Lens kullananlar bakabilir mi lütfen?

Kaktus1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2020
109
85
Merhaba arkadaşlar. Ben 2 gündür lens kullanmaya başladım. Amma gözümde damarlar çoğaldı sanki. Ilk defa lens kullandığım için mi böyle oldu yoksa sorun mu var?

Merhaba arkadaşlar. Ben 2 gündür lens kullanmaya başladım. Amma gözümde damarlar çoğaldı sanki. Ilk defa lens kullandığım için mi böyle oldu yoksa sorun mu var?
Merhabalar. Gözünüzde damarların çoğalmasının ne demek olduğunu tam anlayamadım ama batma, bulanık görme gibi şikayetleriniz varsa temiz lens suyuna koyup tekrardan takın. Eğer gerçekten rahatsız oluyorsanız markasını değiştirmeyi deneyin.

Merhabalar. Gözünüzde damarların çoğalmasının ne demek olduğunu tam anlayamadım ama batma, bulanık görme gibi şikayetleriniz varsa temiz lens suyuna koyup tekrardan takın. Eğer gerçekten rahatsız oluyorsanız markasını değiştirmeyi deneyin.
Arada gözüme sanki kirpik kaçmış gibi oluyor ama geçiyor sanki yavaş-yavaş. Uzağı iyi göruyorum ama yakın bazen bulanık olabiliyor. Sanki gözümdeki damarlar fazlalaşmış, belirginleşmiş gibi geliyor.

Arada gözüme sanki kirpik kaçmış gibi oluyor ama geçiyor sanki yavaş-yavaş. Uzağı iyi göruyorum ama yakın bazen bulanık olabiliyor. Sanki gözümdeki damarlar fazlalaşmış, belirginleşmiş gibi geliyor.
Evet bende de lens taktığımda yakını bulanık görme sorunum oluyor. Gözünüze bir şey kaçmış gibi olursa çıkarın ve gözlerinizi dinlendirin bence. Ayrıca göz kuruluğunuz varsa da doktora görünüp göz damlalarından kullanmanız gerekiyor. Aksi halde lens çok rahatsız eder.

Su oranı da oksijen geçirgenliği de harika .
Soft lens olması zaten hassas gözler için
Niye böyle oldu anlamadım .
Acaba göz capinizla mi uyuşmuyor .
Capinizi ölçüp lens yazmadilsr mi :KK43:
Hayır ölçmediler. 🙁 ben gözlük ve lens almaya gitmiştim. Gözlük numarasıyla lens veremediklerini söylediler. Sonra doktor lens numarası yazdı ama ölçmedi. Lensim gözün renkli kısmından kenarlara taşıyor. Bakınca görebiliyorum yani göz beyazında halka var. Gözüme uygun olmadığını mı gösteriyor bu?

Hayır ölçmediler. 🙁 ben gözlük ve lens almaya gitmiştim. Gözlük numarasıyla lens veremediklerini söylediler. Sonra doktor lens numarası yazdı ama ölçmedi. Lensim gözün renkli kısmından kenarlara taşıyor. Bakınca görebiliyorum yani göz beyazında halka var. Gözüme uygun olmadığını mı gösteriyor bu?
o tasma normal.. gozluk icin muayene ettigi zamandan goz capinizi bildigi icin lens yazarken gerek gormemis tekrar olcmeye. olcmeden vermesi imkansiz cunku. aldiginiz markayi sahsen ben begenmiyorum. ilk lens alanlara onu yazarlar hep biraz kalin ve sert soft dese de.. daha sonra daha ince lenslere gecince anlayacaksiniz farki. ilk kullanan insanlar icin zor goze takmasi ince lensleri. oasis oneririm ben ilerleyen zamanlarda. belki 10 yili gecti memnunum. lens suyu da batma konusunda etken. hepsi ayni deyip de rast gele almayin. cok fark ediyor. kimisi daha uzun sure nemli tutuyor gozunuzu. b.. true diye bir marka var. gozyasimiza en yakin degerdiki lens suyu. cok memnunum. bir de mumkunse gozluk takin evde. disari cikinca sadece lens takin. hangi lens olsa tum gun gozde durunca rahatsiz ediyor bir sekilde. ellerinizi mutlaka yikayin atlamayin. mutlaka her gece temiz solusyona koyun lensleri. hem lensin omru uzar hem goz sagliginizi korursunuz. gozleriniz hassaslastigi icin damarlar belirginlesmis olabilir. yoksa vucudunuz yeni damar uretmedi..

X