Lazerle göz ameliyatı olmaktan korkuyorum :(

kızlar bu cuma bnde kontrole gitcem kornea inceliğine retinaya flan bakılcak kısacası gözm ameliyata uygun mu değil mi diye buarada istanbul bahçelievler göz hastanesine gidiyorum buraya gidipde ameliyat olan varmı varsa hangi doktorda oldu memnun kaldı mı lütfen yardımcı olun bana yorumlarınız çok önemli benim için şimdiden teşekkürler ..

sol gözüm 4.5, sağ gözüm 5 numara miyop. 21 yaşında az kalsın ameliyat oluyordum ki babamın göz doktoru olan yakın bir arkadaşı "mutlaka gözlük ve lensle idare et" demişti. bu kişinin hem kendisi hem çocukları gözlük kullanıyordu. aradan zaman geçti, internetin altını üstüne getirdim, ingilizce sitelerden okudum, almanca olanları google translate kullanarak okudum vs. ve vardığım sonuç ameliyata hayır. gündüz lensle, akşam eve geldiğimde gözlüğümle idare ediyorum. uzun uzun yazmayacağım, hepimiz internet kullanmayı bilgiye ulaşmayı bilen insanlarız, uzun vadede gözün dış katmanının iç basıncı dengeleyememesinden dolayı alabileceği şekli, ikincil ameliyatların ne kadar zahmetli olabileceğini görebilirsiniz. bir de maalesef bizimki gibi gelişmekte olan ülkelerde bu ameliyatları maşallah çok sık yapıyorlar. gözlük kullanan kaç tane doktor "gel sana lasik yapalım" dedi tahmin bile edemezsiniz. sanki bir nesli kobay olarak kullanıyorlar gibi geliyor bana. (bu arada ameliyattan korkan bir insan değilim, burnumu yaptırdım.) iyi düşünün arkadaşlar. ileride bir olumsuzlukla karşılaştığınızda neden daha fazla araştırmadım diye yanmayın.

kızlar ben çok gergin, telaşlı bir insanım. nitekim ameliyat masasından düşecektim neredeyse titremekten.. mesajların hepsini okumadım kendi yaşdığımı anlatayım. 3,5 numara hipermetrop ve 0.5 astigmatlıydım dünyagöz altunizade hastanesinde Adnan Polat yaptı operasyonumu. 19 yaşında benim de numaram durduğu için ameliyat olmuştum. canımın acımayacağını ve bir şey hissetmeyeceğini bilerek gitsem de çok gergindim ama her şeye rağmen gözlük takmaktansa lazer yaptırdığım için çok mutluyum... kesinlikle hiçbir şey hissetmiyorsunuz tek hissettiğim acı, ortamın steril olması için bir kağıt örtüyü yüzünüze yapıştırıyorlar onu çekip çıkarırken acımıştı :KK52:

son durak 5 filmini üc boyutlu sinemada izledikten sonra bende artık lazer amelyatı olamam sakın izlemeyin amelyat olmak isteyenler :18:

son durak 5 filmini üc boyutlu sinemada izledikten sonra bende artık lazer amelyatı olamam sakın izlemeyin amelyat olmak isteyenler :18:

Bende gözlük kullanıyorum canım benim doktorum 25 yaş ve üzeri gerekirse 30 yaş ve üzeri diyor lazer için hatta göz derecenin durması gerek diyor geçen yıl bir tandıgım lazer ameliyat oldu tam geçti derken kızcagız tekrar gözlüge döndü şuan 2 derece yine gözlük kullanıyor gözlük derecesi durmadan ameliyat olmuş çünkü 2.şansı yokmuş lazer için o öyle diyor .

Bende gözlük kullanıyorum canım benim doktorum 25 yaş ve üzeri gerekirse 30 yaş ve üzeri diyor lazer için hatta göz derecenin durması gerek diyor geçen yıl bir tandıgım lazer ameliyat oldu tam geçti derken kızcagız tekrar gözlüge döndü şuan 2 derece yine gözlük kullanıyor gözlük derecesi durmadan ameliyat olmuş çünkü 2.şansı yokmuş lazer için o öyle diyor .

bende lazer oldum gözlerim şuan sıfır ama yinede büyüme ihtimaline karşı doktoruma sordum tekrar ameliyat olabileceğimi söyledi

Sen 18 yaşında bu ameliyatı olursan tekrarlar yalnız.Mümkün olduğunca yaşının geçmesi ve göz numaranın durması gerekiyor.Zaten tek ameliyat kurtarmayacak tekrarlayacağı için.Kim lazer yapalım dedi.Benim astigmatım var miyopum var ama hiçbir doktor benim yaşıma tavsiye etmedi?

bende lazer oldum gözlerim şuan sıfır ama yinede büyüme ihtimaline karşı doktoruma sordum tekrar ameliyat olabileceğimi söyledi

Herkesin goz yapisi bir degil arkadasim gecen gun bir tanidigimla karsilastim lazerle ameliyat olmustu miyop vardi simdi tekrar gozluk kullniyor benim doktorumda goz derecesi sabitlenmeli diyor kimi insanlarin 2.lazer hakki olmuyor goz yapisindan oturu.

Ben bu ameliyatı olalı 8 sene oldu maşallah çok memnunum. Lens kullanıyordum ama sürekli iltihapla uğraşıyordum gözlerim çok hassastı. Göz numaram ilerlemeyeli 2 sene kadar olmuştu yanılmıyorsam. Ameliyat oldum rahat ettim. Şu an ailemde vs. benden daha keskin gören kimse yok, kimsenin uzaktan okuyamadığı şeyleri ben okuyabiliyorum. Yalnız ben değil kuzenlerimden 4 tanesi daha bu ameliyatı oldu. Amcam doktor, gözün lazerle inceltilen tabakasının kendisini yenileyebileceğini söylemişti bana. Hani yani tekrarlasa bile tekrar ameliyatta sakınca yok gibisinden. Ama tabi makul olan gözün bozukluk derecesinin ilerlemiyor olması ve sorunun tek seferde çözülmesi. Sabah yataktan kalktığınızda gözlüğünüzü nereye koyduğunuzu hatırlamıyorsanız uyku sersemi ve miyop olarak gözlük aramanın sıkıntısını yaşayan bilir. Çok şükür çözümü var.

Ben bu ameliyatı olalı 8 sene oldu maşallah çok memnunum. Lens kullanıyordum ama sürekli iltihapla uğraşıyordum gözlerim çok hassastı. Göz numaram ilerlemeyeli 2 sene kadar olmuştu yanılmıyorsam. Ameliyat oldum rahat ettim. Şu an ailemde vs. benden daha keskin gören kimse yok, kimsenin uzaktan okuyamadığı şeyleri ben okuyabiliyorum. Yalnız ben değil kuzenlerimden 4 tanesi daha bu ameliyatı oldu. Amcam doktor, gözün lazerle inceltilen tabakasının kendisini yenileyebileceğini söylemişti bana. Hani yani tekrarlasa bile tekrar ameliyatta sakınca yok gibisinden. Ama tabi makul olan gözün bozukluk derecesinin ilerlemiyor olması ve sorunun tek seferde çözülmesi. Sabah yataktan kalktığınızda gözlüğünüzü nereye koyduğunuzu hatırlamıyorsanız uyku sersemi ve miyop olarak gözlük aramanın sıkıntısını yaşayan bilir. Çok şükür çözümü var.

Merhaba ben de düşünüyorum yaptırmayı; acaba hangi doktor yaptı ameliyatınızı?

X