Kpss b grubu çalışanlar var mi

KendimiBuldum

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2021
106
190
Merhabalar. Ben mühendislik mezunuyum.. kpss b grubundan hazırlanıyorum. Benim gibi olan arkadaşlar var mı. Mühendislik ataması çok yok. Puanları çok yüksek. Çalışıp atanan varmı. 90 üstü almam lazım nasi yapacagim hiç bilmiyorum. 2020 ye girdim 75 aldım. Çok verimli çalışmadım çok üzücü olaylar yaşadım ayrıca doğum yaptım bı yerden sonra çalışamadim için konuları unutmuş şekilde sınava girdim. Smdi denemede 75 80 85 arası yapabiliyorum. Kimi zaman ümitlensemde kimi zaman boşluğa düşüyorum. 90 puan bana çok uzakmis hiç yapamicakmisim gibi geliyor 😢 özelde çalıştım şartlar çok zor anne olarak cocugama bakamıyorum ozaman saatlerim çok uzun oluyor. Oyuzden kazanmayı çok istiyorum. Atanan varsa tavsiyelerine ihtiyacım var. Matematik temelim var diğer derslere calisiyorum mat. Türkçe soru çözüyorum. Sozelleri çabuk unutuyorum tekrar yapmaya çalışıyorum. Ama sanki hiç yapamicak hep başarısız olcakmisim gibi 😓

Merhabalar. Ben mühendislik mezunuyum.. kpss b grubundan hazırlanıyorum. Benim gibi olan arkadaşlar var mı. Mühendislik ataması çok yok. Puanları çok yüksek. Çalışıp atanan varmı. 90 üstü almam lazım nasi yapacagim hiç bilmiyorum. 2020 ye girdim 75 aldım. Çok verimli çalışmadım çok üzücü olaylar yaşadım ayrıca doğum yaptım bı yerden sonra çalışamadim için konuları unutmuş şekilde sınava girdim. Smdi denemede 75 80 85 arası yapabiliyorum. Kimi zaman ümitlensemde kimi zaman boşluğa düşüyorum. 90 puan bana çok uzakmis hiç yapamicakmisim gibi geliyor 😢 özelde çalıştım şartlar çok zor anne olarak cocugama bakamıyorum ozaman saatlerim çok uzun oluyor. Oyuzden kazanmayı çok istiyorum. Atanan varsa tavsiyelerine ihtiyacım var. Matematik temelim var diğer derslere calisiyorum mat. Türkçe soru çözüyorum. Sozelleri çabuk unutuyorum tekrar yapmaya çalışıyorum. Ama sanki hiç yapamicak hep başarısız olcakmisim gibi 😓
Bölüm mühendislik değil ama muhasebeyim düz memurluk için çalışıyordum, fakat boşladım moralim bozuldu doğru düzgün arkadaş bulamadım vs adam akıllı çalışma şart, bende anneyim 2.5 yaşında oğlum var şimdilik ehliyet sınav için ara verdim diyelim diğer yandan kafa toparlıyorum, tarihten inkılapa geçtim mat Allaha emanet sıfırım yani 🥺 Türkçeye yeni başladım coğrafya iklimdeyim vatandaşlık yok henüz 🤷🏻‍♀️

Benim oğlumda 20 aylık. İnanın onu ihmal etmek de çok canımı skiyor. Esimgece çalıştığı için gündüz ona baktiriyorum ders çalışmaya çalışıyorum. Ev isi yemek hepsini bir arada götürmek ne zormuş. En başından kpssyi halletmek gerekirmiş.
Bu sene son bir umutla tekrar başladım. Ben önceki yıllarda da girdiğim için biraz temelim var. Çok konuda bogulmayip dha çok soru çözüyorum.
Mesela tarihte filan not tuttmuyorum dinliyorum sadece. Çünkü not yazarak aşırı oyalandigimi farkettim. Hazır notlara bakarak tekrar etmeye çalışıyorum. Hızlı olmak lazım zaman çok çabuk geçiyor.ekimde başladım hala konularım bitmedi 😕

Bide bebek olunca onu oyalamak gerekiyor illaki kucak istiyor anne istiyor.
Bebeğiyle atanan kadınlar var inşallah bizede nasip olur

Ben de b grubundan hazırlanıyorum. 2020’de 78 aldım. Genel kültür kısmım çok çok kötü maalesef benim de ve 90+ almam lazım 😔 Şu an başka bir bölüm okuyorum bu yüzden çalışamıyorum pek. Şubatta tarih çalışmaya başlayacağım en baştan, bakalım olursa 😑

Ahh ahh kpss. Hiç çalışmadan girdim yüksek puan beklemiyordum ama gerizekalı olduğumu ispatlayan bir sınav olacağını da beklemiyordum :KK70: Üniversitede çok iyi puanla mezun oldum derslerde sınavlarda iyiydim bir özgüven gelmişti gel gelelim ki şu kpss de 65 i geçemiyorum arkadaş insan utanıyor gerçekten bu kadar mı kültürsüzüm diye :KK70: ben 70 alsam da olacak gibi ama bu sene inşallah başlayacağım ben de normalde sınavlardan bıktım yüksek lisansı bile istemiyorum artık. Ama kpss için son kez çalışıcam. Puanımın düşük olmasının sebebi çok çalışamıyor olmam ama kuzenim ilkokuldan beri hep çalışkan ve iyi puanlar biriydi ona bile çok şaşırmıştım 70 i bulamadı tam diye cidden bu sınavın sorunu ne benim zeka küpümü bile depresyona soktu :KK70:

Ben de b grubundan hazırlanıyorum. 2020’de 78 aldım. Genel kültür kısmım çok çok kötü maalesef benim de ve 90+ almam lazım 😔 Şu an başka bir bölüm okuyorum bu yüzden çalışamıyorum pek. Şubatta tarih çalışmaya başlayacağım en baştan, bakalım olursa 😑

Mehmet Celal hoca çok iyi duymuştum tarihte

Taktik 1- sınavda türkçe genel kültür matematik sırasıyla çözün. Matematik bilseniz bile oyalıyor. Ve kafa doluyor. Aşağı yukarı 1 net 1 puan getiriyor. Tarihten çok yapmanız sizi yukarıya taşır. O yüzden matematiği en sona bırakmanızı öneririm. Böyle bir deneme çözün. Farkına bakın.

Taktik 2- sınava girmeden 1 hafta önce civarında tarihin kronolojik sıra olarak başlıklarına bakın. İyice aklınıza yazın. Bazı sorularda bu önce bu sonra olmuştu diyip çıkarım yapabilirsiniz.

Taktik 3- türkçe sorularında düz düşünün yorum yapmayın. Detaya girmeyin. Olabilir seçeneklerinden kaçın. Mesela soruya bakıp çıkarım yapmayın. Bir de KPSS Türkçe Konuları / Konu Anlatımları | DilBilgisi.net bu site de kısa öz türkçe anlatılıyor. Evde iş yaparken flan açıp okuyabilirsiniz. Kısa ve öz.

Taktik 4. 6 tane A4 kağıdı yan yana yapıştırın. Dilsiz harita çizin. Haritaya illeri de çizin. Her ilin altına o ilin özelliklerini yazın. Mesela madenleri turuncu yazın. Akarsuları mavi. Renk renk belirtin. Demir yollarını baştan sona çizin. Akarsuları çizin. Hava alanlarını vs. Sallıyorum. Harita bay büyük oluyor ben alttan yapıştırmıştım koli bandıyla. Onu bi masanın üstüne koyun ya da bir duvara asın. Soru çözerken aklınıza takıldıkça hemen ayaküstü gidip bakın bi bakışta bilgiye ulaşın. Çocuklu olduğunuz için pratiklik açısından söylüyorum.

Taktik 5- türkçe nasılsa yapılır demeyin. Ona da iyice çalışın videolarını izleyin.

Taktik 6- bir haber sitesi belirleyin her sabah bir göz atın. Gündemi takip edin.

Taktik 7- vatandaşlık konularını şema usulüyle çalışın. Vatandaşlık | Kpss Vatandaşlık Konu Anlatımı yine boş vakitlerde açıp okuyabilirsiniz. Pdf de vardı bulamadım.

Taktik 8- sözel mantık sorularında mantık şemasını dikkatlice oluşturun sonra çatır çatır işaretlersiniz. Çıkarım yapmayın.

Sizin için özenle yazdım. Aklıma gelenler bunlardı. Umarım başarırsınız. Kolaylıklar diliyorum. 🤗🤗

X