Labiaplasti sürecim 2022

Ben bir buçuk ay önce meme toparlama yaptırdım o yüzden biraz ara verdim.agrı sızı değilde,kaşıntı,batma felaket bir hismiş huzurum kalmadı resmen.uyuyamaz oldum geceleri öyle korkunc geçiriyorum
Kaşıntı ne zaman başlıyor? Dikiş yerlerinde mi kaşıntı oluyor?

Kaşıntı ne zaman başlıyor? Dikiş yerlerinde mi kaşıntı oluyor?
Bir ay sonra bantlar çıktı öyle başladı.contraktubex bu jel kremde yapıyormuş kaşıntı.bunu kullanmadan da kaşıyor ama.batma ve kaşıntı onun haricinde çok memnunum.sadece kahverengi kısımların biri büyük biri küçük gözüküyor o biraz üzüyor beni.bir buçuk ay oldu henüz düzelir mi bilmem.bana öyle kalacakmış gibi geliyor.ama dikişlerim 6 aya görünmez hale gelir o kadar iyi dikilmiş ip gibi

Bir ay sonra bantlar çıktı öyle başladı.contraktubex bu jel kremde yapıyormuş kaşıntı.bunu kullanmadan da kaşıyor ama.batma ve kaşıntı onun haricinde çok memnunum.sadece kahverengi kısımların biri büyük biri küçük gözüküyor o biraz üzüyor beni.bir buçuk ay oldu henüz düzelir mi bilmem.bana öyle kalacakmış gibi geliyor.ama dikişlerim 6 aya görünmez hale gelir o kadar iyi dikilmiş ip gibi
Ben de bant yok. İlk kontrolde beyaz bantlar vardı onları çıkardım doktorum sonra takmadı. Üzerine krem sürüp gazlı bez ile kapatıp korsemi giyiyorum. Tamamen düzeleceğim günleri bekliyorum😍bugün 7.günüm.

Ben de bant yok. İlk kontrolde beyaz bantlar vardı onları çıkardım doktorum sonra takmadı. Üzerine krem sürüp gazlı bez ile kapatıp korsemi giyiyorum. Tamamen düzeleceğim günleri bekliyorum😍bugün 7.günüm.
Sizin ne oldu?benim dikleştirme bilirsiniz zaten ne kadar dikiş olduğunu 😒bir ay sonra bantlar ilk çıktıgı gece çok ahlarım allahım ben ne yaptım diye.ertesi gün normale döndüm.o kadar dikiş görmek biraz üzdü beni.ama çok şükür Kİ ip gibi ip ince.kahverengi bölümdeki dikişler hiç belli olmuyor zaten ve alta doğru inen.kıvrımdaki ip şeklinde.o da tam kıvrıma 6 ay sonra falan iniyormuş o zaman hiç belli olmayacak zaten.beni su an tek rahatsız eden kahverengi bölgenin biri büyük biri küçük duruyor.sizde durum nedir?

Sizin ne oldu?benim dikleştirme bilirsiniz zaten ne kadar dikiş olduğunu 😒bir ay sonra bantlar ilk çıktıgı gece çok ahlarım allahım ben ne yaptım diye.ertesi gün normale döndüm.o kadar dikiş görmek biraz üzdü beni.ama çok şükür Kİ ip gibi ip ince.kahverengi bölümdeki dikişler hiç belli olmuyor zaten ve alta doğru inen.kıvrımdaki ip şeklinde.o da tam kıvrıma 6 ay sonra falan iniyormuş o zaman hiç belli olmayacak zaten.beni su an tek rahatsız eden kahverengi bölgenin biri büyük biri küçük duruyor.sizde durum nedir?
Benim labioplasti+ dikleştirme+ protez yapıldı. Dikişlerim düzgün duruyor, şuan iki mememde patlayacak gibi kocaman. Protez göğüs altından kondu,oradaki dikişim görünmüyor bile.
Kahverengi bölgedeki boyut farkı ilk günden beri var mıydı? Ödemle alakalı bir durumdur belki de zamanla eşitlenir.

Benim labioplasti+ dikleştirme+ protez yapıldı. Dikişlerim düzgün duruyor, şuan iki mememde patlayacak gibi kocaman. Protez göğüs altından kondu,oradaki dikişim görünmüyor bile.
Kahverengi bölgedeki boyut farkı ilk günden beri var mıydı? Ödemle alakalı bir durumdur belki de zamanla eşitlenir.
Bir ay bantlıydı o yüzden bilmiyorum. bir buçuk ay olacak Nerdeyse ama yaptıran biriyle konuştum o eşitlemiyormuş

öncelikle herkese sağlıklı günler diliyorum. Kendim bu operasyon öncesi burada çok araştırmış, kafamdaki soru işaretlerini gidermeye çalışmıştım. Çok şükür kararımı verip kendimi maddi manevi hazırladıktan sonra yaşadıklarımı bir sağlıkçı olarak anlatmak istedim birilerine yardımcı olabilmek için.
24 yaşında üniversite öğrencisiyim, vajina bölgemin şeklinden yaklaşık 3-4 senedir çok rahatsızdım. İç dudaklarda gelişen büyüme hem görüntü olarak beni çok mutsuz ediyordu hem de son zamanlarda kesinlikle kot pantolon, dikişli olan hiç bişeyi giyemez olmuştum ve bacak bacak üstüne oturamaz haldeydim çünkü çok felaket bir acı hissediyodum makasla kesilir gibi. İlişkide de hem özgüven eksikliği yaşatmasından hemde canımın yanmasına sebep olmasından dolayı iç dudaklarımdan hiç memnun değildim. Işık açıkken bişey yaşamak istemiyordum. Daha önce hiç ameliyat olmamış ben bu operasyon ile ilkimi yaşadım. Yaklaşık 2-3 doktorla görüştüm ama fiyat ve bilgi olarak benim içimi rahatlatan Dr Özgür Kartal oldu. Muayene olmaya gittiğimde yaklaşık 1 saat kadar örnekler üzerinden çok iyi bilgilendirme yapıldı hatta eğitim gibi geçti anatomi dersinde hissettim kendimi. Olayı estetikten çok sağlıksal açıdan değerlendirmek beni çok mutlu etti. Sonra muayene oldum basit bir şekilde. Kendi telefonumdan fotoğraf çekimi yapıldı ve tip 3 yapılmasına karar verdik. Benim iç dudaklarımın dışında vajina girişi etrafında da ufak bir şekil bozukluğum vardı. Onuda gidermek istedik. Bu şekilde planlamam yapıldı ve içim rahat bir şekilde çıktım klinikten. Özgür hocanın yaklaşımı ve bilgilendirmesi benim içime sindi ve 15 Aralık günü için planladık ameliyatımı. Fiyat çok belirtmek istemiyorum ama 30.000₺ tuttu. Zaten bu işin ehli olan bilindik 2-3 doktor var onlarda neredeyse fiyat açısından yakın ve yüksek olanda var. Ameliyattan 1 gün önce covid ve kan tahlillerimi anlaşmalı hastanede verdim, anestezi uzmanım ile görüşmemizi yapıp onay aldım. Sigara ve alkolüm olmasada genel anestezi ile bünyemi yormak istemediğim için spinal anestezi istedim. Ki pişman değilim çok rahattım. Sabah 12 gibi yatışım yapılacaktı ama hastaneye gittiğimizde yoğunluk sebebiyle yaklaşık 2.5 saat bekletildik ameliyatım zaten 15:00 planlıydı. Gece 00:00’dan itibaren yemek ve suyu kesmiştim. Yatışım geç yapıldı ama sorun etmedim nasılsa ameliyat saatim yaklaşıyor dedim damar yolum açılıp, önlüğüm giydirildi ve saat 15:00 oldu hala alınmadım. :)) bu seferde ameliyathane yoğun dedi hastane ve 2-3 saat kadarda ameliyathaneyi bekledik. Doktorum ameliyat öncesi kısa bir ziyarette bulundu. Aç ve bitkin olduğum için çok huzursuz bitkin bi şekilde sonunda ameliyatıma girdim. Anestezi uzmanım omurgamdan saniye saniye ne yapacağını söyleyerek ve telkin ederek iğnemi vurdu. Kesinlikle acımıyor. Damar yolu açmak inanın daha acı veriyor. 2-3 dakika içinde belden aşağım tamamen uyuştu dokunmaları vs hissederken hiç bir acıyı hissetmiyordum. Bi süre sonra operasyon bölgeme dokunulmasını bile hissetmiyordum. Oksijen maskesi takıldı bi yarım saat boş boş tavan izleyip sonra uyukladım beni rahatsız eden hiç bişey yoktu. Biraz üşüdüm :)) ısıtmak için sağolsunlar omzuma ısıtıcı verildi bi güzel uykumu uyudum. 2.5-3 saat sürmüş sanırım operasyon bitti ve uyandım gayet iyi bi şekilde. Güzelce temizlendim ve doktorum ameliyat sonrası görüntümü gösterdi hemen uyku sersemi çok bakamadım ama o ufacık bakış bile çok mutlu etti. O kopkoyu renkli koca parçalar tamamen gitmiş, klitorisim ortaya çıkmıştı sonunda. Klitorisim pencere iç dudaklarım resmen perdeydi de kapatıyordu bildim bileli. 😂 gördüğüm görüntüde pespembe daracık tek ve sağlıklı bi hat kalmıştı. Vajina girişi etrafındaki koyu halkada gitmişti. Beklediğimden çok daha güzeldi benim için. Mutlu mesut odama çıkarıldım. Babam iyi bi şekilde görünce anneme bırakıp eve döndü annem refakatçimdi. Çok mutlu girdim anneme hemen “ anne keşke son halini görsen “ dedim güldük. Önceki halini ameliyata girmeden göstermiştim iki çocuk doğurmuş annem bile üzüldü hak verdi. Karar verirken de en büyük destekçimdi görünce ve ameliyattan mutlu çıkınca çok daha hak verdi. Odaya alındıktan sonra bacaklarım çok titredi anesteziden dolayı bi yarım saat titremem oldu onun dışında en ufak bi ağrı sıkıntı çekmedim şükür. Zaten anestezi etkim devam ediyordu. Kısa bi süre sonra hemen serumlarım verildi ve tansiyonum ölçüldü, sondam takılıydı. Buz uygulandı. Yeni çıkmama rağmen kanamam yoktu. Çıktıktan yarım saat sonra ilk yemeğimi yedim sebze püresi ve sadece unlu bir çorba içtim. Yarısını yedim ikisininde açlıktan dolayı yavaş yavaş. Sonra meyve suyumu içtim ve biraz bisküvi yiyip iyice kendime geldim hala en ufak ağrı sıkıntı yoktu ve 2 saat içinde bacaklarıma his geldi. Hemşirem sık sık gelip kontrollerimi sağladı ve buz uygulamamı yaptı gerçekten çok ilgiliydi. Gece 22:30 civarına kadar yatış halinde serumlarımı alıp sorunsuz şekilde buz uygulamam sürdü ve ilk yürüyüş için kalktım. Annem ve hemşirem yanımdaydı hislerim tamamen gelmişti ve koridorda 3-4 dk kadar yürütüldüm. Çok rahat yürüdüm korkuyordum ama hiç bişey yok gibi yürüdüm. Sondam da çıkarıldı. Odama dönüşte uyumadan idrara çıktım ondada sıkıntım hiç olmadı. İdrarımı yapıp tuvalet kağıdını hafif nemlendirip yavaşça tampon hareketle temizledim. Sürterek yapılmamalıydı. Sonra son kontrollerim yapıldı hemşirem tarafından son bi ağrı kesici serum alıp dinlenmeye başladım. Geceden itibaren gayet rahat bir şekilde uykumu uyudum deliksiz bir uyku oldu. Sabaha yakın tansiyonum ölçüldü kontrol edildi ve aktif kanamam olmadığı , gayet iyi olduğum belirtildi. Annemde o esnada görmüş biraz çok güzel duruyor bu hali bile dedi. Ayakta durunca ortada ben burdayım diyen o fazlalık artık yoktu. Saat sabah 10 civarı doktorumla görüştük son kontrollerimi yapıp taburcu etti. 10 gün kadar rapor aldım su an 3. Güne yeni girdik ve buz uygulamama devam ediyorum dün ödem vardı baya ama bugün daha az gibi geldi bana. Temiz tutup sık sık merhemimi sürüyorum, yatış halindeyim ama bazen turluyorum. Yatış halindede buz jelimi koyup rahat ediyorum iyice. Şu an hala sıkıntısızım ama anesteziden kaynaklı ayağa kalkınca felaket bi baş ağrısı oluyor. Spinalin etkisi bu sürekli kafeinli şeyler içip minoset plus ile atlatmaya çalışıyorum. İlaç içmekten haz etmeyen bünyem antibiyotik, ağrı kesici ve adetim yaklaştığı için aldığım primolut n sayesinde baya sarsıldı. Geçmeyen baş ve sırt ağrısı, mide bulantısı dışında hiç sıkıntım yok. Eve gelir gelmez baktığımda ödemli ama genede çok hoştu 22 aralıkta ilk kontrolüm için gideceğim o zamana kadar belki ödemlerim geçer ve dikişlerim alınır. Dikişler alınmak zorunda değil 5-6 haftada kendi kendine eriyen dikiş bunlar zaten ama alınması beni daha mutlu eder çünkü kaşıntısından korkuyorum. 😂 Sürecim böyleydi 2. Ay ve ilk kontrolümden sonrada mutlaka güncellerim ama ilk zamanlara göre çok mutluyum tamamen iyileşince nasıl olacağını çok merak ediyorum. Şimdiden psikolojik olarak çok iyi hissediyorum çünkü artık istediğim gibi kot giyip ışık açıkken de birlikte olabileceğim. Şu an ödemli ve ameliyatlı olmasına rağmen bacak bacak üstüne atıp oturduğumfa kesinlikle canım yanmıyor. Önümde ki güzel günleri bekliyorum, mutsuz olan herkesede iyi bir doktor bulduktan sonra çekinmeden olmalarını öneriyorum. Doğru doktor, doğru zaman gerisi çok basit şekilde geliyor. Herkese sağlıklı huzurlu günler diliyorum 🤍
merhaba geçmiş olsun acaba kaşımtıların nekadar sürdü

Doktorla görüşün kahverengi kısım ıcın eğer geçmez ise dövme ıle aynı boyuta getırebılırsınız göğüs ucu yapılır dövme ile

Merhaba,siz nerede ameliyat oldunuz ve ne kadar fiyata mal oldu acaba,,?
Ankara da Melike Oruç Özpostacı ya oldum. Dikleştirme+protez+labioplasti için 60 bin tl ödedim. Fiyatı ocak ayında almıştım, güncel fiyatları bilmiyorum,

Merhabalarr. Ben de geçen sene karın germe oldum. Doktor kalın ip kullanmış sanırım dikiş ip izleri var ve scar yamuk. Seneye karın germe revizyon + meme dikleştirme + silikon olmak istiyorum. Yorumunuz dikkatimi çekti hiç iç yok incecik demişsiniz. Benim için bu çokk önemli
bir durum çünkü son ameliyatımı olup estetik defterimi kapatacağım. Rica etsem doktorun ismini öğrenebilir miyim

Merhabalarr. Ben de geçen sene karın germe oldum. Doktor kalın ip kullanmış sanırım dikiş ip izleri var ve scar yamuk. Seneye karın germe revizyon + meme dikleştirme + silikon olmak istiyorum. Yorumunuz dikkatimi çekti hiç iç yok incecik demişsiniz. Benim için bu çokk önemli
bir durum çünkü son ameliyatımı olup estetik defterimi kapatacağım. Rica etsem doktorun ismini öğrenebilir miyim
Evet ip gibi ama maalesef en önemli noktada potluk var dikişler cok yukarda ve kötü görünüyor.benimde revizyon olmam gerekiyor.şimdiki aklım olsa nuh evin e giderdim.Bezmialem de.arkadaşım orda ameliyat oldu 5 gün önce şu an memnun ama ilerleyen zamanlarda yazarım tekrar.foto atarım

5 ay olacak maalesef buradaki potluk geçmedi.dikişler de yukarda dr 6 ay bekle dedi.ama hangi dr a danıştıysam onların düzeltilmesi gerekiyor dedi.konuyla ilgili bilgisi olan var mı

Eklentiler

• 87D6138E-144E-4F73-B127-2D8CB308B42C.jpeg
    87D6138E-144E-4F73-B127-2D8CB308B42C.jpeg
    79,4 KB · Görüntüleme: 58
X