Mayıs 2023 endoskobik mide balonu taktırdım

Merhabalar bende 7 temmuzda yaptırdim bugün ikinci gün resmen ağrıdan kramptan ölmek üzereyim geçecek mis bir kaç güne ama geçene kadar ölmem inşallah şişko kalmak daha iyi şimdiki aklım olsa asla yaptırmazdim
Merhaba. Eğer çok ağrılı geçiyorsa doktorunuzdan bir serum karışımı reçete etmesini isteyin çok faydası olacaktır

Merhaba. Bugün iki ay oldu toplamda 13 kilo verdim . Diyete devam ediyorum ama spor yapamiyorum. Onu yapsam daha hızlı olur sanırım. Şimdilik haftada bir kilo kaybim oluyor genelde

Merhaba hanımlar.
Uzun zamandır araştırdığım mide balonu sonunda taktırdım. Kolay kilo veremeyen biriyim evlilik bebek derken kilom iyice arttı. Tiroid ve polikistik over sendromu da var birde bende. İştah açılınca durduramadim kendimi.
18 Mayıs tarihinde özel bir klinikten mide balonu için randevu aldım. Yutulabilir mide balonu da vardı fakat onun için 43 bin TL istediler bana pahalı geldiği için yaptırmadım . Endoskobik ise 22 bin TL idi. Bunun içinde diyetisyen desteği ve balon çıkarma işlemide var. Yapılmadan bir gün önce hafif şeyler yemem istendi. Bende cacık satala ile ogunlerimi yaptım en son saat beş gibi yedi gece on ikiden sonra ise tamamen oruç gibi hiç bir şey yiyip içmedim 18 Mayıs günü öğlen saat ikide klinikte bekledim. Önce serum taktılar daha sonra ağzıma bir ufak boru gibi bir şeyi isirmami istediler. Ben uykuya daldiktan sonra işlem yapılmış bitmiş beni uyandirdilar. Yirmi dakika içinde her şey bitmiş ve ben bittiğine inanamamistim. Önce kamerayla midem balona uygun mu diye bakılmış daha sonra 570 CC balon mideme yerlestirilmis. O anda kendimi gayet iyi hissediyordum. Sadece midemde gaz varmış gibi bir his olmuştu. Daha sonra hemen eve döndük zaten iki saat boyunca yine bir şey yiyip içmemem istendi. Bu arada bir buçuk yaşında bir oğlum var eve geldiğimde hiç bir şey yok gibi onunla oynadım sonra hafif mide ağrıları oluştu
Su içmeye başladım. Her saat başı bir bardak suyu yudum yudum icmem söylendi. Ve diyet listeme göre her iki saatte bir sıvı tüketmem gerekiyordu. Tavuk suyu et suyu ayran laktozsuz süt şekersizeyve kompostosu gibi şeyler adım adım hepsini uygulayarak içtim.saatler geçerken tabi ağrı ve kramplarim olmaya başladı ama hep yan yatarak uzandım ve beni rahatlattı. İlk günün gecesi mide bulantıları başladı. Ama çok şiddetli değil. Kendimi tutmaya çalıştım ama gece üç dört kez küstüm. Bu etkiler kişiden kişiye göre değişiyormuş. Ben yaptiranlari okuyunca çok korkmuştum kalkamam sanıyordum ama çok şükür öyle olmadı. Annem ve eşim çocuğu bakmakta yemekte yardım ettiği için ben istirahat ettim. İlk 104.70 ti kilom işlemden önce 103.40 olarak çıktı. Perşembe günü yaptirdigim işlemden sonra bugün 24 Mayıs carsamba ve 99.84 kiloyum. İşlemden iki gün sonra kendimi iyi hissediyordum sadece ara ara kramplar oluyordu. Hatta pazartesi direk ise basladim. Biraz halsizlik yaşadım ama üstesinden gelemyecek şekilde değil. Ayrıntılı her şeyi paylaştım sormak istediğiniz varsa cevaplayabilirim. Başka yaptıran varsa lütfen sizlerde yazın 🤗
Benimde polikistik over ım var , 1 hafta oldu mide balonu taktıralım da sormak istediğim bi kaç şey var benimde size illa ki yardımım dokunur aynındertten muzdaripiz, sevtap_ozen90. Instagram kullanıcı adım benim ekleyebilirmisiniz süreçte dertleşmiş oluruz

X