Saç Rengi ve Saç Boyama Küllü kahve mi yoksa küllü kumral mı yardım edin.

pixim

Guru
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2010
1.358
17
Merhaba arkadaşlar, 4-5 senedir saçlarımla uğraşmıyordum, arada uçlarına mavi falan yaptırdım, parlasın diye geçici boyalarla boyadım ama renk değişimine gitmemiştim. Bu sene temmuza kadar. Saçlarımda boya işlemi uzun zamandır olmadığı için tabiki de sabit gittiğim bir kuaförümde yoktu. İnstagramdan bir kuaför bulup temmuz ayında boyatmaya gittim. Küllü kumral istemiştim saçlarımı fakat o saçta küllülük adına hiçbirşey yoktu. Oradan kavga etmeden ayrılmamın tek sebebi, oryelle açtığı saçlarımın kopmamış olmasıydı. Sonra ben kendim boyama işlemine koyulmaya karar verdim. O sırada tatile gittiğimde saçlarım kumral değil bildiğiniz bakırdı. aşağıda resmini ekliyorum.

İlk başta küllü kumral denedim ama yine çok açık geldi. Zaten artık hedefim açık tonlar değil birazcık daha koyusuydu. Bensu Soralın aşağıdaki fotoğraftaki saç rengine ulaşmaya karar verdim.

Bu renk'e ulaşmak için Syoss'un 5-54 Küllü açık kahvesini kullanmaya karar verdim. Bir ihtimal belki olur diye. Fakat Sonuç yine hüsran

Silver şampuan kullanarak kızıllığını alabileceğimi düşündüm ve birkaç yıkamada şu hale geldi ama beni yine memnun etmedi.

Birkaç hafta sonrada küllenmek yerine renk akarak şu hale geldi.

Bende bu sefer birazcık daha koyusu olsun diyerek Syoss'un 5-10 Küllü Kahvesine boyadım. Ama şuan saçlarım siyaha çok yakın bir renk. Neden böyle oldu anlamadım. Ve içinde yine kızıl yansımalar var. Ama birkaç haftaya akmasını umut ediyorum. Eğer olaki akarsa fotoğrafını eklemiş olduğum Bensu Soralın saç rengini nasıl elde edebilirim. Giden paracıklarıma mı yanayım, 4 yıldı boyamayarak sağlığına kavuşmuş saçlarımı yıprattığıma mı elde edemediğim saç rengine mi :KK61:

Öncelikle kullandığınız boya seçimi yanlış bunu belirteyim. İstediğiniz ton koyu küllü kumral. Zaten bu renkler kolay elde edilmiyor. Ünlülerin ki kadar mükemmel olması mümkün değil. Bu renk için sonu 1 ile biten küllü bir tonu kullanmalısınız. 7.1-6.1 gibi :)
Birkaç seferde tutturabileceğinizi düşünüyorum renk açık olmadığı için.

Öncelikle kullandığınız boya seçimi yanlış bunu belirteyim. İstediğiniz ton koyu küllü kumral. Zaten bu renkler kolay elde edilmiyor. Ünlülerin ki kadar mükemmel olması mümkün değil. Bu renk için sonu 1 ile biten küllü bir tonu kullanmalısınız. 7.1-6.1 gibi :)
Birkaç seferde tutturabileceğinizi düşünüyorum renk açık olmadığı için.

Cevabınız için çok teşekkür ederim. 5-10 denedim ama sanırım 1 ton koyu oldu. Birdahaki sefere 6-1 ile boyamaya devam edeceğim. Ama bu süreçte akıtmam gerekiyor.

6-1 içerisine daha da küllü olması için ekstra birşey koyabiliyor muyuz?

Cevabınız için çok teşekkür ederim. 5-10 denedim ama sanırım 1 ton koyu oldu. Birdahaki sefere 6-1 ile boyamaya devam edeceğim. Ama bu süreçte akıtmam gerekiyor.

6-1 içerisine daha da küllü olması için ekstra birşey koyabiliyor muyuz?

Bir fındık büyüklüğünde mavi boya ekleyebilirsiniz 0,22 olması lazım nosu

6.1 tüp boya kullanarak başla.Önce biraz koyu olacak.Saç kumrala alistiktan sonra 7.1
Kutu boyalarin sonucu farkli cikar tavsiye etmem.

6.1 tüp boya kullanarak başla.Önce biraz koyu olacak.Saç kumrala alistiktan sonra 7.1
Mümkün değil elde edemez istediği rengi
6.1 veyahut 7.1 ile

Öncelikle saçı 12.1 veya 11.1 ile açması gerekiyor

Çünkü çok koyu ve kızıllıklar var
Ondan sonra 7.1 kullanması gerekiyor

İçine bi parça gri renk ekleyebilir

Çok uğraştım saçımla her renk yaptım
O yüzden kesin konuşuyorum

Marka olarak syoss değilde
Koleston öneriyorum ayrıca
Tüp boya kullanırsanız daha etkili ve kalıcı oluyor

6.1 veyahut 7.1 ile

Evet bir anda edemez uzun bir yol tavsiye ettim.Sac surekli kumrala boyanirsa önce kahvemsi durur ama zamanla kahvemsilik uclarda kalir ve dipler kumrala dönüşür.Diplerdeki ana saç çok iyi tutar.acmadanda uzun bir yol sonunda kumral yavas yavas sabirla elde edilir.

Bir fındık büyüklüğünde mavi boya ekleyebilirsiniz 0,22 olması lazım nosu
Bunu öğrendiğim çok iyi oldu. Birdaha ki boyamada deneyeceğim. Teşekkürler

En son 5.10 ile boyamıştım akmaya başladı uçları. Kuaför malzemeleri satan yerden alacağım bu sefer boyamı. Tüp boya alacağım sanırım.

6.1 veyahut 7.1 ile

Yaklaşık 3 ay önce bir açma işlemi yapıldı. Sanırım o zaman tam açılmadığı için bu kızıllıklar kaldı. Hafiften turuncuydu zaten saçım açıldığında. Hata o zaman başladı yani. Bende kızılımsı bir açık kumral istemediğim için koyulaştırmaya başladım. Ama çok koyulaştı. Tekrar açarsam saçım çok yıpranır ve bunu evde yapabilir miyim bilmiyorum. Kızıllıklardan açmadan kurtulamaz mıyım acaba?

Marka olarak syoss değilde
Koleston öneriyorum ayrıca
Tüp boya kullanırsanız daha etkili ve kalıcı oluyor
Bu sefer daha profesyonel bir boya alacağım kuaför malzemesi saten yerlerden. Önerinize açığım boya konusunda

Evet bir anda edemez uzun bir yol tavsiye ettim.Sac surekli kumrala boyanirsa önce kahvemsi durur ama zamanla kahvemsilik uclarda kalir ve dipler kumrala dönüşür.Diplerdeki ana saç çok iyi tutar.acmadanda uzun bir yol sonunda kumral yavas yavas sabirla elde edilir.
Saçlarım toparlanana kadar sanırım uzun yolu tercih edeceğim bende ama önceliğim saçımdaki kızıllıktan kurtulmak. Koyulaştıkça kızıllaşıyor sanki

Koyu kahve tonu da kızıllık yapar
dediğim gibi bir kaç defa 11.1 veya 12.1 vurun
1 gün ara verip 7.1 vurun
benimde alt zemin turuncu oluyor
ama platin sarıya ulaştım bakır kızılından
açıcı da kullandım boya ile de açtım
sadece azıcık uçları yıprandı 1 cm kadar onuda kestirerek hallettim :KK25:

X