Köpek sahipleri bakabilir mi

Anal kese problemi her kopekte olmaz. Benim hiçbir kopegimde senelerdir yasamadik mesela.
Ayrica birkac kere elle keseyi sıktırınca sonrasinda yine disaridan müdahale gerekiyor ne yazik ki.

Kopeginizde anal kese fistulu olabilir. Veterinerlerin en azindan sorunun ne oldugunu saptamadan göndermemeleri gerekirdi. Bu sekilde devamli kendi kendine akinti olmasi normal degil cunku.
Anal kese bildiğim kadarıyla bazı köpeklerde fazla dolduğu için özellikle boşaltılması gerekiyor. Fistül dediğiniz şeyi ilk kez duydum keşke tanı konabilse de tedavi de buna göre olsa. Şimdiye kadar yaptıkları hep geçici oldu. Son olarak da "yapacak bir şey yok demek ki kese kendi kendine boşalıyor" dendi. Fistülü araştıracağım şimdi, bunu bir tek bizim yaşıyor olmamız çok garip, umarım sebebini buluruz 😞

Küçük cins(cins değil de büyümeyen tür diyeyim) fakat fit ve uzun bacaklı bir köpek kızak hareketini istese yapar ama bu zamana kadar hiç yapmadı. Anal kesenin sıkılarak boşalması gerek ama kendiliğinden akıyor. Ben akıntı geldiğinde eldiven takıp biraz sıkmaya çalışıyorum ki içi tamamen boşalsın, ancak pek faydası olmuyor 😞
Peki cerrahi müdehale önermedi mi veterinerler? Öyle çok zor olur ya. Benim itler benim yatakta yatıyor, yani baya sağlıksız bir ortam olur öyle. Daha önce önerilmişti fakülte hocalarına gösterebilirseniz yani varsa böyle bir imkan çok iyi olur. O zamana kadar sürekli temizlemekten başka çare yok galiba. Daha önce sürekli müdehale ile bosaltilmissa belki bu yüzdendir, belki genetik ve hatta sokaktan bulunmuş çocuk istismar bile geliyor insanın aklına.

Peki cerrahi müdehale önermedi mi veterinerler? Öyle çok zor olur ya. Benim itler benim yatakta yatıyor, yani baya sağlıksız bir ortam olur öyle. Daha önce önerilmişti fakülte hocalarına gösterebilirseniz yani varsa böyle bir imkan çok iyi olur. O zamana kadar sürekli temizlemekten başka çare yok galiba. Daha önce sürekli müdehale ile bosaltilmissa belki bu yüzdendir, belki genetik ve hatta sokaktan bulunmuş çocuk istismar bile geliyor insanın aklına.
Her gün değil tabiki ama ayda birkaç sefer oluyor. Bi oldumu 3-4 gün sürüyor. Şimdiye kadar hep özel kliniklere gittik ama fakülte hiç aklıma gelmemişti. Bir dahaki akıntıya kesin götürmeliyim. 🙏🏼
Çok şükür bi istismar olduğunu düşünmüyorum çok küçüktü sahiplendim o zamandan beri çok mutlu bir köpektir, ürkek veya çekingen değil. 💕

Benim köpeğim hiç kızak hareketi yapmadı ama anal kesesi kendi kendine patladı delik oluştu bir haftada krem sürerek iyileşti .

Bizimki gibi kendi kendine akma sorunu yaşıyor musunuz
15 aylık köpeğim ilk defa 1.5 ay önce kendi kendine patladı delik oluştu , bugün de kızak hareketi yapıyordu hemen veterinere götürdüm eliyle boşalttı. Belki sık sık boşaltılırsa kendi kendine patlamaz

15 aylık köpeğim ilk defa 1.5 ay önce kendi kendine patladı delik oluştu , bugün de kızak hareketi yapıyordu hemen veterinere götürdüm eliyle boşalttı. Belki sık sık boşaltılırsa kendi kendine patlamaz
Aksine ne kadar sık boşaltılırsa o kadar sık dolar, veterinerler de böyle söylüyor. Çok doldukça boşalmalı sadece 🌸

Devamli veteriner tarafindan bosaltildikca kopek artik kendi kendine bosaltmamaya basliyor ne yazik ki. Ozellikle kucuk ve orta irklarda anal kese problemi daha sık görülüyor.

Devamli veteriner tarafindan bosaltildikca kopek artik kendi kendine bosaltmamaya basliyor ne yazik ki. Ozellikle kucuk ve orta irklarda anal kese problemi daha sık görülüyor.
15 ayda hiç boşalmadı ya da boşalttırmadım . Kızak hareketi de yapmadı ama çok kötü bir delik oluştu ordan aktı dışarı. Az daha dikiş atılması gerekiyordu. Bir daha bu duruma gelmesini istemiyorum açıkcası çünkü canı da çok yandı yanına yaklaştırmadı günlerce

X