da kanaman olduğu için istemiştir merak
etme bence streste yapma bebeğine

canım tebrikler darısı başımıza inşallah,panik yapmana gerek yok rutin olarak her yıl yapılması gereken bir test o,bende muayne için gittiğimde yapılmıştı endişelenecek bişey yok.hayırlı olsun canımm....

teşekkürler cnm,bilgilendirmen ii oldu.bende rahim ağzında küçük bi yara vardı 1 senedir filan,ama önemsiz demişti doktor.bende biraz araştırma yaptımda sanırım tedbir için istedi doktor.ama ben yinede başka bi doktorada görünmeye karar verdim.bu doktora ilk gittim,pekde memnun kalmadım açıkçası,ben sormasam hiçbişe anlatmadı.şimdide doktor araştırıyorum.güzel dileklerin için sağol,allah isteyen herkese nasib etsin bu mutluluğu.

kızlar hepinize teşekkürler,inanın içim rahatladı,eşim dışında hamile olduğumu kimse bilmiyo.bu yüzden kimseye bişe soramıyorum.aklıma ilk kk geldi zaten.iiki varsınız,yoksa moralim bozuk bi şekilde gezincektim bütün gün.artık sadece bebişimi düşünüyorum.hiçbişeyi stres yapmamaya gayret göstercem.çok sağolun.

Canim Hayirli Olsun öncelikle Allah Kucağina Almayida Nasip Etsin.bir Hamiş Daha Katildi Aramiza :) Korkma Içini Rahat Tut Yerleşme Kanamasi Falan Oluyomuş Bazilarinda öyle Olabilir.stres Yapma Bebeğinde üzülür Sonra :) Sevgiyle Kal...

ayy inanmıyorum biz senle aynı zamanda hamile kalmışız yaaa ...:asigim::teselli:

tebrikler Allah kucagina almayi da nasip etsin insallah...uzulme bakalim hemen,bazen olur böyle ...stres yok tmm mi

X