Meme Büyütme Ameliyatı Sürecim. 12.12.2023

Merhabalar çok uzun süredir forumda bu başlığı takip ediyorum umarım benim sürecimde yaptırmak isteyenlere umut olur.

Kendimi bildim bileli memesizdim, akranlarım ergenlik çağına girdiğinde vücut şekilleri olgunlaşmış kadın gibi gözükürken ben tahta gibi dümdüzdüm fakat bu durumu sorun etmiyordum er ya da geç memelerimin çıkacağını sanıyordum. Yaş ilerleyip 17-18 yaşına geldiğimde kabullendim bu durumu. bir çok meme büyütme yöntemini araştırdım. Bitkisel çaylar, masaj yöntemi vs vs… Hepsini araştırdım bir çoğunu uyguladım faydası olmadığını anladığım vakitte kafaya koydum ve ameliyat için araştırma yapmaya başladım. Maddi özgürlüğümü kazandığım zamanda bu ameliyattı oldum.
Şuanda 24 yaşındayım. Vanity estetik ile online görüşme yaptım. doktor asistanına fotoğraflarımı gönderdim ameliyata uygun olduğumu söylediklerinde de dr.buğra ipek için tarih aldım. Klinikte yanlış hatırlamıyorsam 3 farklı doktor daha vardı dilediğinize olabiliyordunuz ameliyatı ben dr.buğra ipekten yana tercihte bulundum. 5bin tl kapora ödemesi yaptım. 1 gece yatış korse, protez tüm işlemler için kapora da dahil 70.bin ödedim.

Ameliyattan önce rutin kan testim alındı. Ameliyat günü doktorumu gördüm muayene oldum. Meme dokum bana kalırsa hiç yoktu ama doktor 2 cm deri yüksekliği var dedi yanlış hatırlamıyorsam dilersen kas üstüne protez koyabiliriz dedi. İstemedim kas altı olsun dedim. Ölçümler yapıldı. Oluşabilecek tüm riskleri anlattı. polytec marka yüksek profili pürüzlü yüzey yuvarlak protez seçtim. 335 ile 350cc arasında kaldım hangi boyut istediğimi sordu bende eğer olursa 350 olsun dedim. Ama ameliyatta denemiş 350 cc olmamış büyük gelmiş her ikisinede 335cc takıldı.

Ameliyattan çıktıktan sonra inanılmaz bir titreme ve sırt ağrısı ile uyandım. Hemşireler direkt ısıtma için cihaz getirdiler dakikalar içinde titremem geçti. Damardan ağrı kesici yaptılar. Acı eşiğim yüksek olmasına rağmen gerçekten inanılmaz bir sırt ağrısı çektim ama ameliyat olmayı o kadar çok istiyordum ki umursamamaya çalıştım. Yanımda refakatçi olarak eşim vardı lavaboya giderken ilk gece yardımcı oldu daha sonra ben kendim gittim. Diren takıldı direnler 4gün boyunca benimle kaldı. 4 gün boyunca ağrılarım yüksek seviyedeydi diyebilirim direnler çıktıktan sonra inanılmaz rahatladım sanki ameliyat olmamış gibi hissetim bayağı etkiliyormuş direnler acıyı direnleri çıkartırken bir acı hissetmedim.
Dikiş bantlarımı 15günde çıkardım. İşe 11günde döndüm. Soğuk aldığımda titreme hissi göğüs kaslarımın kasılmasına sebep oluyor ve ağrı yapıyor onun dışında ekstra bir ağrım olmadı. Dikiş yerlerimde zaman zaman sızlamaya benzer bir acı oldu. Yan uyumaya şuan 3.haftanın sonundayım yeni başladım tabi tüm gece boyunca değilde 2-3 saat arayla pozisyon değiştirerek. İlk haftalar inanılmaz pişman oldum bu kadar istememe rağmen soğudum tüm süreçten, kendimden bile soğuduğum anlar yaşadım o kadar hazır hissetmeme rağmen asla hazır olamıyorsun bu tarz şeylere. Sem sert taş gibi ödemli memeler insanı rahatsız ediyor hep öyle kalacak gibi geliyor insanın gözüne. Şuanda 1 ay oldu olacak ve ödemler büyük oranda azaldı. Yumuşak değil fakat elinle dokunduğunda içeri doğru giriyor taş gibi de değil yani. Bugüne ait görseli ekte paylaşıyorum dikiş izlerim koyu. iz kremine önümüzde ki hafta başlayacağım.
Ameliyat olmak isteyipte olamayan ya da sorunlar yaşan hemcinslerim umarım kısa sürede istediğiniz memelere kavuşursunuz 💕
Merhaba bende yeni ameliyat oldum bana 325 cc takıldı . Cok guzel anlatmışsınız benimde surecim hemen hemen boyle geciyor ama ödemlerim azalmıyor. Inince nasil gozukecek cok merak ediyorum. görsellerinizi nasıl görebilirim acaba

X