Mantık mı? Özgüvensizlik mi?

Merhaba hanımlar, formu uzun zamandır takip ediyorum ve günün sonunda ben de üye olmaya ve sizlere bir konuda fikir danışmak için konu açmaya karar verdim. Ben 24 yaşında üniversite öğrencisiyim. Çevremde yaşım itibari ile hep yaşıtlarım var ve bir düşüncemi olgunca değerlendirecek ve bana belki de öğüt verecek kimse yok ailem dışında. Onun için sizlerden fikir almak istiyorum. Bundan tam bir yıl önce benden 9 yaş büyük biriyle tanıştım, bir üniversite öğrenci topluluğu sayesinde ve ilk görüşte benden en azından etkilendiğini bakışlarıyla farkettim. Bu kişi gayet işinde gücünde, iyi bir meslek sahibi bir beyefendi. Daha sonra kendisi beni instagramdan ekledi ve bir kaç ay sonra ilk mesajını attı. Ben o zamanlar okul nedeniyle yurtdışındaydım ve gittiğim okul da bu kişinin daha önce eğitim gördüğü yerdi. Dolayısı ile ortak noktamızdı bu yer ve öyle konuşmaya başladık. Konuşmaya başladık demem de şu ki sadece bir akşam bir kaç saat instagram dm üzerinden. Bu kişi ile konuşurken gayet sıcak ve kibardı ölçülüydü. Daha sonra bir kaç ay sonra iş için benim bulunduğum yere bir saat uzaklıkta bir mesafeye geleceğini, gelmişken benim bulunduğum yere de gelmek istediğini ve buraları çok özlediğini söyledi. Hatta benimle buluşmak istediğini söyledi ve konu orda kaldı. Daha sonra 2 ay sonra ben geliyorum diye mesaj attı fakat ben hem okuyup hem de çalıştığım ve işin saatleri uymadığı için bu kişiyle buluşamayacağımı belirttim ve konu orada kaldı. Bir daha da bana yazmadı. Bu olayların üzerinden 6 ay geçti ve ben ülkeye döndüm aynı şehirdeyiz şuan ve bu bey hala ben de ekli fakat ne bir şey yazıyor ne de fotoğraflarımı beğeniyor. Ama sanırım ben ondan etkilenmeye başladım ve şuan nasıl adım atacağımı ya da atmalı mıyım bilmiyorum? Çünkü bir flört başlatmaya çalıştıysa bile beni reddetmiş olarak algıladı sanırım ve iletişimi kesti tamamen.
Sizden fikir almak isteme nedenim şu: Ben daha önce ilişkisi olmamış biriyim ve ilk sevgilimin benden 9 yaş büyük olma ihtimali beni tecrübesiz olduğum için korkutuyor. Düşünce ve olgunluk olarak anlaşabilir miyiz? Ya beni toy olarak görürse ve benden beklentileri çok farklı olursa? Nasıl bir karakter olduğunu da bilmiyorum tabi? Ama eğer ona bir adım atarsam pişman olmaktan korkuyorum
Ya da belki de sadece bir ortak noktamız olduğu için bana yazdı ve bu bir flört başlatma adımı değildi bu da olabilir.
Sizler bana nasıl bir tavsiyede bulunursunuz? teşekkür ederim.
Size ulaşmak ve bir ilişki başlatmak isteseydi,mutlaka bir yolunu bulurdu.Bence herhangi bir çaba içerisine girmeyin,hayatında başka bir kadın olma ihtimali de var sonuçta.Yaş farkı kimine göre sorun olurken,kimine göre olmaz.Ben 9 yaşı sorun edebilirdim ama dediğim gibi kişiden kişiye değişir bu.

Çok istiyorsan ordayken denkleştirip buluşamadık istersen görüşelim yazabilirsin ama üzerinden 6 ay geçmiş adam istese bir şekilde konuşmanız devam ederdi diye düşünüyorum. Üzerinden 6 ay geçtikten sonra tekrar konuşmanızda eskisi gibi olur mu bazı şeyler emin değilim.

Merhaba hanımlar, formu uzun zamandır takip ediyorum ve günün sonunda ben de üye olmaya ve sizlere bir konuda fikir danışmak için konu açmaya karar verdim. Ben 24 yaşında üniversite öğrencisiyim. Çevremde yaşım itibari ile hep yaşıtlarım var ve bir düşüncemi olgunca değerlendirecek ve bana belki de öğüt verecek kimse yok ailem dışında. Onun için sizlerden fikir almak istiyorum. Bundan tam bir yıl önce benden 9 yaş büyük biriyle tanıştım, bir üniversite öğrenci topluluğu sayesinde ve ilk görüşte benden en azından etkilendiğini bakışlarıyla farkettim. Bu kişi gayet işinde gücünde, iyi bir meslek sahibi bir beyefendi. Daha sonra kendisi beni instagramdan ekledi ve bir kaç ay sonra ilk mesajını attı. Ben o zamanlar okul nedeniyle yurtdışındaydım ve gittiğim okul da bu kişinin daha önce eğitim gördüğü yerdi. Dolayısı ile ortak noktamızdı bu yer ve öyle konuşmaya başladık. Konuşmaya başladık demem de şu ki sadece bir akşam bir kaç saat instagram dm üzerinden. Bu kişi ile konuşurken gayet sıcak ve kibardı ölçülüydü. Daha sonra bir kaç ay sonra iş için benim bulunduğum yere bir saat uzaklıkta bir mesafeye geleceğini, gelmişken benim bulunduğum yere de gelmek istediğini ve buraları çok özlediğini söyledi. Hatta benimle buluşmak istediğini söyledi ve konu orda kaldı. Daha sonra 2 ay sonra ben geliyorum diye mesaj attı fakat ben hem okuyup hem de çalıştığım ve işin saatleri uymadığı için bu kişiyle buluşamayacağımı belirttim ve konu orada kaldı. Bir daha da bana yazmadı. Bu olayların üzerinden 6 ay geçti ve ben ülkeye döndüm aynı şehirdeyiz şuan ve bu bey hala ben de ekli fakat ne bir şey yazıyor ne de fotoğraflarımı beğeniyor. Ama sanırım ben ondan etkilenmeye başladım ve şuan nasıl adım atacağımı ya da atmalı mıyım bilmiyorum? Çünkü bir flört başlatmaya çalıştıysa bile beni reddetmiş olarak algıladı sanırım ve iletişimi kesti tamamen.
Sizden fikir almak isteme nedenim şu: Ben daha önce ilişkisi olmamış biriyim ve ilk sevgilimin benden 9 yaş büyük olma ihtimali beni tecrübesiz olduğum için korkutuyor. Düşünce ve olgunluk olarak anlaşabilir miyiz? Ya beni toy olarak görürse ve benden beklentileri çok farklı olursa? Nasıl bir karakter olduğunu da bilmiyorum tabi? Ama eğer ona bir adım atarsam pişman olmaktan korkuyorum
Ya da belki de sadece bir ortak noktamız olduğu için bana yazdı ve bu bir flört başlatma adımı değildi bu da olabilir.

Adamdan değil de , çalışma hayatı içerisinde olan olgun, iş güç sahibi adam profilinden etkilendiğinizi düşünüyorum.

Öğrenci ile çalışan bir insan, aynı yaşta olsalar dahi; hayata bakış açıları, hayattan beklentileri çok farklı oluyor.

Kaç yaşındasınız?
Eğer 27 yas altında iseniz, aradaki 9 yaş kesinlikle normal değil.
Ben 24 yaşındayım. Haklısınız galiba. Aslında bakıldığında benim geçtiğim yollardan 9 yıl önce geçmiş bir adam. Bir de sadece kendim için değil ben ona bir ilişki içerisinde olduğumda nasıl bir mental destek verebilirim tartışılır. Ben öğrenciyim o, çalışan. İşinden iş sorunlarından anlamam. Arkadaşlarının bir çoğu evli ve çocukludur onlarla uyum sağlayamam. Kendisi de benim arkadaş çevremle keza. Buluşsak bile ne konuşuruz bilmiyorum. Dediğim gibi özgüvensizlik mi yoksa ben kalbim yerine aklımı mı dinliyorum karar veremedim. Bir taraftan da bana ilgisi vardıysa bile şans vermediğime üzülüyorum. Çünkü bu zamana kadar bana gelmek isteyen herkesi bir şekilde reddettim ve tekrar kaybetmek istemiyorum gerçi bu adam bir kazanç mıdır onu da bilmiyorum tanımadığım için.

Çok istiyorsan ordayken denkleştirip buluşamadık istersen görüşelim yazabilirsin ama üzerinden 6 ay geçmiş adam istese bir şekilde konuşmanız devam ederdi diye düşünüyorum. Üzerinden 6 ay geçtikten sonra tekrar konuşmanızda eskisi gibi olur mu bazı şeyler emin değilim.
Ben de bundan korkuyorum. Bu sefer olay 24 yaşındaki bir kızın 33 yaşındaki bir adama yazmasına dönecek ve belki de bana karşı bakışı ve beklentisi değişecek o noktada. Kendimi böyle bir tabloda da görmek istemem. Sizce ben mi kendime çok tabu koyuyorum? Benim yaşlarımdakiler önünü sonunu düşünmeden hareket ediyor. Adam bekar, ben şurda 6 ay sonra mezunum, aynı şehirdeyiz. Yanlış olan bir şey yok böyle bakıldığında. Umarım hayatı kendime ve başkalarına duvar örerek kaçırmıyorumdur.

Ben de bundan korkuyorum. Bu sefer olay 24 yaşındaki bir kızın 33 yaşındaki bir adama yazmasına dönecek ve belki de bana karşı bakışı ve beklentisi değişecek o noktada. Kendimi böyle bir tabloda da görmek istemem. Sizce ben mi kendime çok tabu koyuyorum? Benim yaşlarımdakiler önünü sonunu düşünmeden hareket ediyor. Adam bekar, ben şurda 6 ay sonra mezunum, aynı şehirdeyiz. Yanlış olan bir şey yok böyle bakıldığında. Umarım hayatı kendime ve başkalarına duvar örerek kaçırmıyorumdur.
Yanlış olan bir şey yokta aradan çok zaman geçmiş. 6 ay az buz bir zaman değil. Bir şeyler olacak olsa bu süre zarfında buluşamasanız bile konuşmaya devam ederdiniz,bir şekilde bir şeyler olurdu. Ama sizin iletişiminiz bile kopmuş gitmiş. Birde 24 yaşında gencecik kızsın 9 yaş azda değil bence neden daha kendi yaşına yakın birilerine harcamıyosun ki enerjini?

Benimde daha önce sevgilim olmadı ama karşımda ki insandan da konuşma isteğini gerçekten görmek isterim. Yaş farkını ben önemsiyorum açıkçası evet erkekler geç olgunlaşıyor ama 9 yaşta çok bence. Ve kendinizi yanında rahat, özgüvenli, mutlu hissettiğiniz kişiye rahatça açılın ya da konuşun derim :)

Durduk yere yedek olmak mı istiyorsun. Görüşmediğin bi adamdan nasıl hoşlandın allasen

9 yas fazla. ayrica o yastaki erkek iliskiler konusunda olgundur, mesaj atmiyorsa ya guvenilmezdir ya da sizi begenmemistir yeterince. adim atma.

Sizden 9 yaş büyük olan birinin hem duygusal hem de genel anlamda daha çok tecrübesi vardır ve çok çekingen,pisirik vs değilse ( olmadığını sanıyorum) adımı mutlaka atardı Bir şekilde. Bir de yaş farkını çok bulmuyorum benim de eşimle 9 yaş var ama aralığı ideal bence. 30 -39, 40-49 gibi olursa daha sağlıklı oluyor diye düşünüyorum. Belki hoşlanti değildir de yarattığı gizem merakınızi çekip cezbediyor olabilir

Siz anlatınca seneler önce başımızdan geçen bir aşk üçgeni aklıma geldi, sizin durumu da ona benzettim. Eşimle üçgenin tam ortasında kalmıştık.

İyi anlaştığım bir iş arkadaşım vardı, eşimin üniden bir arkadaşıyla tanıştırdık, çocuk o zamanlar 29 yaşındaydı, işi gücü vardı tabi, ciddi bir ilişki istiyordu ama kız salaklık yaptı ağırdan alacağım diye çocuğun görüşme taleplerini reddetti, o da vaz geçti bir daha aramadı, eşim de buradan sonrasına karışmayalım dedi.

Sonra bir gün eşim, ben, arkadaşı bir yerde otururken eski bir kız arkadaşımla karşılaştık, masaya davet ettik, tanıştılar sonra görüşmeye başladılar, bu arada iş arkadaşım arasam mı aramasam mı muhabeti yapınca söyledim durumu, takıntı yaptı aramış, benim bir ilişkim var beni arama cevabını almış, tacizleri bir süre daha devam etmiş tabi, bize de yansıdı, şimdilerde eski arkadaşımla evliler.

Bunu neden anlattım, peşinize düşmediyse, ciddi bir ilişki aramış ve başka birinde bulmuş olabilir, ciddi ilişki adamı olmasaydı arada bir mesaj atar yedekte misin diye yoklardı. Aylar sonra aramanız kendinizi küçültmekten başka bir işe yaramaz.

O kendini çekti ya oyuzden öyle hissediyorsun bence acele etme zaman ver kendine kendi ortamından gözlemlediğin beğendiğin şana uygun biri girsin hayatına on yaş cok çok fazla hiç adım atma erkekler kendini gizliyor zaten onu tanıyan insanlar olsun etrafta abla tavsiyesi olarak düşün ♥️

belki o da işinde güçünde kolay kolay bir yola girmeyen sevgililik v.s konularında , evlilik düşünen birisidir tabi bunlar varsayım çünkü öyle insanlar da çok yani belli bir olgunluğa maddi manevi ilişki yaşamayan insanlar ve karşısına istediği gibi biri çıkmamıştır yani o yaşlarda erkeklerde bu konularda tecrübesiz olanları olabiliyor ha o kişi öyledir demiyorum ama. sonuçta her gördüğü kıza yazan hepsiyle ilişki yaşamaya çalışan ve iyice duyguları körelmiş insanlarda var ama herkez bir değil

Yaşınıza göre 9 yaş çok büyük fark. Adamın şu an ilgisi ne durumda bilemem ama başta avcılık yapmış. Özgüvensiz ve saf olduğunuz genç yaşınızda yurtdışında çalışıp okurken kendi yaşıtınız birini bulmak yerine sanaldan kocaman adamla yazışmaktan belli. Adam da bunu fark etmiştir. Yol yakınken bulaşmayın hiç derim.

24 yaşında iken 9 yaş büyük biri bence gereksiz, hele de adam çok aşık değilken, bence vaktiniz varken yaşıtlarınızla olun

X