Kotuye giden hamileligim, caresizligim

Suan o kadar caresizim ki. Dunden beri aglamaktan helak oldm. Bilinmemezlik meger ne kotuymus.
20 haftalik gebeyim.suana kadar hersey guzel giderken dunku detayli ultrason surecinde basimdan asagi kaynar sular dokuldu. Onceki gebeligimde de bu haftada bebegimin vefat ettigini ogrenmistim ve tedirgindim. Yine ayni seylerle karsilasmaktan korkuyrdm.
Detayli ultrasonda hersey guzel giderken bebegin burnunun kucuk oldugunu (4.2 mm) saglikli bebek ihtimali olsa bile down riski tasidigini ve bebegin beyindeki bir alaninda genisleme oldugunu bu ikisinin down sendromu riskini arttirdigini soyledi doktorum. Islemi yapan prof. Isinin ehli biri.

Amniosentez( karindan girilerek bebegin alanindan su alacaklar) yapilacak. Cook ama cok uzuluyrm. Riskleri de var. Sonucun kotu gelme ihtimali de. Ki kotu gelirse bu bebegi sonlandiracagiz dedi. Gecen seneki trawma sureci olacak yine. Yasim 32 bitmek uzere. Gec kalmislik hissi, caresizlik hissi.
Okudugunuz icin tesekkur ederm
Fetal dna testi yapın, diğeri riskli , ben fetam dna yaptırdım ,bence yanılma payı vardır doktorun ikili test de ortaya çıkardı. Ayrıca brn de işin ehline gitmiştim rahim ağzına yanlış olcmus az daha doguruyordum, içini ferah tut karnindakini uzme

Fetal dna testi yapın, diğeri riskli , ben fetam dna yaptırdım ,bence yanılma payı vardır doktorun ikili test de ortaya çıkardı. Ayrıca brn de işin ehline gitmiştim rahim ağzına yanlış olcmus az daha doguruyordum, içini ferah tut karnindakini uzme
Gebeligim.sonlandi benim

Ikili test sonucum guzeldi. Risk yoktu. Isinin ehli biri daha var. Ama ona da en erken yarina muayene sirasi alabldm.
Hemen üzülmeyin, olur mu? Benim konumu okuyun, benim bebeğimde down için tam 3 tane belirti vardı. Bu nadir görülen bir durum. 1 değil 2 değil 3 tane. Şimdi 1 yaşını geçti sağlıklı bebeğim çok şükür.

Fetal DNA düşünmez misiniz amniyosentez yerine öncelikle?

Konum da bu;

X