Kripto Para ve Ev Almak

Ben ev alma taraftarıyım durumunuzla ilgili yalnız fazla garantici bir insan olduğum için konut kredisini 50.000 TL kadar fazla çeker herhangi bir hastalık ihtiyaç işten çıkarılma ...vb beklenilmeyen durumlar için bu miktarı bir kenarda tutardim.

Merhaba. Son zamanlarda kendimi çok dingin hissetmediğimden kafamın karıştığı bir konuda fikirlerinizi merak ediyorum. Kripto paraya belli miktar yatırım yapmıştım. Zaten kazandığım parayı da oradan kazanmıştım ama zamanında çekmeyince yarı yarıya düştü. Şu an 300 bin civarında bir para var orada. Şimdiki evimde 2 bin TL ye kirada oturuyorum. Ancak ev sahibim oturacağı için evden çıkmam lazım. Emsal kiralar 3500-4000 TL aynı semtte. Sizce kripto paranın yükselmesini bekleyip 4000 TL ye kiraya çıkmak mı? Yoksa yatırımdaki parayı çekip en az 400 bin peşinat arabayı da satarsam 700 bin peşinat yakın semtte 1-1,5 milyon arası ev almak mi mantıklı olur? Bu arada aynı semtte yok ama biraz daha orta bir semtte sıfır daire alıp 0,99 faiz oranından da faydalanabilirim. Siz olsanız nasıl yapardınız?
Ev alordim. Ev haftada 100 bin artiyor en az. Kripto o kaadr artmaz sonucta. Ev sart

X