Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Arkadaşlar merhaba, çook uzun bir aradan sonra ilk defa girdim, burada çok güzel arkadaşlıklar, çok güzel kızkardeşler edindim, iş ve çocuktan vakit bulamadığım için giriş imkanım olmadı. Fakat yine burada dertlerimizi ortak dert edindiğimiz, birlikte dua edip birlikte ağladığımız, hep birlikte güldüğümüz, kesintisiz 3.5 senedir sabah akşam ve hatta gece dahi görüştüğümüz bir grubumuz oluştu. Bu grubumuzda olan, dünya güzeli aşşırı iyi niyetli bitanemiz can09e can09e sinemimizden 22 Nisan gecesinden beri haber alamadık, anneciği ile kurduğum iletişim sonucu kendisini bir kaza sonucu kaybettiğimizi öğrendim. Kendisini seven tüm arkadaşlarımızdan sinem için güzel dualarını esirgememelerini istiyorum. Hepinizi seviyorum.
Çoook üzgünüm. Kimbilir çocukları, ailesi nasıl... Dualarım onunla. Yerinde rahat etsin inşallah.

ogrendigimden beri icim kan agliyor nasil olur. nasil oldu isyan cigliklari dolu icim. yavrulari ne halde hele küçüğü bekler annesini kapi calsa o geldi sanar ne bilsin nasil bilsin nasil ogrenicekler annesiz uyumayi annesiz sabahlari anlari gunleri yilları. ve bir cok seyi. ahhh kalmasin cocuklar annesiz anneler onlarsiz keske onlar buyumeden gitmese anneler kendi yavrum öyle kalmis gibi cigerim yaniyor. ailesi esi allahim ne buyuk bir aci. keske almasan rabbim gencleri keske almasan anneleri keske almasan cocuklari gencleri. iki arkadasimi kaybettim cocuklari nasil buyudu biliyorum kim ne kadar iyi bakarsa baksin hep eksikler hep bir boyun bükük. ölümün gozu kör olsun sinemm cocuklarina doyamadan onlar sana doymadan aldı seni. nurlar icin de uyu guzel anneee mekanin cennet olsun. rabbim yavrularina sabır versin gozetsin yardimcilari olsun...💐 rabbim yavrularina saglikli uzun ömurler nasip etsin guzel insanlarla karsilassinlar derman olsunlar onlara yoklugunu hic birsey dilduramaz ama sarıldıkları kollar umud olsun sefkat olsun sevgi dolu olsun senin gibi guzel sevsinler yavrularini. cok üzgünüm😢

Evet kızlar maalesef bizlerde inanamadık, yakıştıramadık, konduramadık ama maalesef durum böyle :KK43: çok acı bizler için de flx77 flx77 de dediği gibi gece gündüz birlikte olduğumuz arkadaşımızı kaybettik... Kabullenmek hepimiz için çok zor. Allah ailesine evlatlarina sabır versin. Küçük yavrusu kızımla araları 10 gün kızıma baktıkça içim yanıyor.aklımızdan çıkmıyor. Ani ölüm genç ölüm en kötüsü işte :KK43:

Evet kızlar maalesef bizlerde inanamadık, yakıştıramadık, konduramadık ama maalesef durum böyle :KK43: çok acı bizler için de flx77 flx77 de dediği gibi gece gündüz birlikte olduğumuz arkadaşımızı kaybettik... Kabullenmek hepimiz için çok zor. Allah ailesine evlatlarina sabır versin. Küçük yavrusu kızımla araları 10 gün kızıma baktıkça içim yanıyor.aklımızdan çıkmıyor. Ani ölüm genç ölüm en kötüsü işte :KK43:

Dünden beri uyuyamıyorum. Hiç aklımdan çıkmıyor. İnanılmaz etkilendim. Ailesinin, çocukların halini düşünmek dahi istemiyorum. Özelden yazışmalarımızı okudum. Gönderdiği fotoğraflara baktım. Didim'e gelmişti, ben o sırada yoktum. Bi türlü yüz yüze görüşememiştik 2,5 sene önce. Nasip değilmiş dedi. Bu topiğin en eskilerinden biriydi, demirbaşlarımızdandı. Benimle ilgilen diye trip atardı bana şaka yollu. Allaan boğa burcu işte diye takılırdım ben de ona. Dün gibi hepsi. En son "2.yi de yap ama 2.bebeler zor oluyomuş biraz haberin olsun" diye mesaj yazmış bana. Ortalıkta yokum diye merak etmiş. Ben döndüm bak, sen nerdesin be can09e can09e ? Okuyo musun yine buraları? Sen yoksun ama yazıların, yorumların, emojilerin burda bizimle kalacak hep. Geriye dönüp okudukça hem gülecek hem hüzünleneceğiz. Gittiğin yerde huzurla uyu deli kadın. 🌸

Dünden beri uyuyamıyorum. Hiç aklımdan çıkmıyor. İnanılmaz etkilendim. Ailesinin, çocukların halini düşünmek dahi istemiyorum. Özelden yazışmalarımızı okudum. Gönderdiği fotoğraflara baktım. Didim'e gelmişti, ben o sırada yoktum. Bi türlü yüz yüze görüşememiştik 2,5 sene önce. Nasip değilmiş dedi. Bu topiğin en eskilerinden biriydi, demirbaşlarımızdandı. Benimle ilgilen diye trip atardı bana şaka yollu. Allaan boğa burcu işte diye takılırdım ben de ona. Dün gibi hepsi. En son "2.yi de yap ama 2.bebeler zor oluyomuş biraz haberin olsun" diye mesaj yazmış bana. Ortalıkta yokum diye merak etmiş. Ben döndüm bak, sen nerdesin be can09e can09e ? Okuyo musun yine buraları? Sen yoksun ama yazıların, yorumların, emojilerin burda bizimle kalacak hep. Geriye dönüp okudukça hem gülecek hem hüzünleneceğiz. Gittiğin yerde huzurla uyu deli kadın. 🌸
Bizde çok kötüyüz.sabah uyanıp gunaydinla başlayan gece yatakta elimizde telefon sızana kadar yazistigimiz yillarimiz var .ikimizde Ankara'da olduğumuz için kısa da olsa görüşme fırsatımız olmuştu. Daha öğle yemeğine çıkacaktık,ezgiyle özgeyi parka götürecektik..Yüzü gözümün önünden gitmiyor.Hep eski yazışmaları okuyoruz bizde.benimde özel mesajlarım duruyor gönderdiği resimler. İnanamadik... Çok üzüldük çok 😔

Arkadaşlar ben de henüz şoku atabilmiş değilim. 3.5 senedir uyku arasında dahi yazıştığımız, sürekli her halimizden haberdar olduğumuz arkadaşlık ötesi bir durum yaşadık, bir anda bağlantı kesildi ve anlam veremedik. Annesi balkondan düştüğünü, balkonunun biraz riskli olduğunu ve büyük ihtimalle vertigosu yüzünden başının dönmüş olabileceğini söyledi. O da çok kötü durumda maalesef, büyük şok. Allah yavrularına uzun ve sağlıklı ömür versin inşallah. Üzüntümü kelimelerle ifade edebilecek bir ruh halinde değilim.

Arkadaşlar ben de henüz şoku atabilmiş değilim. 3.5 senedir uyku arasında dahi yazıştığımız, sürekli her halimizden haberdar olduğumuz arkadaşlık ötesi bir durum yaşadık, bir anda bağlantı kesildi ve anlam veremedik. Annesi balkondan düştüğünü, balkonunun biraz riskli olduğunu ve büyük ihtimalle vertigosu yüzünden başının dönmüş olabileceğini söyledi. O da çok kötü durumda maalesef, büyük şok. Allah yavrularına uzun ve sağlıklı ömür versin inşallah. Üzüntümü kelimelerle ifade edebilecek bir ruh halinde değilim.

Evet vertigosu vardı diye hatırlıyorum. Ah kuzum yaa.. Ah..
Başımıza ne zaman ne gelecek, ne zaman ölüp gideceğiz bilmeden yaşayıp gidiyoruz işte. Her şey anlamsız geliyo düşününce. Ya da tam tersine çok anlamlı, çok kıymetli her an. Ne diyeyim.. Bi silkelendim sayende Sinem. Gider ayak attın tribini, verdin dersini yine. 🥲 can09e can09e 💜

Foruma uzun zamandır bakmıyordum 40 yaş grubu ile buraya hep bakardım bir zamanlar hayatımın parçasıydı, ben hamile kalamadım bugün aklıma geldi forumdan aratayım dedim doktor tavsiyesi bakıyordum malesef o kötü haberi gördüm birkaç kez yazışmıştık hamile kalmıştı ikinciye.@can09e açıkcası üzüldüm bir kızı vardı diye hatırlıyorum ikincisi olmuştu oda küçüktü Rabbim sabırlar versin ailesine. bunu okumak için mi aklıma geldi anlayamadım açıkcası üzüldüm birşey diyemiyorum mekanı cennet olsun çok erkendi

Ah sinem okuduklarımdan sonra içimden aklımdan çıkaramadım rabbim mekanını cennet etsin inşallah nurlar içinde uyu ecel gelmiş ve sen gitmişsin hayat kısaymış gerçekten çok üzgünüm bizimde yazışmalarımız duruyor onları okudum sanki hala yaşıyor gibi biz bu kadar etkilendik ailesini yakınlarını düşünemiyorum bile allahım yardımcıları olsun 3 ay olmuş yavrularının büyüdüğünü göremeden gittin
Allahım evlatlarımızı anasız babasız bırakma inşallah

dennisgo dennisgo sen nasılsın nasıl gidiyor ımarım herşey yolundadır
Ben iyiyim canım her şey yolunda.. hem rahat hem keyifli bir hamilelik geçiriyorum. Kızım olacak.. 19. Haftadaydım. Her şey yolunda, fetal DNA temiz geldi 2 detaylı ultrason yapıldı şimdiye kadar onlar da iyiydi.
Sen nasılsın ? Kızın büyümüştür.. her şey yolunda mı?

Ben iyiyim canım her şey yolunda.. hem rahat hem keyifli bir hamilelik geçiriyorum. Kızım olacak.. 19. Haftadaydım. Her şey yolunda, fetal DNA temiz geldi 2 detaylı ultrason yapıldı şimdiye kadar onlar da iyiydi.
Sen nasılsın ? Kızın büyümüştür.. her şey yolunda mı?
Canım çok sevindim çok şükür bugünlere sağlıkla kucağına da alırsın inşallah
İyiyim çok şükür kızım da iyi büyüyor işte meme bırakma bez bırakma derken geçiyor zaman 😊

Canım çok sevindim çok şükür bugünlere sağlıkla kucağına da alırsın inşallah
İyiyim çok şükür kızım da iyi büyüyor işte meme bırakma bez bırakma derken geçiyor zaman 😊
Doğana kadar ayrı bir heyecan. Sanırım doğduktan sonra zaman çok hızlı geçiyor. Bu ufaklıklar her gün bir şeyler öğreniyor her geçen gün gelişiyorlar. Beraber yaşamak, izlemek çok keyifli olmalı..

X