Labioplasti ameliyat sürecim ve yaşadıklarım

melisaduyar

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2021
1
0
55
Herkese merhaba,
Labioplasti Ameliyatı olalı 11. Günüm ve size ameliyat öncesi ve iyileşme sürecimi anlatmak istedim.ben bu ameliyatı bir süredir yaptırmak çok istiyordum ve cok arastirdim .Öncelikle uygun fiyatlı doktor aramaktansa beni anlayan ve güven veren bir doktor aramaya yoneldim. Fiyat kısıtlamam yoktu ancak maksimum veya minimum fiyat verip ameliyatın iyi geçmesini, doktorun konuşurken ki tavrı benim için önemliydi. Doktor görüşmelerine gittim. doktor görüşmelerine gitmekteki tek amacım öncesi-sonrası fotoğraflarını görüp doktor beye sorular sormaktı. Ama gittiğim bazı doktorlar bunu kabul etmeyip göstermeyi bırakın konuşurken güven bile vermeyip sorularımı cevaplamadılar. Araştırmam üzerine internette bir çok sayfada Dr Eser Ağar’a yapılan yorumları gördüm iyice inceledim. İnceledikten sonra telefonla daha detaylı bilgi almak için aradım. Ekip arkadaşları açtı gereken bilgiyi verdi bende bu bilgilerin üstüne görüşmek istediğimi söyledim randevu aldım ve gittim . Gerginlik ve stres vardı . Randevu saatim geldiğinde Doktor beyin odasına girdiğim gibi Güler yüzlü oluşu beni biraz rahatlatmıştı. Şikayetlerimi sıkıntılarımı söyledim muayene oldum ve sorularımı sordum sabırla bütün sorularıma cevap verdi aklıma takılan bir şey kalmamıştı .o kadar gergin ve stresliydim ki güler yüzlülüğüyle becerisiyle insan olarak da doktor olarak da güvendigim tek doktor oldu. Dr eser ağar yaptığı ameliyatların görüntüsünü gösterdi ve Beni bu konu da daha da bilgi sahibi yaptı. Yaptığı işler tek kelimeyle mükemmel. Bana nasıl yapalım nasıl istersin diye sordu. Kararsızdım size bırakıyorum dedim. Klirotis ve labio’dan yeteri kadar alınması ile alakalı konustuk ve ameliyat gününü netleştirdik. Ameliyat günü Silivri Anadolu hastanesine geldiğimde biraz heyecan ve stres vardı ama doktorum kendi zaten aşırı güzel enerji yayan bir insan Silivri Anadolu Hastanesi ekibi de hepsi ayrı ayrı çok ilgili ve cana yakın insanlar. Kendinizi bir an bile gergin ve huzursuz hissetmiyorsunuz. Ameliyata girmeden de anestezi şeklini konuşmuştuk. spinal anestezi yapılacaktı. ameliyat 1 .5 2 saat sürdü ama gelin sorun bence 1.5 saat değil daha kısaydı ameliyat sırasında normalde daha uzun hissedilir ama eser beyle ameliyata giriyorsanız bilin ki hem eğlenceli hem müzikli 😄 hemde sorulan sorulara cevap veren bir doktor kendisi . Ameliyat bitti dediğinde inanamamıştım.
Ameliyat sonrasında belirli bir saat geçtikten sonra hemşireler yürütmek için odama geldi .hastane koridorunda hemşirelerle hem gülüp hem sohbet ettik. Sabah ameliyat oldugum icin gece taburcu olmak istedim, eser bey normalde bir gece kalabilirsin demişti ama kendimi çok iyi hissediyordum ağrım acım hiç bir şeyim yoktu. Taburcu olma saatim gelene kadar pansumanım yenilendi ve sık sık buz değişimi yapıldı. Bu arada ameliyattan sonra Eser bey ve ekip arkadaşları sık sık nasıl oldugumu sordu ilgilendi hemşirelerle konuştu. Çok sasırdım ve cok mutlu oldum bu kadarını beklemiyordum. Akşam saatlerinde eser bey gelip pansumanlarıma ve durumuma bakıp taburcu olabileceğini söyledi. Ameliyattan bir hafta sonra kontrole gelmemi söyledi.
İyileşme sürecime gelirsek dayanılmayacak bir acı ağrı değil hatta ağrı olmuyor bile. Tabiki yapmaman gereken şeyler var .Sonucta ameliyat oluyorsunuz, bir sürü dikişiniz oluyor.
Şunu söyleyebilirim ameliyat oldum ertesi gün ayağa kalkıp istediğim yere gittim yani hayatınızı etkilemiyor ağrınız olmuyor. Kendinizi daha iyi hissediyorsunuz.
Bugün 11. Günüm yarın ameliyat sonrası ilk kontrolüme gideceğim ve çok mutluyum. Şuan bile daha tam iyileşmelerine rağmen kendimi çok iyi ve mutlu hissediyorum. İyi ki doktor beyle tanışmışım ve ameliyatım için ona güvenmişim. Hiç bir zaman keşke öyle olsaydı dedirtmedi. Kararımdan bir an bile pişman olmadım aksine daha önce tanışıp ameliyatı olsaymışım dedim. Ameliyattan korkmayın sakın gözünüzde büyütmeyin, gerçekten ameliyat olmak istiyorsanız korkuyorsanız yada güven veren bir doktor bulmak istiyorsanız tek tavsiyem Dr Eser hocamıza gidip görüşmeniz.

Son düzenleme:
Geçmiş olsun, ağrı konusun da herkes farklı şeyler söylüyor. Araştırdıklarından anladığım kadarıyla, herkesten alınan küçük dudak oranı farklı o yüzden kimi daha çok kimi daha az ağrı hissediyor, bir de ağrı eşiği var tabi.. Fiyat ne kadar ödediniz, before after görme şansım var mı özelden?

X