Kontrolü kaybetme korkusu

nilaysya

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2023
6
1
26
Merhabalar ben geçen yıldan beri okb tedavisi görüyordum temizlik takıntılarım bitince ilaçları da bıraktım doktora gitmeyi de daha sonra yanlış anlaşılma korkusu yaşamaya başladım. İnsanlara hatta hayvanlara bile bakamaz hale geldim. Erkek arkadaşımda beş yıldır beraberiz ve ondan başka kimseye bir ilgim yok ama erkek arkadaşımı istemeden aldatma korkusu başladı. Cinsel obsesyon denen şeyleri yaşamaya başladım. Ya ensest olursam, ya eşcinsel olursam tarzı korkular. Dün bir kadını hayal ederek uyarılıp uyarılmadığımı kontrol etmeye çalıştım ve kasıklarımda ağrı hissettim ve o ağrıdan sonra korkuyla pek çok semptom yaşadım. Bu konuda İngilizce formlar var, orada cinsel obsesyonlar esnasında bu tür fiziksel belirtiler yaşayan başka insanların da yazdıklarını okudum ancak rahatlayamadım. Ben sapık mıyım? İnsanlara zarar verir miyim? Korkusu başladı. Geçmişte tek başıma dışarı çıktığım anları düşünmeye başladım ve ta birisine zarar verdiysem diye endişelenmeye başladım. Şimdi tek dışarı çıkmayı bile asla istemiyorum. Çok koruyorum. Psikologa gitmeye de biraz utanıyorum. Bunu daha önce yaşayan var mı?

"ya birisine zarar verdiysem?" kısmı özellikle çok tuhaf. Kimseye bir zarar vermediğimi biliyorum ama beynim ya hatırlamıyorsam diyip duruyor. Kimseye zarar vermedim diyorum ama o ya ya ya demeye devam ediyor. Ya zarar verirsem korkusu ise en kötüsü. Kendimden nefret ediyor, yaşamayı hak etmeyen bir canavar gibi hissediyorum.

Neden utaniyorsunuz psikolojik rahatsizliklarda diğer hastalıklar gibi normal bnce vakit kaybetmeden tedavinizi olun geçmiş olsun

X