KPSS sınavını kazanmam şart ...

Bende biraz biseyler kaldi sanirim cunku aylardr bakamiyorum matematik turkce bitsin tarih notlarimi konu konu baska bir deftere gecirip soru cozecegm en azindan kendi cikardigm notlardan calismak daha kolay olur gibime geliyor ama cografya bende sifira yakin onu ne yapacagm bilmiyorum cograftada video bile kurtarmiyo beni soyle kallavi bir cografya konu anlatimi alip yazarak calismam lazim:)
Tarih özellikle çok çabuk unutuluyor coğrafyada piyasada ne yazık ki tam olabilecek bir kitap yok bu çoğu ders için geçerli tek bir konu anlatımı yeterli olmuyor video+konu anlatımlı kitap ya da iki farklı konu anlatımı şeklinde çalışmak lazım. Benim alan sınavı asıl önemli olan sınav olduğu için o kadar çok üzerine düşmüyorum gk nın

Bende biraz biseyler kaldi sanirim cunku aylardr bakamiyorum matematik turkce bitsin tarih notlarimi konu konu baska bir deftere gecirip soru cozecegm en azindan kendi cikardigm notlardan calismak daha kolay olur gibime geliyor ama cografya bende sifira yakin onu ne yapacagm bilmiyorum cograftada video bile kurtarmiyo beni soyle kallavi bir cografya konu anlatimi alip yazarak calismam lazim:)

Tarih özellikle çok çabuk unutuluyor coğrafyada piyasada ne yazık ki tam olabilecek bir kitap yok bu çoğu ders için geçerli tek bir konu anlatımı yeterli olmuyor video+konu anlatımlı kitap ya da iki farklı konu anlatımı şeklinde çalışmak lazım. Benim alan sınavı asıl önemli olan sınav olduğu için o kadar çok üzerine düşmüyorum gk nın
Ben onlisans oldugum icin daha sansliyim sadece gy gk var ama benmde malesef zamanim kisitli cocuk olunca gece calismak zorundayim tabi gunun yorgunlugu calisma performansini etkliyor malesef sanirim bende once kitaptan calisip videoyla desteklerm cografyayi

• Beğen
Reactions: Den
Piyasadaki KPSS kitaplarının yetersiz olduğunu söyleyenler var.. elimde ALES kitabı var Türkçe ve mat İçin.. üç dört beş yayınları matematik soru bankası var , onlardan çalışmayı düşünüyorum..
Tarih ve coğrafya İçin ama tüm konuların bir arada olması İçin KPSS kitabı almam gerekiyor değil mi ?
Önlisans İçin piyasadaki en iyi tarih çoğrafya, anayasa kitabı hangisidir ?

• Beğen
Piyasadaki KPSS kitaplarının yetersiz olduğunu söyleyenler var.. elimde ALES kitabı var Türkçe ve mat İçin.. üç dört beş yayınları matematik soru bankası var , onlardan çalışmayı düşünüyorum..
Tarih ve coğrafya İçin ama tüm konuların bir arada olması İçin KPSS kitabı almam gerekiyor değil mi ?
Önlisans İçin piyasadaki en iyi tarih çoğrafya, anayasa kitabı hangisidir ?
Tarih için ramazan yetgin videolarında kitap önermişti evveliyat tarih tonyukuk tarih ve tarihin doktrini demişti bende pegem murat ve beyaz kalemin var pegem iyi ama dediğim gibi hiçbiri tek başına yeterli almamış ne yazık ki. Bence bu kitaplar özetlemek ve tekrar için.
Cografya bende yargı, murat ve ihtiyaç var yargı fena değil ama eski basım bendeki.yenilerinin kapsamı daraltıldı diyorlar

Tarih için ramazan yetgin videolarında kitap önermişti evveliyat tarih tonyukuk tarih ve tarihin doktrini demişti bende pegem murat ve beyaz kalemin var pegem iyi ama dediğim gibi hiçbiri tek başına yeterli almamış ne yazık ki. Bence bu kitaplar özetlemek ve tekrar için.
Cografya bende yargı, murat ve ihtiyaç var yargı fena değil ama eski basım bendeki.yenilerinin kapsamı daraltıldı diyorlar
Şu tarihi halletsem süper olacak, Türkçe den de 25 net altına düşmezsem ..
matematik inş 20 net yaparım diye düşünüyorum.
Coğrafyaya ilgim var esasen,onu hallederim diye düşünüyorum..
Anayasa İçin de Allah büyük, onu da oturup okuyayım bi demedim bugüne kadar hiç..
Başlayacağım ama hep bir şeyler çıkıyor canımı sıkan,kafamı meşgul eden. 2020 de ben de atanmış olurum,tüm isteyenler de inşallah :KK43:

Şu tarihi halletsem süper olacak, Türkçe den de 25 net altına düşmezsem ..
matematik inş 20 net yaparım diye düşünüyorum.
Coğrafyaya ilgim var esasen,onu hallederim diye düşünüyorum..
Anayasa İçin de Allah büyük, onu da oturup okuyayım bi demedim bugüne kadar hiç..
Başlayacağım ama hep bir şeyler çıkıyor canımı sıkan,kafamı meşgul eden. 2020 de ben de atanmış olurum,tüm isteyenler de inşallah :KK43:
Hala başlamadıysan yavaş yavaş başla bence 🐌 tarihten 100 video var :) can sıkan şeyler her zaman çıkar, onları beklersen hep ertelersin video dinlemek iyi oluyor insan odaklanıyor çünkü.

Önlisans harita kadastro mezunuyum, ciddi anlamda oturup KPSS hiç çalışmadım. 2018 Kasım’da oldu sınav ve evle alakalı bir takım sorunlardan dolayı oturup da kendimi derse hiç veremedim..
Şimdi önümde 2020 yılındaki KPSS var ve hedefim +85 . Ancak bu şekilde atanabilirim..
İnşallah kafamı meşgul eden, canımı sıkacak durumlar olmaz da kendimi vererek çalışabilirim..
Şimdi durum şöyle , Türkçe ye hiç önem vermezdim yaparım derdim, ama 2018 de büyük hayal kırıklığı yaşadım,kaydırma Mı yaptım bilmiyorum ama ..
Matematik fena değildir, 25 soruda 18 felan yapabiliyorum.. geometri hiç yok..

Asıl büyük sorun olan TARİH..
Onu nasıl halledeceğini hiç bilmiyorum, videodan ders felan dinleyeceğim..
Bu arada dershaneye git diyenler olabilir, ama kendim halledebilirim,güveniyorum kendime..dershane benim için vakit kaybı olabilir.. o yüzden dershaneye ihtiyaç duymadım..

Tarihi halledersem bi 23-24 net yapabilsem bu Sınavı kazanırım. Ama gözümü korkutan nokta bu :KK43:
Coğrafya ve vatandaşlık bir şekilde hallederim inşallah..
Kasım 2020 de sınav ve 1.5 sene kadar zaman var.. şimdi başlasam sıkılır mıyım diyorum, yoksa yaz sonu mu başlasam, ufaktan uzun vadede bana faydası olacak şekilde matematikten tekrar yaparak başlasam mı yavaş yavaş ne yapabilirim bilmiyorum..
Ne önerirsiniz kızlar ?

Bu Sınavı benim kazanmam şart,başka yolu yok...
Umarım canımı sıkan durumlar olmaz :KK43:
Turkceye basliktaki hatayi duzelterek baslayabilirsin.Basarilar diliyorum umarim hersey gonlunce olur.

• Beğen
X