mamalar

cerkezkxixzxix

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2006
29
3
43
slm kızlar.ya ben milupa aptamil biberon mamasını kullanıyorum sütüm yetmediği için.sanırım kızımı kabız yaptı.böyle bir sorunla karşılaşan var mı.ve hangi mamayı önerirsiniz.

mamalar kabız yapıyor canım benimde kızım meme emmedi hiç pompayla sağıp veriyorum hala ama yetmiyo sütüm 15 gündür taze günlük inek sütü alıp veriyorum kilo bile aldı kabızda olmadı kendi sütümüde veriyorum inek sütünüde şu ana kadar bi sorunla karşılaşmadım doktorlar mamayı öneriyor ama kabız yapıyo mamalar sende inek sütüne geç istersen ben çok memnunum.

ya bende 1 yaşına kadar süt verilmesin diye duydum ama dünya o kadar kötü ki ve bu mama sektörü o kadar almış başını gidiyorki o yüzden bile olabilir yoksa eskileri düşünün sadece bizim nesilin mi sütü yetmiyor onlarda aynı sorunları yaşadı ve inek sütü verdiler

1,5 yaşında oğlum var bu zamana kadar hep bebelac yedi ve anne sütü iştahsız bir bebek ne versem miğdesi bulanıyor kusuyor doktor zorlamayın istediğini yesin dedi ara ara dene dedi sşimdi oğle yapıyorum yeni yeni ekmek yiyiyor ve tarhana çorba . cici bebe de çok verdim iştahını biraz da o kapattı sanırım şekerli olduğu için kesiyor tok tutuyordu herhalde şimdi vermiyorum ve önermiyorum.yasakkelime

sütü yarı yarıya su ile verdim biberonda bir yaşına kadar bir şey olmuyor korkmayın doktor dedi zaten 6 aydan sonra tabi ki

kabız olduğu zaman bebekler süt yarar. benim oğlum emdiği için maşallah 10 aylık olana kadar hep tombişti ama bi yürümeye başladı zayıfladı .

gulara bebeğin kaç aylık?doktorlar 1 yaşına kadar inek sütü önermiyolar benim kızım 9 aylık daha hiç vermedim..bi doktoruna danış istersen...

Haklısın sevdaelif, inek sütünü 1 yaşına kadar kesinlikle vermeyin diyolar:

"Bebeğin ilk bir yılda; hatta ilk 24 ayda kesinlikle almaması gereken inek sütü (pastörize süt veya UHT sütler) hakkında kısaca bilgi vermek istiyoruz.

İnek sütünün sakıncaları
İnek sütünün yüksek protein ve mineral içeriği, bebeğin henüz olgunlaşmamış böbreklerine aşırı yük bindirir.
İnek sütü kullanımı, barsak içi kanamalara yol açacaktır. Bu da bebeğin kansız kalmasına (anemi) neden olur.
İnek sütündeki demir, anne sütündekinden farklıdır. Bu iyi emilen bir demir değildir. Bunun sonucunda, demir eksikliği anemisi (kansızlık) ve gelişme geriliği olur.
İnek sütündeki iyot ve çinko miktarları çok az olduğu için, bebeğin zihinsel gelişmesi olumsuz etkilenir.
İnek sütünde D vitamini çok azdır. Bu da raşitizm (kemiklerin düzgün gelişememesi) denilen hastalığa neden olur.
İnek sütü, bebeğin vitamin ihtiyacını karşılayamaz. Bu da büyümede yavaşlamaya neden olur.
Esansiyel yağ asitleri açısından çok fakir olduğu için beyin ve göz gelişimi geri kalır.
İnek sütü alan bebekler, daha fazla mineral almalarından dolayı, "susuz kalma" diye tabir edilen dehidratasyona yatkın olmaktadır.
En önemli sakıncalardan biri de, inek sütü ile beslenen bebeklerde allerji riskinin çok daha fazla olmasıdır."

ALINTIDIR

ya canım inek sütü için çok erken bende hazır mama kullanıyorum mi...pa ilk başlarda bizde kabızlık yaşadık ama vücüt alıştıktan sonra normale döndü canım tabiki yinede sen bilirsin ama sen hazır mamaya devam et bebişine yazık canım.inek sütünün şu andaki zararlarını özüm de yazmış zati canım.

bende milupa kullanıyorum. iki gün oldu. henüz kabızlık yokk. yoğurt yaptım milupadan. onu verdim bugünn.

Kızlar birşey sormak istiyorum geçen gün eltimle neredeyse bu konu için tartışacaktık. Kaşık maması kaç yaşına kadar verilebilir.

bence sütüm yok diye bişey yok ne kadar çok emzirirsen o kadar sütün olur, arkadaşların da dediği gibi 1 yaşına kadar inek sütü verilmiyor bir an önce mamayı bırakmasını sağla bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…