Dövme Makyaj ile dövme kapatma

Kalıcı Dövme, Geçici Dövme, Hint Kınası,

millionaire

Guru
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2010
351
16
Arkadaşlar merhaba,

Benim kolumda avuç içi büyüklüğünde 5 yıllık bir dövmem var.yeri ve büyüklüğüne örnek olsun diye şu fotoğrafı gösterebilirim;

$angelina-jolies-tattoo-738436.jpg

Benim dövmem bu ebatlarda ama madalyon şeklinde ve içi dolu.yani, tenim görünmüyor.
Lazer ile sildirmeyi düşündüm.Ama malum sonuç belirsiz.Zaman ve para kaybı.Üstelik benim 2 hafta sonra nişanım var :KK50:
En son Bursa'da bir prof ile görüştüm.Amacım cerrahi işlem ile (deri çıkarma,yada deri nakli..) bir seferde kurtulmaktı. Vücudun bazı bölgelerinin scar, keloid oluşumuna çok yatkın olduğunu ve maalesef kolun da bu bölgeler içinde olduğunu, eğer scar olurşursa dövmem çıksa bile scar görüntüsünün beni daha çok rahatsız edeceğini öğrenerek ayrıldım doktordan :KK25:

Buradan tca, beyaz kedi,incir sütü,nasır sölüsyonu gibi bir çok yöntem okudum.Ama açıkcası cesaret edemedim.Çünkü kaş yaparken göz çıkarmak var :44:

En sonunda sağlığımı da düşünerek kozmetik yöntemlere yöneldim.Şuan amacım kısa süreliğine de olsa dövmeyi kapatmak.Kalıcı olarak kurtulmayı ise düğünden sonraya bırakmak.

İnanın artık nişan kıyafeti gelinlik bakarken bile kollu modellere bakmaktan daral geldi bana.Bir türlü içime sinmiyor.

Kozmetik olarak coverderm, true cover, dermablend hepsini araştırdım.Videolar izledim.Kullanıcı yorumları okudum.Hala karar vermiş değildim.Çünkü bu malzemeler pahalı ve işin içinde belirsizlik var.Yani denemek için alsam ve işe yaramasa paramdan olacağım.

En sonunda birini denemeye karar verdim ve kryolan perfect body vücud fondöten siparişi verdim.
Bir saat sonra arayıp, ivory tonunun stoklarında olmadığını söylediler.Ben dövmemi kapatmak istediğimi söyleyince dermacolor kapatıcı ve sabitleyici pudrayı tavsiye ettiler.Zaten araştırmıştım.Onayladım.

Toplamda hepsine 220 tl ödedim.Yarın elimde olacak.Ürünü kullanıp aşama aşama yazarım, kıyafete bulaşıyor mu, ne kadar kalıcı...vs

İnnnnşaaallah işe yarar da nişanımda da düğünümde de rahat ederim.Size de fikir olmuş olur.

Size burdan mucize bir ürün, yöntem bildirmek isterdim ama malesef elimden gelen bu. :KK30:

Görüşürüz.
:KK54:

Son düzenleme:
arkadaşlar merhaba,

benim kolumda avuç içi büyüklüğünde 5 yıllık bir dövmem var.yeri ve büyüklüğüne örnek olsun diye şu fotoğrafı gösterebilirim;

Eki Görüntüle 800200

benim dövmem bu ebatlarda ama madalyon şeklinde ve içi dolu.yani, tenim görünmüyor.
Lazer ile sildirmeyi düşündüm.ama malum sonuç belirsiz.zaman ve para kaybı.üstelik benim 2 hafta sonra nişanım var :KK50:
En son bursa'da bir prof ile görüştüm.amacım cerrahi işlem ile (deri çıkarma,yada deri nakli..) bir seferde kurtulmaktı. Vücudun bazı bölgelerinin scar, keloid oluşumuna çok yatkın olduğunu ve maalesef kolun da bu bölgeler içinde olduğunu, eğer scar olurşursa dövmem çıksa bile scar görüntüsünün beni daha çok rahatsız edeceğini öğrenerek ayrıldım doktordan :KK25:

Buradan tca, beyaz kedi,incir sütü,nasır sölüsyonu gibi bir çok yöntem okudum.ama açıkcası cesaret edemedim.çünkü kaş yaparken göz çıkarmak var :44:

En sonunda sağlığımı da düşünerek kozmetik yöntemlere yöneldim.şuan amacım kısa süreliğine de olsa dövmeyi kapatmak.kalıcı olarak kurtulmayı ise düğünden sonraya bırakmak.

Inanın artık nişan kıyafeti gelinlik bakarken bile kollu modellere bakmaktan daral geldi bana.bir türlü içime sinmiyor.

Kozmetik olarak coverderm, true cover, dermablend hepsini araştırdım.videolar izledim.kullanıcı yorumları okudum.hala karar vermiş değildim.çünkü bu malzemeler pahalı ve işin içinde belirsizlik var.yani denemek için alsam ve işe yaramasa paramdan olacağım.

En sonunda birini denemeye karar verdim ve kryolan perfect body vücud fondöten siparişi verdim.
Bir saat sonra arayıp, ivory tonunun stoklarında olmadığını söylediler.ben dövmemi kapatmak istediğimi söyleyince dermacolor kapatıcı ve sabitleyici pudrayı tavsiye ettiler.zaten araştırmıştım.onayladım.

Toplamda hepsine 220 tl ödedim.yarın elimde olacak.ürünü kullanıp aşama aşama yazarım, kıyafete bulaşıyor mu, ne kadar kalıcı...vs

innnnşaaallah işe yarar da nişanımda da düğünümde de rahat ederim.size de fikir olmuş olur.

Size burdan mucize bir ürün, yöntem bildirmek isterdim ama malesef elimden gelen bu. :KK30:

Görüşürüz.
yazınızı şimdi gördüm acaba nasıl sonuç aldınız ben de aynı durumdan muzdaribim :KK43:

Canım benim sorma ya ne dert oldu valla.Artık son çare olarak bakıyordum buna.
Ama gerçekten güzel bir ürün.aldığımdan beri denemeye fırsat bulamıyordum.
İlk akdığım gün hemen denedim.Gerçekten tek sürüşte mükemmel kapatıyor.
Pudrayla kullanıldığında farketmek gerçekten çok zor.Ben çok memnun kaldım.
Ama en başında da demiştim, bir gün boyunca kullanıp izlenimimi yazıcam diye ama onu yapamadım henüz.
bu gece senin için dener, fotoğraflarını yüklerim buraya.

Tabi ben denediğimde bekletmedim kolumda, kurumamıştı henüz, haliyle bulaştı.
Bu kez kuruyana kadar bekleyip yazarım bulaşıp bulaşmadığını yada silinip silinmediğini.

benim kolumdakini görsen kendi dövmeni seversin bence :) ilgine çooook teşekkür ederim ben de alacağım sanırım.

mrb canm aldığın ürün bulaşmıyorsa eğer üstüne gerçektende güzel kapatmış benimde seneye düğünüm var koltukaltı için böyle bir şey araştıyordum benm iğneli epilasyondan dolayı şuanda izlerim var o yüzden böyle bişeyler bakıyorum belki bende alabilir eğer rengi giysilere bulaşmıyorsa tabiiii

Son düzenleme:
Ben sürdükten sonra 1 saatten faz kolumda bıraktım ama maalesef vücut ısısı kurumasını engelliyor. Pudra da bir işe yaramadı.
üzerimdeki tişörtü çıkarıp giydim,bulaşıyor mu diye.o kadar dikkat etmeme rağmen bulaşıyor maalesef.

Fixing spray alıcam ama 200 küsur tl veremem şuan :KK50:

canım neden kapatmakla uğraşıyosun ki nişanlın kapatmı diyor illaki nedirki yani, yaptırmıssın artık saklamanın bi anlamı yok bence bende de var düğünde millet laf edecek diyemi düşünüyosun bırak ne derlerse desinler yani

Ben sürdükten sonra 1 saatten faz kolumda bıraktım ama maalesef vücut ısısı kurumasını engelliyor. Pudra da bir işe yaramadı.
üzerimdeki tişörtü çıkarıp giydim,bulaşıyor mu diye.o kadar dikkat etmeme rağmen bulaşıyor maalesef.

Fixing spray alıcam ama 200 küsur tl veremem şuan :KK50:

üzüldümm bakkk keşke kurusa bulaşmasaymışş o kadar para vermişsin..

dikiş izi veya hafif yaralanmaya bağlı deride oluşan çökmeyi de kapatırmı bu ürünler ? cevap verirseniz sevinirim..

kryolan dermacolor süper bi ürün bence. koyu renkteki lekeler için de kullanılıyor. havuza bile girilebiliyor. hem kalıcı hem de gorunumu cok doğal.

Arkadaşlar merhaba,

Benim kolumda avuç içi büyüklüğünde 5 yıllık bir dövmem var.yeri ve büyüklüğüne örnek olsun diye şu fotoğrafı gösterebilirim;

Eki Görüntüle 800200

Benim dövmem bu ebatlarda ama madalyon şeklinde ve içi dolu.yani, tenim görünmüyor.
Lazer ile sildirmeyi düşündüm.Ama malum sonuç belirsiz.Zaman ve para kaybı.Üstelik benim 2 hafta sonra nişanım var :KK50:
En son Bursa'da bir prof ile görüştüm.Amacım cerrahi işlem ile (deri çıkarma,yada deri nakli..) bir seferde kurtulmaktı. Vücudun bazı bölgelerinin scar, keloid oluşumuna çok yatkın olduğunu ve maalesef kolun da bu bölgeler içinde olduğunu, eğer scar olurşursa dövmem çıksa bile scar görüntüsünün beni daha çok rahatsız edeceğini öğrenerek ayrıldım doktordan :KK25:

Buradan tca, beyaz kedi,incir sütü,nasır sölüsyonu gibi bir çok yöntem okudum.Ama açıkcası cesaret edemedim.Çünkü kaş yaparken göz çıkarmak var :44:

En sonunda sağlığımı da düşünerek kozmetik yöntemlere yöneldim.Şuan amacım kısa süreliğine de olsa dövmeyi kapatmak.Kalıcı olarak kurtulmayı ise düğünden sonraya bırakmak.

İnanın artık nişan kıyafeti gelinlik bakarken bile kollu modellere bakmaktan daral geldi bana.Bir türlü içime sinmiyor.

Kozmetik olarak coverderm, true cover, dermablend hepsini araştırdım.Videolar izledim.Kullanıcı yorumları okudum.Hala karar vermiş değildim.Çünkü bu malzemeler pahalı ve işin içinde belirsizlik var.Yani denemek için alsam ve işe yaramasa paramdan olacağım.

Bir saat sonra arayıp, ivory tonunun stoklarında olmadığını söylediler.Ben dövmemi kapatmak istediğimi söyleyince dermacolor kapatıcı ve sabitleyici pudrayı tavsiye ettiler.Zaten araştırmıştım.Onayladım.

Toplamda hepsine 220 tl ödedim.Yarın elimde olacak.Ürünü kullanıp aşama aşama yazarım, kıyafete bulaşıyor mu, ne kadar kalıcı...vs

İnnnnşaaallah işe yarar da nişanımda da düğünümde de rahat ederim.Size de fikir olmuş olur.

Görüşürüz.

arkadaşlaar ben bağdat caddesinde bi güzellik okulu var orada yapıldığını duymuştum bende görüşmeye gittim ve deneme seansıyla başladılar gerçekten ilk seansta dövmem % 30 kısmı silindi diyebilirim şuanda 3.seansımdayım neredeyse silindi.isteyen olursa yazabilirler bana bilgisini veririm

Dövmenizden memnun değilseniz,cerrahi bir işlemde yaptıramıyorsanız kozmetik ürünler kullanmak yerine profesyonel bir dövme sanatçısından cover up yani kötü olan dövmeleri düzeltilip yada üstüne başka model yapılarak kapatabilirsiniz :)
http://www.dovmekapama.com/dovme-kapatma/ paylaştığım linkte örnek modeller görebilirsiniz :) bende cover up tekniğiyle kötü olan dövmemi kapattım,tavsiye ederim

X