Tatlı Tarifi Krem Karamel - Balkan Süt Sponsorluğunda

Hyr bilginiz var mı die dedim gerçeği altı yumurta çünkü neyse görmüş olduk saolun
Merhaba biz burada orjinal tarifler paylaşmıyoruz. Hiçbirimiz profesyonel değiliz. Yani profesyonel bir eğitim almadık. Öyle olunca ya ailemizden, çevremizden öğrendiğimiz gibi ya da netten bakarak tariflerimizi yapıyoruz.
Evet orjinal pastane usulü krem karamel de yumurta fazla oluyor.Netten bakarsanız yumurtasız bile yapılan tarifler var. İki yumurtalı, üç yumurtalı çeşit çeşit yapılmaktadır.
Bu tatlı adını yumurtadan değil üzerinde bulunan karamelden almıştır.

Merhaba biz burada orjinal tarifler paylaşmıyoruz. Hiçbirimiz profesyonel değiliz. Yani profesyonel bir eğitim almadık. Öyle olunca ya ailemizden, çevremizden öğrendiğimiz gibi ya da netten bakarak tariflerimizi yapıyoruz.
Evet orjinal pastan usulü krem karamel de yumurta fazla oluyor.Netten bakarsanız yumurtasız bile yapılan tarifler var. İki yumurtalı, üç yumurtalı çeşit çeşit yapılmaktadır.
Bu tatlı adını yumurtadan değil üzerinde bulunan karamelden almıştır.
Daha iyi anlatılamazdı ❤️ ben daha önce hiç krem karamel yapmadım bu tarifide bi yakınımdan aldım böyle yazılınca bian sanki hilemi karıştırdım yarışmaya gibi hissettim açıkcası 😄

Krem Karamel
Eki Görüntüle 3190085

Malzemeler
1 litre süt
1 subardağı toz şeker
1 subardağı un
1 yumurta
2 paket vanilya

Karamel için
1 subardağı toz şeker
Geçelim tarifimize..
Eki Görüntüle 3190086
Karamel için öncelikle şekerimizi orta ateşte yakalım şeker sıvı hale gelmeye başlayınca ocağın altını kısalımEki Görüntüle 3190087
Tamamen eritelim çok kararmadan altını kapatıp fırın kaselerine paylaştıralım şeker donarken muhallebiye geçelim
Eki Görüntüle 3190090
Vanilya hariç tüm malzemeleri ekleyip karıştıralım ve ocağa alalım Eki Görüntüle 3190091
Sürekli karıştıralım vanilyayı ocaktan almadan hemen önce ekleyelim kıvama gelen muhallebiyi karamel koyduğumuz kaselerin üzerine ekleyelim ve 6-8 saat buzdolabında bekletelim daha sonra servise hazır afiyet olsun 😋

Eki Görüntüle 3190092 Eki Görüntüle 3190094 Eki Görüntüle 3190101 Eki Görüntüle 3190105 Eki Görüntüle 3190106 Eki Görüntüle 3190107 Eki Görüntüle 3190109 Eki Görüntüle 3190111 Eki Görüntüle 3190113 Eki Görüntüle 3190114 Eki Görüntüle 3190115
Ellerine sağlık 😍😍😍😍

X