LABİOPLASTİ SÜRECİM (REKLAMSIZ)

Çok geçmiş olsun.Bende bu ameliyatı olmak istiyorum ama bir türlü cesaret edemiyorum.Yaşım 20 ve ablam dışında kimseye söyleyemedim.Ailem izin verir mi vermez mi bilemiyorum.Çünkü görünüşü rahatsız ediyor tamamen estetik amaçlı istiyorum.Kenarda para biriktirmeye başladım.Siz bu durumu ailenize nasıl açtınız?

YAZDIKLARIMIN HİÇBİRİ TAVSİYE DEĞİLDİR. LÜTFEN KENDİ DOKTORUNUZA DANIŞINIZ.

25 Nisanda labioplasti oldum. Ameliyatı olana kadar bu forumdan çook fazla şey okuduğum için kendime demiştim eğer bu süreci atlatırsam ben de başkalarına yardımcı olmak için mutlaka yazacağım bu foruma diye. Şimdi sözümü yerine getirme zamanım geldi.

25 nisan günü labioplasti oldum. Doktor ismi vermeyeceğim, çünkü başka biri memnun kalmazsa vebalini almak istemem. Hem de zaten siteye şehrimi anonimlik açısından farklı yazdım ama çok küçük bir şehirde yaşıyorum. Yani doktor adı versem bile muhtemelen çoğunuzuz alakasının olmadığı bir şehirde olduğu için işinize yaramaz. İnternetten doktorların yorumlarına baktığımda şehrimdeki hiçbir estetik doktorunda labioplasti yorumu göremedim. Ona rağmen gözümü kararttım, güvendiğim bir doktorla konuştum oldum ameliyatı. Brn bu ameliyatın estetik cerrah tarafından yapılmasının daha iyi olacağını düşünüyorum.

Aşağıda yazdığım günlük aslında gerçekten de bir günlük. Hepsini o gün yaşadığımda telefonumun notlar bölğmüne kaydetmiştim. Öncelikle bu ameliyatı olmak istiyorsanız tekrar düşünün lütfen. Eğer benim gibi gerçekten gerekli değilse hiç gerek yok kızlar. Benimki gerçekten de çok gerekliydi. Benim sorunum görüntü değildi. Evet görüntüsü de hoş değildi ancak ben sadece görüntü için bunu olmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum, sonuçta kimse mükemmel değil. Öncelikle özgüven kazanmalıyız yoksa önce bu estetiği oluruz eğer kendimize güvenimiz yoksa yine illaki kusur buluruz vücudumuzda. Neyse ben tamamen günlük hayat konforu için oldum. Açıkçası doktorum nasıl kesti neyi kesti neyi kesmedi bilmiyorum pek. Tek bildiğim labioplasti olduğum ve dış dudaklara da iç bacaklarımdan yağ enjeksiyonu olduğu.

SÜRECİM BURADA OKUDUKLARIMDAN ÇOK FARKLI GEÇTİ. MESELA NEREDEYSE HİÇ BUZ KOYMADIM. İLK GÜN KOYMUŞTUM BİR KERE SONRA UNUTTUM. 2.GÜN DOKTORA SORDUĞUMDA KOYAYIM MI DİYE, ARTIK GEREK YOK DEMİŞTİ.
AYRICA TUVALET TEMİZLİĞİNDE DE DOKTORUM BATİKON DEMEDİ, NORMAL SUYLA DEDİ. BEN DE GÜNLÜK HAYATIMDA NASIK YAPIYORSAM ÖYLE YAPTIM.

DOKTORUM ANTİBİYOTİK DE VERMEDİ, ÇÜNKÜ ANTİBİYOTİK ALIRSAM MANTAR OLURMUŞUM KAŞINIRMIŞIM.

SADECE PAMUKLU İÇ ÇAMAŞIRI GİYMEYE VE GAZLI BEZ KOYMAYA ÇALIŞTIM.

AYRICA DA ÖDEM OLMASIN DİYE DOKTORUM HEP TAYT GİYMEMİ ÖNERDİ.

Evet kaşıntılarımın aşırı olduğu dönemler oldu, okurken siz de göreceksiniz ama hrpsi geçiyor sakin olun. Ayrıca benim yazdığım hiçbir şey tavsiye niteliğinde değildir, lütfen siz kendi doktorunuza danışınız. Ayrıca bu yazıyı bu kadar kötü yazdığım için de özür dilerim sizlerden ama yarın sınavım var ve aceleye geldi biraz. Tekrardan kusura bakmayın özenemediğim için. Ayrıca bu yazıdan sonra sanırım girmem bu siteye çünkü bu konuyka alakalı her şeyi geride bırakmak istiyorum artık.
Size son kez söylemek istediğim şey şu ki. Bedeninizden utanmayın, bu ameliyatı olmaya karar verdiyseniz de sabredin lütfen. Ben hepiniz için dua edeceğim hayırlı geçmesi için.

Mesela genital bölgemde kararma da var çok. Ama düşünmüyorum operasyon olmayı bunun için de. Kendimi böyle seviyorum. İlk baş çok üzüldüm. Ben daha 20 yaşındayım, hiç çocuk doğurmadım, hiç ilişki yaşamadım neden benim genital bölgem böyle diye. Çok isyan ettim. Ama bunların hiç alakası yok. Nasılsa herkesin kaiı, gözü, burnu farklı. Orası da farklı olacak tabii ki. Erkekler çok mu mükemmel sanki. O yüzden eğer sağlık sorunu yaşamıyorsanız bence olmayın bu ameliyatı. Neyse hepinize iyi şanslar kızlar.

1.gün
Bacaklarda inanılmaz morluk ve et kesmesi ağrısı.
İlk idrarda batma hissettim diğer idrarlarda olmadı bu sorun. Kan geldi.
1 kereceik buz koydum ama sonra unuttum. Ağrı kesici almadım.

2.gün
1.nin devamı

3.gün
Bacakta ağrılar düne göre azaldı. Şişlikler var hala tabii ki. Hastanedeyken altıma bir şey giymediğim için fark etmemiştim ama ameliyatlı bölgenin bir tek noktası acıyor ve kanıyor. Şu an tayt giyiyorum altımda bez var.
Doktor sıkı durursa şişlik az olur ağrı da az olur dedi. Günün ilerleyen saatlerinde bezi çıkardım. Pamuklu iç çamaşırı+gazlı bez+tayt yaptım.
Alt ve iç kısımdaki dikişkerim açıldı, acı ve yanma var. Sinirlerim çok bozuldu.

4.gün
İdrar yaparken dikişi açılan yerler acıyor, yanıyor. Gerçi normalde de öyleler de. Diğer dikişlerin açılmasından da çok korkuyorum. Açılan dikişler nasıl kaç günde iyileşecekler onu da bilmiyorum. Ya enfeksiyon kaparsam diye düşünüyorum. Sürekli ağlayasım geliyor psikolojim mahvoldu.

5.gün
Kaşıntı, acı, sızı devam. Bugün ilk defa banyo yaptım sorun yaşamadım. Ama sanki dikiş ipleri dışarı sallanıyor gibi eskiden de öyle miydi bilmiyorum ama. Doktor kaşınan dikişin olduğu yere nemlendirici sür dedi. Şu an daha sürmedim tekrar aşırı kaşınırsa o zaman deneyeceğim bakalım.

6.gün
Kaşıntı kaşıntı kaşıntı... Çok fena

7.gün
Dün gece yatarken dizlerimü kendime çok çekmiştim. İdrara çıktığımda çok fena yanma oldu. Baktım alttaki dikiş kocaman yarılmış çok korktum. Doktor dikişlere bakarken parmağımla gerdiğim için dikişlerin açılma ihtimalinin arttığını, 5 gün hiç bakmamamı ve 5 günün sonunda fotoğraf atmamı istedi. Sanki dikişlerin açılması benim suçummuş gibi kötü hissediyorum.

10.gün
Uzun süre ayakta kalınca ağrım oluyor. Bir de baya kaşıntım var. Açılan dikişlerin durumunu bilmiyorum bakmam yasak olduğu için. İnşallah iyileşiyorlardır.

12.gün
Dikişlerim erimeye başlamış. Doktoruma o açılan dikişlerin fotoğrafını attım. Hala tam kapanmamış ama 5 gün öncesinden daha iyi.

15.gün
Bugüne kadar gayet iyiydim. Ancak bugün evden ilk defa bu kadar uzaklaşıp kütüphaneye geldim. 6000 adım atmışım. Ama yürürken canım acıyor ve yanıyor. Sanki yeni bir dikiş açılmış gibi hissediyorum. :KK43: umarım çabucak geçer

24.gün
Şu an bir sıkıntım yok. Bacaklarımdaki dikişler de düştü.

50.gün
Yağ enjeksitonu için yağ alınan yerlerde morarma ve sanki cilt altında bir şey varmış gibiydi. Doktorum hipertrofik skar iyileşmesi olmuş dedi. Dün steroid enjekte edildi o skar olan yere. Şu an her şeyden çok memnunum. Sadece dış dudaklara yapılan enjeksiyonlarda sağdaki dudkata oşan yağ daha fazla eridiği için sağ dış dudak diğerine göre daha küçük. Doktor daha sonra ona tekrar yaparız dedi ama ben rahatsız değilim açıkçası.
İç tarafı çok incelemedim açıkçası ama dışarı sarkan vs hiçbir şey yok. Normalde çok akıntısı olan bir insandım, akıntılarım azaldı. O bölge çok terlerdi, iç çamaşırım hep nemli olurdu bu sorunum da geçti.

Sadece birkaç gündür idrar yaparken sağ bacağa kayma oluyor. Benim pozisypnumdan mı yoksa içeride bir şeyler yolunda değil mi bilmiyorum ama bakacağız artık.
Cok gecmis olsun ben de hem ic hem dis hemde yag enjeksiyonu oldum cok zor surec evet benimde sizin gibi vajina girisnde yirdik olustu bir hafta sonra enfeksiyon kaptim sonra bir ayi grcti daha konrole gitmfim ama dikislerde dusmedi agrim yine var eskiye gore baya iyim ama gercrkten sadece estetik amacli dusunuyorsaniz yapmayin drrim dusunenlere degmez bukadar aciya ben genislik ucin yaptirmisdim hepsini yaptirim dedim ama pisman oldm bu surecide atlatiriz insalalh iliski yasamadinz siz sarinim henuz oda cok korkutuyor beni

Çok geçmiş olsun.Bende bu ameliyatı olmak istiyorum ama bir türlü cesaret edemiyorum.Yaşım 20 ve ablam dışında kimseye söyleyemedim.Ailem izin verir mi vermez mi bilemiyorum.Çünkü görünüşü rahatsız ediyor tamamen estetik amaçlı istiyorum.Kenarda para biriktirmeye başladım.Siz bu durumu ailenize nasıl açtınız?
Benim sorunum ergenliğe girdiğimden beir vardı. Dolayısıyla annem zaten biliyordu orada bir sorun olduğunu. Ara ara büyük şehirlerdeki doktorları araştırdığımı da biliyordu. O yüzden açıkçası bir anda söylemek gibi bir yükğm olmadı. Annem de babam açmış konuyu. Yani bu kadar ayrıntılı söylememiştir herhalde ama babamın da haber vardı. Birazcık ailenizin düşünce yapısıyla alakalı aslında. Bir de benim sorunum gerçekten çok büyüktü o yüzden izin verdiler. Ama sadece görüntü için olsaydı onlar da izin vermezlerdi.

Eğer sadece estetik görüntü için istiyorsanız tekrar düşünün lütfen. Ben çok ihtiyacım olduğu halde ilk zamanlar çok pişmandım.

İnşallah her şey gönlünüzce olur <3

Cok gecmis olsun ben de hem ic hem dis hemde yag enjeksiyonu oldum cok zor surec evet benimde sizin gibi vajina girisnde yirdik olustu bir hafta sonra enfeksiyon kaptim sonra bir ayi grcti daha konrole gitmfim ama dikislerde dusmedi agrim yine var eskiye gore baya iyim ama gercrkten sadece estetik amacli dusunuyorsaniz yapmayin drrim dusunenlere degmez bukadar aciya ben genislik ucin yaptirmisdim hepsini yaptirim dedim ama pisman oldm bu surecide atlatiriz insalalh iliski yasamadinz siz sarinim henuz oda cok korkutuyor beni
Benim de ayın 25inde 2.ay dolacak. Ama bugün baktım iç dudakların ucu yara gibi sanki. Yani dikişlerim düşmüş ama benim dikişlerim de yırtılma da olmuştu o yüzden herhalde hala uçları yara gibi. Görünce üzüldüm o kadar zaman geçti hala düzelmedi diye. Bir de birkaç gündür idrarım hep sağ bacağıma kayıyor. Ameliyat olmadan önce de öyleydi ama şimdi neden tekrar böyle oldu anlamadım açıkçası :KK43:

Evet bekar olduğum için ilişki yaşamadım hani daha baya var evlenmeme de. Ama şu halde yaşayamazdım zaten sanırım çünkü ucu yara gibi bir tık.
Aynen size katılıyorum, görüntü için bu çileyi çekmesi çok zor. Hem herkesin genital bölgesi aynı olmak zorunda da değil yani.

İnşallah siz de ben de tastamam en tez vakitte tamamlarız bu süreci de ameliyat olduğumuz hiç aklımıza bile gelmez :)
Umarım ilişkide de sıkıntı yaşamazsınız. <3

Insallah .🙂 sizinde baya olmus gecmemis benimde ucda yara vvar desne daha cok beklicem iyilesmek icin .neyseki bekarsin en azindan simdilik iliskj derdin yok yoksa birde o aci olacakti 6 aya falan tamamn toparlaniyor vajina zaten 😉

Bende lanioplasti ameliyatı olmayı düşünüyorum sadece estetik kaygı değil sürekli enfeksiyon mantar ve siğillerle mücadele veriyorum doktorun bu ameliyatı önerdi,zmanla iç dudaklar sarktı ve karardi aslında çok güzeldi gençken. Daha önce vajen daraltma ameliyatı oldum ve çok acı çektim Doktor bu daha çok acır dedi çok korkuyorum lütfen acı hakkında fikir verir misiniz tecrübe edinmiş arkadaşlar

Bende lanioplasti ameliyatı olmayı düşünüyorum sadece estetik kaygı değil sürekli enfeksiyon mantar ve siğillerle mücadele veriyorum doktorun bu ameliyatı önerdi,zmanla iç dudaklar sarktı ve karardi aslında çok güzeldi gençken. Daha önce vajen daraltma ameliyatı oldum ve çok acı çektim Doktor bu daha çok acır dedi çok korkuyorum lütfen acı hakkında fikir verir misiniz tecrübe edinmiş arkadaşlar
Acı derken yani anesteziden direkt oranın ağrısyla uyandığımı hatırlıyorum ben. Ama o gün açıkçası o ameliyat olmanın verdiği heyecanla da çok ağrıyı filan kafama takmadım. Ama sonraki süreçte acıdan çok kaşıntı oldu bende. Ve mesela 1 hafta sonra bayram vardı ben ameliyat olduğumda. O bayramda yürürken çok ağrım olmuştu bir an önce eve varmak istiyordum. Bir süre devam etti o yürürken olan ağrı sonra geçti. Ama hala bazen şey oluyor hani o parça kesilmemiş de bir yere sıkışmış gibi bir acı. Yani tarif edebildim mi bilmem ama :). Bir de mesela 3 ay oldu ama tuvalette peçeteyi eğer oraya sürterek silersem acıyor canım. Ama benim durumum normal olmaya da bilir sonuçta 3 ay geçti artık acı olmaması lazım ama bilmiyorum.

Ben de şu an şeyden şikayetçiyim. Üst kısımda işte birbirine dikilen bir yer var.

Sanki oraya parmağımı itsem biraz hemen yırtılacakmış gibi duruyor 3 ay olması rağmen. O yüzden oraya dokunmaya korkuyorum. Ama hani akıntım filan olduğunda tabii araya girdiği için oraya da giriyor, temizleyemiyorum. Morlaim bozuk o yüzden çok :KK43:

X