Cilt Bakımı Ürünleri LEADERS Insolution Collagen Therapy Skin Clinic Mask

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

aysegulcetin

Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2019
1
0
33
Merhaba arkadaşlar
yazı dikkatimi çekti ürünü kullandım başarılı buldum, diğer ürünleri kullananlar marka hakkında bilgisi olanlar var mı ?

Gençlik iksirini buldum: Kolajen Maske
Bir kadın olarak güzellik senin için ne kadar önemli? Yaş aldıkça azalan kolajeni geri kazanmanın bir yolunu buldun mu mesela?

Kadınlar olarak derdimiz de günümüz de her an değişiyor. Ama sanırım gündemimizi en çok meşgul edeni güzellik konusu. Hangimiz güzelliğimiz konusunda iltifat almak için deli divane olmuyor ki? Kocam/sevgilim beğensin, sokakta yürürken diğer kadınların dikkatinden kaçmayalım… Bir yerden sonra gülüşten, sıcacık bir samimiyetten fazlası da gerekiyor, artık kabul etmeli. Yaş alıyoruz bunun ötesi yok ki!

Özellikle biz metropolde yaşayan kadınlar için tüm bu isteklerin doğru zaman kalıbına sığdırılması gerekiyor. Yani çok çalışıyor ve yoruluyoruz. Haliyle dinlenmek bizim için çok önemli. Peki ya güzelliğe harcanacak zaman nereye sıkışacak şimdi? İşte tam da bu noktada keşfettiğim enfes bir üründen bahsetmek için bu girizgahım…

Insolution Collagen Therapy Skin Clinic Mask

Kendini erteleme
Güzellik merkezi randevularına zaman ayırmak, ona ödenecek paradan daha da lüks hale geldi artık. Bizim daha pratik şeylere ihtiyacımız var. Bunu siz de hissediyor musunuz? Kendimden çalıp hayatımı ertelemektense pratik çözümler üretmek istediğim anda tesadüf eseri tanıştım işte ben de bu ürünle: LEADERS Insolution Collagen Therapy Skin Clinic Mask.

Insolution Collagen Therapy Skin Clinic Mask.

Yani aslında cildi sıkılaştıran, esneklik kazandıran kolajen içerikli bir maske oluyor kendisi. Bu maskenin de elbet dermatolojik testlerden geçtiği vs bilgisi mevcut. Bir de Güney Kore menşeili olduğu bilgisine tik atınca, tamam dedim. Yani aslında işin bu araştırma tarafında bir problem bulmayınca denemekten ne çıkar dedim ve denedim. Çünkü çalışan kadına hitap eden kısmı gerçekten de çok çekiciydi. Çünkü kolajenin dayanılmaz hafifliğini taşıyordu…

Önce öğrenelim: Kolajen ne yapıyor
Kolajenin tanımı ile başlamalı. Kolajen, aslında kısacık bir tanımla yüksek miktarda amino asit içeren bir protein maddesi. Cildin yaşlanmasını, kırışıklıkları gidermek suretiyle durduruyor. Saç ve tırnaklarımızı güçlendiriyor. Ve daha neler neler…

Şu an bizi en çok ilgilendiren faydası, içeriği ile cildimizi sağlamlaştırması. Yani her yönüyle daha taze bir cilde sahip olmanın yolu kolajen miktarımızdan geçiyor. Kabullenmek gerek ki, yaşlanıyoruz ve bu miktar yaş aldıkça azalmaya başlıyor. Kırışıklıklar, ciltte sarkmalar işte hep bundan.

Sadece yaş değil tabii, nasıl yaş aldığın da önemli. Özellikle şekeri fazla tüketmişsek, sigara kullanmışsak ve güneşlenme konusunda dikkatli olmamışsak kolajenler vücudumuzdan sessiz çığlıklarla uzaklaşıyor.

Bu durumda cildimizin bizden istediği, kolajen seviyesini artırmamız. Böylece daha sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüm kazanacağız. Çünkü yenilenen hücreler, işte o sessiz çığlıklara cevap olacak…

Hem güzelleştim hem dinlendim
Bu maske içeriğindeki yüzde 50 kolajen ile bana oluşmaya başlayan ya da yaş itibarıyla bir süre sonra başlayacak ince çizgileri önleme imkanı vaat ediyordu. Daha da önemlisi benim bir türlü nemi kabullenemeyen kuru cildime nem ve beslenme sağlayacaktı. Denediğim onca üründen sonra kaybedecek pek bir şeyim yok diye düşündüm sanırım. Ancak bu düşünce, bu minnoş ürüne bir hakaret sayılırmış, şimdi anlıyorum…

Gece 23.00'ü bulan işlerimden sonra bir duş aldım ve temiz cildime yüzümün şeklini alan mis kokulu maskeyi yerleştirdim. Bu maske, bana bir yandan da 20 dakika vermiş oldu. Yüzümde maskemle bekleyeceğime göre, kitap okumak için 20 dakikam var demekti. Yani nemlendiren, oluşmaya yüz tutmuş ince çizgilerimi onaran sevgili maskem, aynı zamanda dinlendiğimi de hissettirdi.

Süre dolduğunda maskeyi çıkardım ve sakin bir uykuya daldım. Muhtemelen kolajenin yüzümdeki çalışmaları da sabaha kadar devam etti…

Bir sihirli değnek değildi belki
Elbette bu sihirli bir dokunuş değil. Ancak bir maske insana kendini ne kadar iyi hissettirebilir ki diye düşünen bana, sanırım sihirli değnek etkisi yarattı. Sevdiğim şeylere karşı tavrım hep bu oluyor. Yazmak, daha çok paylaşmak istiyorum. Elimde fırsatım varken daha çok insana ulaşsın, onlar da yararlansın istiyorum…

90'lar çocuklarının 30'lu yaşlara "Merhaba!” zamanı geldiğine göre, kolajeni iyi öğrenme, anlama ve uygulama zamanı. İşte benim sevgili maskem de onlardan biri. Bu arada denemeyi düşünürseniz, şu anda indirimde. Sizin de cildinizi aydınlatsın diye…

Sevgimle…

Damla Karakuş

Son düzenleyen: Moderatör:
X