Kötünün kötüsü oluyor sonumuz ne olacak bilmiyorum

Daha önce dayılarının evinde oturyordunuz. Yengeler evden çıkmanızı isteyince onlara laf düşmez demiştiniz. Kayınvalidenizin üstüne de maddi yetersizlikten geçecektiniz. O zamanlar tek derdiniz kayınvalidenizle aynı binada oturmaktı ki o konularınızda da hep siz haksız bulundunuz. Madem öyle çalışın siz de istediğiniz eve çıkın diyenlerin sözlerini de kulak arkası ettiniz. Şimdi de bilmem ne zaman olan olayı anlatarak konu açtınız. Aslında ilk anlatmamız gereken sorunu en son anlatıyorsunuz. Eğer doğruysa anlattıklarınız zaten şiddete sessiz kalmamalıydınız. Sizin evden önce başka problemleriniz varmış, bir de üstüne çocuk yapmışsınız. Ve ilk konularınızda eşinize toz kondurmuyordunuz. O zaman bunları sorun etmediniz de şimdi mi ediyorsunuz? Ya bir işe girip çalışıp, eşinize maddi anlamda destek olarak ayrı eve çıkacaksınız, çünkü 3000 lira maaşla olacak şey değil, ya da kayunvalidenizin size iyilik yaparak verdiği evde oturcaksınız. Önceki konularınızda da şimdi de hikayenin en masumu kayınvalideniz. Hatta bir ara başka bir üyelikle yine aynı konuyu açtınız ama farkedilmesine rağmen insanları saf yerine koymaya çalıştınız. Adınızı değiştirdiniz yine farkedildi ve yine kabul etmeyip aynı şekilde insanları saf yerine koymaya çalıştınız. Nasıl ki yengelerin kendi evleri üzerinde söz hakları yoksa şimdi de sizin yok işte. İlk başta şiddeti kabul etmeyecektiniz.
gözlerim böyle bir yorum aramıştı teşekkürler

Valla hak ettiğinizi yaşıyorsunuz. Size yapılan bunca şeye ve şiddete rağmen üstüne çocuk yapıyorsanız, bu hayatı hakediyorsunuzdur. Hiç acıyamadım size, kusura bakmayın

Hamile kalmak kadının kontrolündedir. Adına da doğum kontrolü diyoruz.
yine çalışıp çalışmamak da kendi irademizdedir. kimi ''ÇITIR'' kalmak için çalışmamayı tercih eder. kimi de sabahtan akşama kadar çalışır ki kimseye minnet etmeden onun bunun evinde bedavacı gibi yaşamasın..
eşinizin dayısının evinde bedavaya otururken yengelere düşmez karışmak diyordunuz sevgili konu sahibi. şimdi bu mantığa göre nerede oturacağınıza karar vermek de size düşmez.. ki zaten eşiniz de haklı adam ''MÜDÜR'' ama aldığı para 3.000 bunla ev mi geçindirsin kira mı versin?

36 yaşındayım daha babamın bir kere saçımı okşadığını kızım dediğini hatırlamam. Çok olaylar da yaşadık ama hakaret etme hakkını görmedim kendimde. bu sadece baba için değil kim olursa olsun hakaret bana çok kolay olan yol gibi geliyor.
Ben ediyorum migdem kaldrmior hanimefendi siz etmeyin ok

Haklısın. Düzelir dedim sorunsuz evlilik yok ddm hep bekledim. Hata yaptım ve suan hamileyim bilmiyorum bosansam mi
Sanırım boğazını sıkma olayı sen hamileyken oldu..aileni istemiyor.seni ve çocuğunu önemsemiyor..dediğim dedik çaldığım düdük. ..sen hala düzelir diyorsun...bu evlilik sürmez

Eşim 6 7 ay önce bi whatsapp durumu icin ailesinin gaziyla ben babamlardayken çıkıp gelip ustume yurudu bogazimi sıkmaya çalıştı kardeslerim araya girdi kardesimin eşi tuttu cekti onu. Yetmez gibi annemi arayip sen bozuyosun ne zmn gelip gitsen bu böyle yapıyo bidaha evime gelemezsn gibi saygszlik yaptı kardeslerimde bu davranisi yuzunden esime slm vermio. Oturdugumuz evden tasinmamiz gerekiyo eşim tutturdu annemin üstünü yaptiricam kiraya gecmiycem. Annesi felaket bi kadın gözü dört dönüyo dilli. Başinda altli üstlü oturmuycagimi söleyerek evlendim. Simdi kabul etmiyorum diye eşim bana ayri eve gecnce hergun kardeşlerin gelicek gidicek sen onlar oraya gelip gtmez diye gecmiosun oyuzdn kiraya cikarsak kardeslerin evime gelemez diyor. Bana slm vermeyen evime gelmesin diyo. Yanlissin diorum bak bnde ailenden zarar gördüm bigün evime gelmesnler demedm ddm yok dio kabul etmiosan annemin üstüne gecicez dio. Bn oraya gecersem ne ailem evime geLir ne arkadaslarim nede ben yasayabilirjm ve 9 haftalik gebeyim hergün sinirden aglitorum bu adam niye bole oldu diye. 8 yil bekledik brbrimizi öle evlendik zor oldu hic demiyor ne zorluklarla aldim böle yapmiyim önceligim ailem olsun sizce napim
ailesi yüzünden gelip sizin boğazanızı sıkmış annene arayıp kızmış vs ve 8 sene evlilik için beklemişsiniz üstelik hamilesiniz size tek tavsiyem kesinlikle kayananya yakın oturmayın evi terk edin ya boşanır yada sizin dediğiniz kabul eder şimdi boyun eğip giderseniz kendi ailenizi rahatlıkla göremezsiniz

X