Mansur Yavaş: 26 bin liraya ağaç alınmış, ibret olsun diye uygun yerlere dikeceğiz

wMasalw

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
30 Mart 2018
2.870
6.648
Mansur Yavaş: 26 bin liraya ağaç alınmış, ibret olsun diye uygun yerlere dikeceğiz
Yavaş, Belediye Meclisi'nde AKP döneminde yapılan ağaç harcamalarıyla ilgili rakamları açıkladı
1557823339151-yavas.jpg

13 Haziran 2019 23:26
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Büyükşehir Belediyesi'nin önceki dönemde ağaç alımları için yaptığı harcamaları açıkladı. Yavaş, "Şu anda 26.500 TL + KDV'ye alınan ağaçlar var. Bu ağaçları ibret olsun diye uygun yerlere dikeceğiz" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Belediye Meclisi’nin 2019 Haziran ayı toplantısında, AKP döneminde yapılan ağaç harcamalarıyla ilgili rakamları açıkladı. Yavaş, bu harcamalarla ilgili, "2016 - 2017 yıllarında yapılan ihalelerle ilgili olarak; halen Ankara Belediyesi'nin depolarında çok sayıda ithal ağaç var. Bunları da araştırıyoruz. Şuanda 26.500 TL + KDV'ye alınan ağaçlar var. Bu ağaçları ibret olsun diye uygun yerlere dikeceğiz. Bir çoğu kuruyor, bir daha dikiliyor. Bunların bir kısmı ithal diye alınıp yerli olarak satılmış. Hepsinin tespitini yapıyoruz. Örneğin Bayındır'da kooperatifler çalı bitkisini kaça satmış, Bunlar Ankara Belediyesi'ne kaç paraya gelmiş. Bunların hepsini inşallah komisyonda sizlerle paylaşacağız. Bu bilgilerin hepsi gelecek, sizler isteseniz de istemeseniz de burada paylaşacağız." diye konuştu.

"Benim en ufak bir yakınım belediyenin önünden dahi geçemez"
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediye meclisi toplantısında Ankara’daki ihalelerle ilgili daha önce söylediği sözleri hatırlatarak şöyle konuştu, “Benim herhangi bir yakınım, tanıdığım usulsüz olarak ihale alırsa ve susarsanız sizi suçlarım demiştim. Mansur Yavaş'ın en ufak bir yakını belediyenin önünden dahi geçemez” ifadelerini kullandı.
Bu konuda meclis üyelerini de uyaran Yavaş, “O ihaleleri alanlar kimlerse, eğer içlerinde benim en ufak bir yakınım olursa bunu söylemelisiniz, yoksa sizi sorumlu tutarım” dedi.

Halkta sanki biraz rahatlama var değil mi abla?
İktidarın baskıcı, ciddi, somurtkan tavrından sonra insanlar da bir tazelenme seziyorum.
Esprili yönetim anlayışı iyi olacak.
Mansur Yavaş'ın kedi videosunu izlemeni tavsıye ederım :KK70:

Dahada iyi olacak inşallah,sürekli asık surat siyaseti çekilmiyor artık.
Kedi çok tatlı sanırım siyam cinsi kedi.

Yalnız çirkin bir algı operasyonu başlatılmış durumda. Bugğn facebookta bir akrabam Süleyman Soylu'nun paylaşmış olduğu bir gönderiyi paylaşmış başkası paylaşmış ortak arkadaşı o da ondan almış sözde İmamoğlu 65 yaş üstü ücretsiz toplu taşımayı iptal etmiş de kartlar geçersiz sayılıyormuş hani herşey çok güzel olacaktı yazmışlar bir de yalana iftiraya bakın adam tam tersine öğrenciye indirimi ortaya atan bu vaadi de akp liler tarafından çalınan biri ama inanmaya hazır kesime yapıyorlar

Ben mansur yavaş’ı inanılmaz beğeniyorum. hatta şöyle söyleyeyim, ekrem imamoğlunun bana güven vermeyen bir yanı hep var her ne kadar kendisini desteklesem de. Her zaman bir şüphe var kendisine karşı içimde.

Ama Mansur Yavaş için kesinlikle aynı değil düşüncelerim. Bu adam gerçekten restine rest ulan diyebilecek birisi. Direkt çat çat herkese veriyor cevabını. Ülkemin en başında böyle birisini görmek isterdim açıkçası.

Ben mansur yavaş’ı inanılmaz beğeniyorum. hatta şöyle söyleyeyim, ekrem imamoğlunun bana güven vermeyen bir yanı hep var her ne kadar kendisini desteklesem de. Her zaman bir şüphe var kendisine karşı içimde.

Ama Mansur Yavaş için kesinlikle aynı değil düşüncelerim. Bu adam gerçekten restine rest ulan diyebilecek birisi. Direkt çat çat herkese veriyor cevabını. Ülkemin en başında böyle birisini görmek isterdim açıkçası.
İşte kesinlikle bende böyle düşünüyorum. Binali Yıldırım ne kadar pasifse İmamoğluda o kadar uyanık bir tip mesela. Hani her akrabada olan cinsten ailenin uyanığı gibi.
Ama Mansur Yavaş öyle değil gözleri fır dönmüyor :KK45:

Arkadaslar ben bu sene secimlerde televizyon izlerken bu kadar yoruldugum bir sene hatirlamiyorum.. Cok yordular hepsi, herkes, suclamalar, iftiralar, gercekler, yalanlar.. gelecek nesillere yapilan en buyuk kotuluk kotu siyaset oluyor.. insanlari kiskirtiyorlar.. Allahim sukurler olsun duruldu ortalik gerci simdi hamileyim haberlere bakamiyorum uyuyakaliyorum.. Ama canim ulkem, huzurla barisa hasretiz.. kotulukler uzerimizden kalksin .. her kime Rum Pontuslu yok yunanli yok teroristlerle isbirligine gidersini dese nasil tepki verir ALLAH askina sessiz sakin kalmaya calisti adam.. bende Trabzonluyum ve kiniyorum.. zamaninda cumhurbaskaninada ne iftiralar atildi, neler aoylendi, ne kitaplar yazildi adina... ya guzel TURKİYEMİZ icin yapilan guzel adimlar muhalefet suanda belediye baskanlari .. ben inaniyorum ellerinden gelenleri yapacaklar.. cunku tum gozler bu sehirlerde, aciklarini herkea yakalamaya calisacak, daha da iyi hizmet verme gayreti icinde bulunacaklar!! Lutfen guzel seyleri gorelim!! Kotuluklerle beslenmeyeleim biz muslumaniz kin tutmak, ofkelenmek bize yakismaz, demokratik ozgur ama adaletli olalim..

Arkadaslar ben bu sene secimlerde televizyon izlerken bu kadar yoruldugum bir sene hatirlamiyorum.. Cok yordular hepsi, herkes, suclamalar, iftiralar, gercekler, yalanlar.. gelecek nesillere yapilan en buyuk kotuluk kotu siyaset oluyor.. insanlari kiskirtiyorlar.. Allahim sukurler olsun duruldu ortalik gerci simdi hamileyim haberlere bakamiyorum uyuyakaliyorum.. Ama canim ulkem, huzurla barisa hasretiz.. kotulukler uzerimizden kalksin .. her kime Rum Pontuslu yok yunanli yok teroristlerle isbirligine gidersini dese nasil tepki verir ALLAH askina sessiz sakin kalmaya calisti adam.. bende Trabzonluyum ve kiniyorum.. zamaninda cumhurbaskaninada ne iftiralar atildi, neler aoylendi, ne kitaplar yazildi adina... ya guzel TURKİYEMİZ icin yapilan guzel adimlar muhalefet suanda belediye baskanlari .. ben inaniyorum ellerinden gelenleri yapacaklar.. cunku tum gozler bu sehirlerde, aciklarini herkea yakalamaya calisacak, daha da iyi hizmet verme gayreti icinde bulunacaklar!! Lutfen guzel seyleri gorelim!! Kotuluklerle beslenmeyeleim biz muslumaniz kin tutmak, ofkelenmek bize yakismaz, demokratik ozgur ama adaletli olalim..
Herşey çok güzel olacaksa; 26 bin TL ye ağaç alanlar hem Bağımsız Türk yargısı tarafından hem de öbür dünyada cezalandırılmalı. Bu haber çıktığında ilgili şehrin Cumhuriyet Savcıları derhal soruşturma açmalıydı.

Eğer birisi (herhangi Türk vatandaşı) Pontus diye aşağılanıyorsa; derhal aşağılayanlar hakkında ''Türk milletini dil din ırk ayrımına tabi tutma.'' maddesinden gerekli soruşturma ve koğuşturma yapılmalıdır.
Uzun lafa gerek yok. Söz dediğin kısa ve öz olmalı.

Ekmek su aş bulmak gecikebilir
Temele taş bulmak gecikebilir
Adalet gecikmez tez verilmeli.

X