Mardin Hakkında Bilgi

perrmanganat

Güven denen şey tek kullanımlık..
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2009
1.418
631
Merhabalar hanımlar. Konuyu nerede açacağımı bilemedim, ilgili alana taşınabilir. Eşim polis ve tayini Mardin'e çıktı. Ben de eş durumundan ağustosta tayin isteyeceğim. Mardin merkez mi ilçe mi henüz belli değil, muhtemelen merkez olur gibi ya da merkeze yakın bir ilçe olur gibi geliyor. Kuvvetle muhtemel de polis lojmanlarının birinde kalacağız. Kızım bilsem öğrencisi, özel ortaokula yazdıracağız.Her ilçede bilsem var mı? Ben lisede öğretmenim. Mardin hakkında orada yaşayanlardan ya da oralı olanlardan bilgi almak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Okulları nasıldır hangi liseler iyidir? Öğrenci profilleri nasıldır, yani akademik başarı yönünden olmasa da öğrencinin saygısı benim için çok önemli. Hangi özel ortaokulu önerirsiniz kızım için. Yolları, trafiği nasıldır? Parkları, yürüyüş alanları var mı? Belediye spor etkinliklerini destekliyor mu çocuklar için mesela spor salonları var mı? Yaşam kolay mıdır? Alışveriş merkezleri var mı? Konya'dan gideceğim, açıkçası tereddütlerim var. İçimi rahatlatan cevaplar alırsam çok mutlu olacağım. O tarafı hiç bilmiyorum. Teşekkür ederim şimdiden.

Çok detaylı bir bilgim yok okulları vs nasıldır bilmiyorum ama merkezde 1 gece konaklamıştık Şırnak'a gelirken. Bence merkezi çok güzel ve gelişmiş. En önemlisi de terör yönünden çok rahat, öyle dışarı çıkarken başıma bir şey gelir mi diye korkmuyorsun. Ben çok gezemedim vaktim olmadı ama gezilecek çok yeri var. Bence doğu illerine göre gayet iyi durumda, alışveriş ve sosyallik imkanı çok.

En azından Şırnak ile kıyaslayınca çok fazla artısı var. Büyük şehirden doğuya gelmek gerçekten zor ama içiniz rahat olsun doğudaki en güzel yerlerden biri Mardin. Sizin sorduğunuz sorulara cevap veremedim ama verecek arkadaşlar çıkacaktır mutlaka.

Merhabalar hanımlar. Konuyu nerede açacağımı bilemedim, ilgili alana taşınabilir. Eşim polis ve tayini Mardin'e çıktı. Ben de eş durumundan ağustosta tayin isteyeceğim. Mardin merkez mi ilçe mi henüz belli değil, muhtemelen merkez olur gibi ya da merkeze yakın bir ilçe olur gibi geliyor. Kuvvetle muhtemel de polis lojmanlarının birinde kalacağız. Kızım bilsem öğrencisi, özel ortaokula yazdıracağız.Her ilçede bilsem var mı? Ben lisede öğretmenim. Mardin hakkında orada yaşayanlardan ya da oralı olanlardan bilgi almak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Okulları nasıldır hangi liseler iyidir? Öğrenci profilleri nasıldır, yani akademik başarı yönünden olmasa da öğrencinin saygısı benim için çok önemli. Hangi özel ortaokulu önerirsiniz kızım için. Yolları, trafiği nasıldır? Parkları, yürüyüş alanları var mı? Belediye spor etkinliklerini destekliyor mu çocuklar için mesela spor salonları var mı? Yaşam kolay mıdır? Alışveriş merkezleri var mı? Konya'dan gideceğim, açıkçası tereddütlerim var. İçimi rahatlatan cevaplar alırsam çok mutlu olacağım. O tarafı hiç bilmiyorum. Teşekkür ederim şimdiden.
4 yıl Mardin merkezde görev yaptım. Doğu görevim oradaydı diyebilirim. Çok sevmiştim. Gerçekten insanı çok farklı, sıcak ve hoşgörülüdür. En iyi ilçeleri merkez (Artuklu), Midyat ve Kızıltepedir. Merkezde her şey var. Hastane, AVM, sinema, turistik tarihi yerler, spor salonları, iyi okullar. O zaman ev kiraları bile uygundu. Onun dışında Midyat biraz merkeze uzaktır ama orası da oldukça gelişmiş ve öğrenci profili iyidir. Kızıltepe, diğer bölgelere göre biraz daha kalabalık. Havalimanı oradadır, AVM’ler, hastaneler vardır. Orası da gelişmiştir. Onun dışında merkeze yakın Yeşilli, Ömerli gibi küçük ilçeler var. Küçük yerler, sosyal imkan pek yoktur ama merkeze çok rahat gidiş geliş yapılır. Nusaybin de son yollarda gelişmeye başladı. Yeni yeni evler yapılıyor ve uygundu ama sosyal olarak çok gelişmiş değil. Mazıdağı da Diyarbakır-Mardin arası bir yolda, küçük ve gelişmemiş bir ilçe. Geri kalan ilçeleri pek önermem. Dargeçit, zaten Mardine çok uzak, 100 km. Savur ve Derik de biraz sapa kalıyor. Küçük ilçeler.

Merkezi bana oldukça gelişmiş geldi gezi için gitmiştik çok sevdim insanlarını da tarihini de. Midyat hele bayıldık açıkcası o kültürüne havasına hayırlı olsun

Çok detaylı bir bilgim yok okulları vs nasıldır bilmiyorum ama merkezde 1 gece konaklamıştık Şırnak'a gelirken. Bence merkezi çok güzel ve gelişmiş. En önemlisi de terör yönünden çok rahat, öyle dışarı çıkarken başıma bir şey gelir mi diye korkmuyorsun. Ben çok gezemedim vaktim olmadı ama gezilecek çok yeri var. Bence doğu illerine göre gayet iyi durumda, alışveriş ve sosyallik imkanı çok.

En azından Şırnak ile kıyaslayınca çok fazla artısı var. Büyük şehirden doğuya gelmek gerçekten zor ama içiniz rahat olsun doğudaki en güzel yerlerden biri Mardin. Sizin sorduğunuz sorulara cevap veremedim ama verecek arkadaşlar çıkacaktır mutlaka.
Aslında nasıl bir arkadaş çevresine denk geleceğinizle çok ilgili . Ben Şırnak merkezde 3 yıl çalıştım. Hayatında hangi dönem aklından çıkmaz deseler. İlk akoma gelecek 3 yerden biri sirnaktir . Büyük bir şehirden gittim oraya . Ama o küçücük şehirdeki sosyalligi başka yerde görmedim. Gerke yerel halkı gerekse iş ortamı cok sosyaldi. Üç beş kafesi restauranti vardı ama eve girmezdik😄kar yağsa gecenin 10u 11i dışarı çıkardı herkes. Bahsettiğim 2012_2015 yillari arası. Sanirim bu biraz da güzel sebebiyle başka şehirler görüp, farklı kültürlere yaşayış biçimlerine şahit olması ile ilgili yerli halkın Mardin de harika bir yer bence. Çok giderdik oraya sirnaktan . Yeter ki güzel insanalr çıksın insanın karşısına. Vizonteledeki bir replik çok hoşuma gider . Bir yeri seviyorsanız orası dünyanın en gzuel yeridir , bir yeri sevmiyorsanız orası dünyanın en güzel yeri değildir

Merhabalar, eşimin ilçesi de belli oldu. Tayin Kızıltepe'ye. Kızıltepe nasıldır, imkanları,yolları, okulları hakkında bilgi verebilecek olan var mı? Teşekkür ederim şimdiden.

Merhabalar, eşimin ilçesi de belli oldu. Tayin Kızıltepe'ye. Kızıltepe nasıldır, imkanları,yolları, okulları hakkında bilgi verebilecek olan var mı? Teşekkür ederim şimdiden.
Hayırlı uğurlu olsun. Sıradan küçük bir ilçe. Merkeze ve Midyat’a yakınsa gezmeye ve alışverişe buralara gidersiniz. Temel ihtiyaçları zaten Kızıltepe’de halledersiniz.

Teşekkür ediyorum. Umarım dediğiniz gibi güzel bir yerdir. Beklentilerimi karşılar umarım 🌸 Bir de şunu sormak istiyorum, sular sık kesilir mi? Yaklaşık 1 haftadır Elazığ'dayım. En az 4-5 defa sular habersizce kesildi, birinde banyodaydım bir de. Böyle bir yerde yaşaması benim için çok çok zor 😞 Konya'da sular yılda belki bir kez kesilirdi oturduğum yerde, planlı bakım için. Öncesinde de mutlaka su saatler arası şu kesintisi olacak diye mesaj gelirdi. Arıza durumu çok çok nadir. Ben şu olmadığı zaman acayip stres yapıyorum kendime. Umarım orası öyle değildir. Umarım belediyenin gerçekten çalıştığı düzen sağladığı bir yerdir.

Hayırlı uğurlu olsun. Sıradan küçük bir ilçe. Merkeze ve Midyat’a yakınsa gezmeye ve alışverişe buralara gidersiniz. Temel ihtiyaçları zaten Kızıltepe’de halledersiniz.
Mardin'in en büyük ilçesi kızıltepeymiş. Nüfusu merkezin iki katı. Sanıyorum çevre ilçelerden geliyorlardır oraya alışverişe. Büyüklük ve gelişmişlik göreceli sanıyorum. Beklentilerimi yüksek tutmak istemiyorum aslında, yaşadığım yerle kıyaslama yapmak istemiyorum ister istemez yaparım gibi geliyor. Mardin'i Kızıltepe yi hiç görmediğim için bilmiyorum tabii, Elazığ ile kıyaslandığım için sanırım. eşim Elazığlı, yılda iki hafta kadar geliriz elazığ'a binbir stres dönerim tekrar bir oh çekerek. Yolları çok dar her yerden araba ve insan çıkıyor. Hız tutkunu eşim bile Elazığ'da 15-20 km ile araba kullanıyor trafik berbat burada mesela, ben hiç kullanamıyorum. " Her yerden araba ve yaya çıkıyor, ışık bile yok " dediğimde eşim savunma olarak " sanki herkes Konya'da kurallara uyuyor" savunmasında. Sanki ona laf demişim gibi memleketinin belediyesini savunuyor 😒 hani tamam Konya'da da herkes kurala uymaz belki ama en azından yolları epey geniş ve kaçacak yer bulabiliyorsun, normal 50-60 ile yoluna devam edebiliyorsun yani yavaslamak zorunda kalmadan. Kızıltepede yollar aynıysa yine araç kullanamam ☹️

Kuzen polis bir dönemliğine gitti
6 yıldır orada orayı çok seviyor
Oğlu fen lisesi öğrencisiydi
Bilsemi bilmiyorum

Mardin'in en büyük ilçesi kızıltepeymiş. Nüfusu merkezin iki katı.
Kalabalık olabilir Kızıltepe ama mardin ve midyatta yemek yenilecek, gezilecek tarihi hanlar var, oralar bakımlı şık ve turistik. Ben Şırnak’ta görev yaptım. Mardin ve Midyata gittim birkaç kez ama Kızıltepe gezmelik bir yer değildi. İnşallah değişmiş gelişmiştir

Kızıltepe ile merkez arası 10 dk . Merkez ve midyatta daha çok gezilecek yerler var . Kızıltepe merkezden daha büyük. Öyle çok gezecek yerleri yok piknik yeri saklı cennet denilen bi yeri var bildiğim kadarıyla. Güzel nezih memur ilçesi. Aşırı sıcak öyle böyle değil 😞 yolları da pek güzel değil ama bana göre Elazığ'ın yollarından iyi. Diyarbakır'a da çok yakın günü birlik gezip gelebilirsiniz. Hayırlı uğurlu olsun inşallah seversiniz 🌸

X