KPSS'ye Çalışmak mı Yoksa Özel Okulda Çalışmak mı Yoksa Başka Bir İşte Çalışmak mı?

Bir Gul Bir Gonca

Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2022
404
409
28
Öncelikle herkese hayırlı kandiller 28 yaşındayım, Tarih okudum formasyonum var KPSS'ye girdim ama fazla çalışamadığım için olmadı tabi. Olumsuz o kadar yorum var ki soğudum KPSS'den bazı nedenlerden ötürü çalışamamıştım küçük bir şehirde yaşıyorum turizm açısından güzel memleketim ama iş olanakları düşük. Bir de KPSS'den iyi puan alıp mülakatta elenen okul arkadaşım vardı o da benim canım sıktı. Özel okul tarzı yerlerdeki ilanlara baktım hepsi deneyim istiyor. Tarihten alım düşük, yüksek puan istiyorlar lisede sözel bölüm okudum. Artık çalışmak istiyorum bölümümü çok severek okudum. Sizce ne yapmalıyım? Herkes KPSS'ye gir Tarih olmazsa başka şey olur diyorlar. Ya da hiç KPSS'ye bulaşmadan alanım dışında bir iş mi bulsam.

bölümünüz çok güze ve umarım hak ettiğiniz bir yerde olursunuz ama özel okulda çalışacağına 3 harfli marketlere girin daha onurlu olur. KPSS zorlayın derim. Yüksek lisans doktora gibi seçenekleriniz varsa şimdiden yapmanızı öneririrm.

X