Kusma.korkusu

Korkulu_dunyam

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2022
3
0
31
Yaşım 30. En son 9 10 yaşlarında kusmusumdur bir daha kusmadim ama kendimi bildim bileli kusmaktan çok çok. Çok korkarım :KK43: en ufak hasta olduğumda yada yol tuttuğunda kusmak için elimden geleni yapar , bulantı ilaçları ile gezerim. Hatta öyleki evliyim ve sırf bu yüzden çocuk dusunmuorum. 7 8 yıldır çeşitli psikiyatrik tedaviler gördüm. Zaman zMN hala devam eden psikolog tedaviside gördüm ama çok fazla ilerleyemedim :KK43: bunu atlatan varmı :KK43: bu yuzden kiloda alamiorum en fazla çıktığım kilo 48 boyum 1.57 boyuma ve yasima göre çok az..

Vücut kitle indeksine gore kilonuz gayet normal. Psikolojik tedavileriniz nasil geçiyor bilmiyorum ama oturup konuşmak yerine bilişsel davranışçı terapilerden uygulansa etkili olur diye düşünüyorum. Psikologunuzdan verim alamadiysaniz baska bir psikologa gitmelisiniz.

Yani herkes ne kdr zayıf olduğumu soyluor zaten vede diyetisyen 50 54 kilo arası olmam gerektiğini söyledi. Yüzde 20 olmasi gerekirken yağ oranımin benim yüzde 17. Aslında Ekim ayında başladım yeni bir psikologa , EMDR uyguluor sanırım diğer adı bilişsel davranışçı terapi ancak hala yoğun bir şekilde devam korku :KK43: otobüste biri kussa yada midem bulansa hemen yarı yolda inerim . Siz korkmazmisiniz mesela

X