Mecburiyet taşınma

Toki cok ıssız bir yer yani esim beni evde tek birakmak istemiyor tek kalmana müsaade etmiyorum basina birsey gelse rahatsizlansan kimse yok gece korkarsin diyor ki gercekten doğru hickimseyi de tanimiyorum köyde ki evimizi hemen yaptıramıyoruz 400 bin eve para lazim yani kv yanina gelmek zorunda kalacagim
Biri evde tek kalamayan, öbürü bir iş tutup ev geçindiremeyen olarak cok guzel bir ikili olup harika bir evlilik yapmissiniz tebrikler. İnsanlar neden bazi noktalarda olgunlasmadan evlenmemeli , bunun örneğisiniz resmen

Merhabalar bilenler bilir geçenler de köy hayatı diye bir başlık açmıştım 😒 polyannacilik diyenler oldu haklısınız asil konum şu.. Bizim sehirde evimiz var merkeze yakin bir ilce de toki.. Köyde de bize esim biz evlenmeden önce bir ev yaptirmis kaba insaati bitmis evin icerisinde kapi dolap parke vs hicbirsey yok su bile çekilmemiş esim merkezden is bulamıyor belediye de calisiyordu anlasamadigi icin ayrildi. Esim kepce oparetoru ama bulunduğumuz sehirde is bulmasi zor oldu ki hala bulamadi antalyaya gideceğiz malum antalyanin sartlarini bilen bilir esim orda santiye de kalicak ben bir iki hafta ablasi gilde kalıp annemlere kayinvaldemlere kalmaya gelecegim bahar da gelip esim kendi köyünde ki madende calismayi planlıyor babasinin yardimiyla burada kepçe öperatorlugu yapacak daha önce de çalışmış olduğu bir yer yurt dışından teklif gelince gidip oraya iyi paralar kazanmis burada ki evi yaptirip tokiden de ev almis sonra da biz evlendik.. Sorum şu bahar esim geldiğinde kv nin evinde kalacağız ev 400 bin kadar masraf istiyor toki de ki evimiz duracak esim buradan tokiye gidip gelmesi imkansiz cunki iki saatlik yol köyden bizim evimizin oldugu yer. ama kayinvaldemlerin evi yol geçen hanı gibi bildiginiz herkes burada halalar esi ölmüş bir amca yazin gorumcelerim de geliyor esimin antalya da ki amcasinin esi ve iki tane genc benim yaslarda bir kiz bir erkek cocuklari da geliyor zaten esim 8 kardes 2 göz ev de ust üste yatiliyor desem yeridir, kayinvalidem gorumcelerim ile aram cok iyi eşimle de imrenilerek bakilan bir evliligimiz var. Arabamiz yok evimiz is yuzunden problemli bir yerde burada esimin arazileri falan da var bugday ekip satmayi planlıyor ayni zamanda madende calismayi da ve bizim insaatta ki evimiz koyun merkezinde değil uzak köyun cikisindan sonra bir yerde yakin sayilmaz antalyaya yerlesmek cok zor kiraya gidersem fiyatları cok üst duzey biliyorsunuzdur belki siz benim yerimde olsaniz toki de ki evi satip koyde ki evi yaptirip altiniza araba alip birazda birikiminizi bilezik olarak mi tutarsiniz yoksa kayinvaldeniz ile oturup herseyi senelerce beklermisiniz (asla böyle birseyi istemiyorum iyiyken kötü olmak en son isteyeceğim mesele) ama benim ailem esimin ailesi evi satmamiza karşı, disardan bakilinca zaten hazır evi satmak delilik ama böyle olunca da düzenim yok ve ben kimse ile yasamak istemiyorum iyimde kötümde evimde olsun istiyorum kimse duyup bilmesin karissin istemiyorum henuz 6 aylik evliyim benim yerimde olsaniz ne yaparsiniz 😶 ( esim her konuda benimle ayni fikirde beni destekler kimseye karsi da ezdirmez) İKİ TANE EVI OLUP EVSIZ KALAN BEN 😪
Bence tokiyi satıp köy evinizi yaptırın birikim+arabaya geçiş yapın. Ev üstüne ev olmazmış, iyi de anlassaniz ayni evde olmaz bence

Biri evde tek kalamayan, öbürü bir iş tutup ev geçindiremeyen olarak cok guzel bir ikili olup harika bir evlilik yapmissiniz tebrikler. İnsanlar neden bazi noktalarda olgunlasmadan evlenmemeli , bunun örneğisiniz resmen
Siz bizim hayatimizi nerden ne kadar biliyorsunuz da is tutamayan insanlar olarak buraya net sekilde biliyormus gibi konusuyorsunuz esim senelerdir belediyede kepçe oparetoru bende 4 senedir tekstilde çalışıyordum ayrildim tekrar ise girdim markete vs is degistirdim kim is tutamıyor pardon?? Burada ev ile ilgili soru soruyoruz ayrica is tutamayan insanlar olarak iki ev sahibi olduk yargisiz infaz yaparken o satirlara tum hayatımı yazmadigimin farkina varin konu actiysam ev ile alakali actim evliligim ve isimle alakali degil biz gayet genc yaşta iki ev sahibi olmus kimsenin yapamadigi kadar da nakit birikimi yapmış insanlariz kendinizle karistirmayin bayan cok bilmiş örneği de siz oluyorsunuz yorum yaparken haddinizi de bilmeyi unutmayin

Olgunlasmadan evlenmemekmis 😄😄😄 ya siz lincleyecek insanlar ariyorsunuz ama biz o degiliz baska konuya göç edin haydiii

Siz de işe girin ve 1+1 olsun küçük bir ev tutun.Soylediginize göre kv ile yaşanmaz ,eğer öyle bir hata yaparsaniz sene dolmadan bosanirsiniz.Toki de ev satılmaz ,arsa da öyle bunlar ileri için yatırım zaten satsaniz köydeki evi yaptırmanız 1 kaç seneyi bulur .1 tane ev onarılacak diye ev,arsa satılmaz Akıllıca bir hareket olmaz.

X