Klomen ile fazla yumurta

1 yıldır istiyoruz canım. Pcos olduğunu bilmiyordum geçen ay gittiğimde öğrendim. Tahlillerim falan hepsi normal sadece ultrasonda polikistik görüntü var dedi doktorum ama çok ciddi bir tablo değil dedi. Eşimde geçen ay sperm tahlili yaptırdı tüm değerler normal ama hızda düşüklük vardı. Bu ay promen kullandı yükselmiştir inşallah. Belkide bu yüzden döllenmedi yumurtalar bilemiyorum :KK43:
Evet ondan olabilir ki muhtemelende ondandır. Hızla ilgili proxeed plus iyi diyorlar benim eşimde takviye olsun diye kullanmaya başladı bu ay birde keçiboynuzu özü iyi diyorlar

Merhaba. 1 yıldır evliyim ve evlendiğimizden beri korunmuyoruz. Hamilelik olmayınca geçen ay doktora gittim ve bende pcos olduğunu öğrendim. Doktor günde iki defa kullanmam için klomen verdi. Ve yanında glifor kullanmamı istedi. Adetin 5. Günü başladım, 14. Günde tekrar kontrole gittim ve 10 tane gelişmiş yumurtam olduğunu ve çatlatma iğnesi yapmanın riskli olduğunu söyledi. 10 gün sonra tekrar kontrole gittim ve tüm yumurtalarım kendiliğinden çatlamış. Ama maalesef o ay gebelik olmadı. Bu ay doktorumu değiştirdim, şu an adetin 2. Günündeyim. Doktorum 5. Günü letu ya başlayıp 5 gün içmemi istedi. Ama bu sefer günde bir tane olacak şekilde. Bu ay da çok sayıda yumurta gelişmesinden korkuyorum. Acaba başına böyle bir olay gelen veya bilgisi olan var mı aramızda? Bir de geçen ay 10 yumurta olup hepsi çatlamasına rağmen niye gebelik oluşmadı acaba? Çok sayıda yumurta olduğu için kalite mi düştü yoksa tüplerde mi sorun var acaba? Fikri olan yardım edebilir mi?
yumurtaların çok olmasından çok sağlıklı olması önemli ve eşinizde sperm sayısı ve hızı önemli olan döllenme için yeteri kadar sağlıklı ve hızlı değilse sperm gebelik oluşmaz eşinizde doktora bağırıp spermegrom testi yaptırmalı

yumurtaların çok olmasından çok sağlıklı olması önemli ve eşinizde sperm sayısı ve hızı önemli olan döllenme için yeteri kadar sağlıklı ve hızlı değilse sperm gebelik oluşmaz eşinizde doktora bağırıp spermegrom testi yaptırmalı
Eşim sperm testi yaptırdı tüm değerleri normal sayı da iyi ama hızlı harekette düşüklük var dedi doktor. En az 25 olması gerekirken eşiminki 14. Bu ay takviye kullandı. Gebelik oluşmazsa diğer ay ben hsg çektireceğim eşim de tekrar sperm testi verip artış olup olmadığına baktıracak. Umarım bunların hiçbirine gerek kalmaz🙏🏻

Eşim sperm testi yaptırdı tüm değerleri normal sayı da iyi ama hızlı harekette düşüklük var dedi doktor. En az 25 olması gerekirken eşiminki 14. Bu ay takviye kullandı. Gebelik oluşmazsa diğer ay ben hsg çektireceğim eşim de tekrar sperm testi verip artış olup olmadığına baktıracak. Umarım bunların hiçbirine gerek kalmaz🙏🏻
akdeniz beslenme şekli ve paketli gıdalardan alkol sigara kullanmama dikkat edin mümkünse stres en büyük engel bu çocuk durumunda inşallah sağlıcakla yavrunuz olur kavuşursunuz

akdeniz beslenme şekli ve paketli gıdalardan alkol sigara kullanmama dikkat edin mümkünse stres en büyük engel bu çocuk durumunda inşallah sağlıcakla yavrunuz olur kavuşursunuz
Çok çok teşekkür ederim🙏🏻 Alkol ve sigara kullanmıyorum ama beslenmeme de dikkat etmiyorum fazla kilom olmadığı için umursamıyorum pek. Bundan sonra dikkat etmeye çalışacağım inşallah

Çok çok teşekkür ederim🙏🏻 Alkol ve sigara kullanmıyorum ama beslenmeme de dikkat etmiyorum fazla kilom olmadığı için umursamıyorum pek. Bundan sonra dikkat etmeye çalışacağım inşallah
bebeğim sağlıklı tutunması ve gelişmesi için gebeliğin planladığınız 3 ay öncesi çok önemli çünkü bebek sizin depoladığınız vücudunuzdaki vitaminlerden gelişir kiloyla alakalı değil sağlıklı beslenin

Belki aynı durumda olup konuya denk gelen olursa diye yazmak istedim. Bugün döngümün 12. günü. 5. Gün başlayıp beş gün boyunca günde 1 tane letu kullandım. Geçen ay klomenle 10 yumurtam olmuştu. Bu ay sağ yumurtalıkta 1 tane olmuş sadece. Şuan 18 mm. 14. gün tekrar gidicem doktor muhtemelen 21 mm olur çatlatma iğnesi yaparız dedi. Umarım hayırlısıyla bu ay olur🙏🏻

Belki aynı durumda olup konuya denk gelen olursa diye yazmak istedim. Bugün döngümün 12. günü. 5. Gün başlayıp beş gün boyunca günde 1 tane letu kullandım. Geçen ay klomenle 10 yumurtam olmuştu. Bu ay sağ yumurtalıkta 1 tane olmuş sadece. Şuan 18 mm. 14. gün tekrar gidicem doktor muhtemelen 21 mm olur çatlatma iğnesi yaparız dedi. Umarım hayırlısıyla bu ay olur🙏🏻
zamanında bende klomen kullanmıştım bir kaç kez ama bn 3. günü başlamıştım 5 gün boyuncaydı sanırım sabah öyle akşam şeklinde kullandım doktorum bna yumurta büyür ama asıl önemli olan senin vücuduna ne kadar sağlıklı vitaminler depolandığın önemli olan bebek belli bir aya kadar kandan besleniyor sonuçta aman sizde dikkat edin güzel haberlerinizi bizlere verin gönlünüzce olsun herşey 😇

1 yıldır istiyoruz canım. Pcos olduğunu bilmiyordum geçen ay gittiğimde öğrendim. Tahlillerim falan hepsi normal sadece ultrasonda polikistik görüntü var dedi doktorum ama çok ciddi bir tablo değil dedi. Eşimde geçen ay sperm tahlili yaptırdı tüm değerler normal ama hızda düşüklük vardı. Bu ay promen kullandı yükselmiştir inşallah. Belkide bu yüzden döllenmedi yumurtalar bilemiyorum :KK43:
Doktorun bu değerlendırmesı bence yanlıs olmus. bende pcos rahatsızlıgı yasıyorum ve butun belırtılerı var. Sadece ulstrasyon goruntusunden bu degerlendırılemez. Pcos konusuyla ılgılı Dr. Banu Çiftçi'nin çok güzel bir videosu var izlemeni tavsiye ederim. Maalesef ki stres ve neden olmuyor düşüncesi bizim başlıca sorunumuz. Öncelikle hormon tahlili yaptırman gerekiyor. Fsh, Amh,LH,Tsh gibi ve rahim film gibi genel kontrol değerlere bakılması gerekmektedir. İnşallah şifa bulursunuz, umutsuzluğa kapılmayın sakın sağlıcakla

Doktorun bu değerlendırmesı bence yanlıs olmus. bende pcos rahatsızlıgı yasıyorum ve butun belırtılerı var. Sadece ulstrasyon goruntusunden bu degerlendırılemez. Pcos konusuyla ılgılı Dr. Banu Çiftçi'nin çok güzel bir videosu var izlemeni tavsiye ederim. Maalesef ki stres ve neden olmuyor düşüncesi bizim başlıca sorunumuz. Öncelikle hormon tahlili yaptırman gerekiyor. Fsh, Amh,LH,Tsh gibi ve rahim film gibi genel kontrol değerlere bakılması gerekmektedir. İnşallah şifa bulursunuz, umutsuzluğa kapılmayın sakın sağlıcakla
Fsh,lh,e2,tsh,prolaktin baktırdım hepsi normal sadece tsh sınırda çıktı o da ilaç kullanımıyla düştü. Yumurtalıklarda polikistik görüntü var ve maalesef hafif tüylenme şikayetim var. İki ay boyunca da ovülasyon testi yaptım ama yumurtlama yakalayamadım. İkna oldum pcos olduğuna :) bugün çatlatma iğnesi oldum. Doktorun tavsiyelerine uyup 14 gün geçmesini bekliyicem. Bu ay da olmazsa rahim filmi çektirmeyi düşünüyorum. Umarım gerek kalmaz🙏🏻

Kızlar ben geçen ay aşılama oldum femera kullandım günde 1 adet 5 gün kullandım ve sağda bir solda bir yumurtam gelişti boyutlarında iyiydi çatlatma iğnesi vuruldum ama gebelik oluşmadı dikkat ettim ağır kaldirmadim uzandım falan karnımda veya vücudumda değişiklikler yok denecek kadar azdı bu ay tekrardan aşılama oldum 1 temmuzda gonal f verdi doktor 8 .9 adet yumurtam gelişti ve hepsi boyut 20 17 18 civarıydı şuan aşılamanın 6 günündeyim ve karnımda aşırı şişlik var gaz sıkışması artı yumurtalıklarımin olduğu yer çok sert ve çok ağrı yapıyor yani otururken kalkarken eziyet gibi ohss olmuş olabilirmiyim artı olarak kabızlık da oluştu

Kızlar ben geçen ay aşılama oldum femera kullandım günde 1 adet 5 gün kullandım ve sağda bir solda bir yumurtam gelişti boyutlarında iyiydi çatlatma iğnesi vuruldum ama gebelik oluşmadı dikkat ettim ağır kaldirmadim uzandım falan karnımda veya vücudumda değişiklikler yok denecek kadar azdı bu ay tekrardan aşılama oldum 1 temmuzda gonal f verdi doktor 8 .9 adet yumurtam gelişti ve hepsi boyut 20 17 18 civarıydı şuan aşılamanın 6 günündeyim ve karnımda aşırı şişlik var gaz sıkışması artı yumurtalıklarımin olduğu yer çok sert ve çok ağrı yapıyor yani otururken kalkarken eziyet gibi ohss olmuş olabilirmiyim artı olarak kabızlık da oluştu
Canım aşılama hakkında bir bilgim yok ama doktorum bana fazla yumurta oluştuğunda hcg içeren iğnelerin vurulmaması gerektiğini, ohss oluşabileceğini söylemişti. Hamilelikle birlikte artan hcg hormonu da risk oluşturuyor galiba. Eğer şişkinlik gaz gibi şikayetlerin hafiflemek yerine daha çok artarsa hamile olabilirsin bence.

8-9 yumurta ile çatlatma iğnesinin yapılmaması gerekirdi diye düşünüyorum. Çoğul gebelik ihtimali de oldukça yüksek şuan. Umarım sıkıntı çıkaracak bir durum olmaz🙏🏻 Şikayetlerin artarsa doktara gitmende fayda var.

Merhaba canim gliforla aran nasil😀 zayiflattimi? Bende pcoluyum ve adet olamyrm dolayisyla gebelk olmadi 3 yildir kilodan dolayi verdi doktor etkisni gördün mü acaba

X