Doğuma Hazırlık Kizlik zarinin esnek olmasi doguma engel mi ?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Bzykt

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2020
81
30
30
Kızlar merhaba ben vajinusmus sorunuyla 1.5 sene uğraştım sonunda yendim ve o ay hamile kaldim ama tedavi olduğum klinik kızlık zarın çok esnek yırtılmadi doğumda yırtılır dedi var mi böyle bisey yaşayan nasıl olucak bana yada bebeğe zararı var mi

Kızlar merhaba ben vajinusmus sorunuyla 1.5 sene uğraştım sonunda yendim ve o ay hamile kaldim ama tedavi olduğum klinik kızlık zarın çok esnek yırtılmadi doğumda yırtılır dedi var mi böyle bisey yaşayan nasıl olucak bana yada bebeğe zararı var mi

Bebeğine nasıl bir zarar verebilir ki? Zar yırtılınca bazılarında hafif kanama yapar bazılarında hiç yapmaz kişiden kişiye değişir yani.
Endişelenecek bir durum olduğunu düşünmüyorum açıkcası.

Doğum esnasında olacağı için korkuyorum bebeğin gelmesine engel olur mu ne bileyim korku sardı beni 7 ayim bitmek uzere

Doğum esnasında olacağı için korkuyorum bebeğin gelmesine engel olur mu ne bileyim korku sardı beni 7 ayim bitmek uzere

Korkulacak bir durum olsa dr’un mutlaka söylerdi, ee söylemediğine göre de yoktur. ☺️
Sen içini ferah tut, Allah sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah. 🌺

Kızlık zarı denen şey hayal ettiğin gibi bir şey değil. Banu çiftçi hymen videosu fivar youtube da lütfen onu izle. Klinik nasıl anlamış kızlık zarını neden böyle bir yorum yapmış bilmiyorum. Gereksiz saçma bir şey demişler. Kan gelmediği için siz mi sordunuz?

Bir sorun olmaz içiniz rahat olsun. Bana da doktor kızlık zarın esnek doğumda yırtılacak dedi. Önemli bir durum değil.

Arkadaşlar umarım gören biri olur ben 1 yıllık evliyim kızlık zarım kanamadı bozulmadı doktora sordum her zaman bozulmayabilir esnektir dedi. Şimdi sorum şu kızlık zarının bozulmamasi hamilelik için engel mi? Bu yüzden mi hamile kalamıyorum 6 aydır bebek istiyoruz fakat sonuç alamadık bu ay ovulasyon testi ile deniyorum. Çevrenizde bunu yaşayan ve hamile kalan birileri var mı Allah'ım isteyen herkese nasip etsin inşallah kızlar :)

Arkadaşlar umarım gören biri olur ben 1 yıllık evliyim kızlık zarım kanamadı bozulmadı doktora sordum her zaman bozulmayabilir esnektir dedi. Şimdi sorum şu kızlık zarının bozulmamasi hamilelik için engel mi? Bu yüzden mi hamile kalamıyorum 6 aydır bebek istiyoruz fakat sonuç alamadık bu ay ovulasyon testi ile deniyorum. Çevrenizde bunu yaşayan ve hamile kalan birileri var mı Allah'ım isteyen herkese nasip etsin inşallah kızlar :)
Konu sahibi kalmış. Demek ki engel değil

X