Kullanıcı bilgileri ihlali

Lagila

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2020
39
19
Aranızda avukat varsa yada bilgisi olan varsa çok önemli bişey sormak istiyorum. Diyelim ki ben x sitesine farklı e-posta adresleri ile anonim olarak kayıt oldum. Sonrasında o sitede kullanıcıya küfür ettigim için siteden atıldım ve sitedeki admin benim bilgilerimi herkese açık olacak şekilde ifşa etti. Bunun hukuki bi yaptırımı var mıdır böyle bişey nasıl olabilir? Nasıl benim bilgilerimi yazabilir? Dava açmayı düşünüyorum bilgisi olan yazabilir mi

Şikayet edebilirsiniz belki ama oda sizi küfür ve hakaretten dolayı eder her iki tarafta ceza alabilir. Nasıl bir site bu merak ettim? :)

İfşa edildiğinizi ya da bunun admin tarafından yapıldığını nereden biliyorsunuz, ip, mail, şifre gibi başkalarının bilmediği bir bilgiyi mi paylaşmışlar?

İfşa edildiğinizi ya da bunun admin tarafından yapıldığını nereden biliyorsunuz, ip, mail, şifre gibi başkalarının bilmediği bir bilgiyi mi paylaşmışlar?
Yazan kişinin profilinin yanında admin olduğu yazıyor. Benim üç farklı anonim hesabım vardı bunları biliyor ve orada açık olarak yazıyor bunu. Böyle bişey nasıl mümkün olabilir? Şimdi ben hem o siteye hem de o kullanıcıya dava açmak istiyorum

Yazan kişinin profilinin yanında admin olduğu yazıyor. Benim üç farklı anonim hesabım vardı bunları biliyor ve orada açık olarak yazıyor bunu. Böyle bişey nasıl mümkün olabilir? Şimdi ben hem o siteye hem de o kullanıcıya dava açmak istiyorum
Anladım. Admin o bilgilere erişebilir site yönetimi gereği ama paylaşması ihlal oluyor. Şikayet edebilirsiniz

Anladım. Admin o bilgilere erişebilir site yönetimi gereği ama paylaşması ihlal oluyor. Şikayet edebilirsiniz
Kesinlikle şikayet edecegimden emin olabilirsiniz şuan o kadar sinirliyim ki böyle biseyle ilk defa karşılıyorum. Kullanıcı hata yaptığında yada kötü söz söylediğinde siteden atarsin onun bilgilerini açık olarak yazmanin mutlaka hukuki bir yaptırımı vardır

Anonim bir siteye, gerçek kimlik bilgilerinizle üye olmadığınızı düşünüyorum.

İfşa edilen bilgiler, çoklu üyeliklerinizle mi ilgili ? Örneğin: "Lagila, Lagula, Gilala üyelikleri aynı kişiye aittir ve kullanıcıya ait tüm hesaplar birleştirilmiştir vb" tarzı bir ifşa yazısı mı yazılmış ? Bahsettiğiniz anonim site, şu anda yazdığınız Kadınlar Kulübü sitesi, ifşa eden de Kazen mi ?

yani yazmış işte ve bu bir suç siz de hakaret etmişsiniz bu da s

İfşa edilen bilgiler çoklu üyeliklerinizle ilgili değil mi ? Örneğin: "Lagila, Lagula, Gilala üyelikleri aynı kişiye aittir ve kullanıcıya ait tüm hesaplar birleştirilmiştir vb" tarzı bir ifşa yazısı mı yazılmış ? Bahsettiğiniz anonim site, şu anda yazdığınız Kadınlar Kulübü sitesi, ifşa eden de Kazen mi ?
Evet. Ve yemin ediyorum ki dava açacağım çok sinirlendim çünkü

Kesinlikle şikayet edecegimden emin olabilirsiniz şuan o kadar sinirliyim ki böyle biseyle ilk defa karşılıyorum. Kullanıcı hata yaptığında yada kötü söz söylediğinde siteden atarsin onun bilgilerini açık olarak yazmanin mutlaka hukuki bir yaptırımı vardır

Hangi bilginizi açık açık yazdılar, yazında yardımcı olalım.

İfşa edilen bilgiler, çoklu üyeliklerinizle mi ilgili ? Örneğin: "Lagila, Lagula, Gilala üyelikleri aynı kişiye aittir ve kullanıcıya ait tüm hesaplar birleştirilmiştir vb" tarzı bir ifşa yazısı mı yazılmış ? Bahsettiğiniz anonim site, şu anda yazdığınız Kadınlar Kulübü sitesi, ifşa eden de Kazen mi ?

Evet. Ve yemin ediyorum ki dava açacağım çok sinirlendim çünkü

Hangi bilginizi açık açık yazdılar, yazında yardımcı olalım.

Örnekleyerek sordum, klasik çoklu üyelik mesaj formatınıza "evet" yanıtını aldım.

Örnekleyerek sordum, klasik çoklu üyelik mesaj formatınıza "evet" yanıtını aldım.

Kendisi deşifre edilmedi, 2 üyelille zaten sitede fink atıp duruyor ses etmedik ama gelip 3. üyelik ile üyelere hayat kadını muamelesi(alenen hakaret ederek) yapacak sonra gelip bana KVK dersi mi verecek? Zeytinyağı bile altta kalacak türden pişkinlik. Defol git nerede dava arıyorsan aç.

Dedim bende :)

X