Meme protezi iyileşme süreci 1 ay - 6 ay arası

bobbito

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2019
24
3
18
Merhabalar!
Burayı okuyarak ben de oldum. Kesinlikle tüm zorluğa değdi. Çoğunuz gibi ben de neden daha önce yapmadım diye üzülüyorum. Herkese burada yazdıkları için çok teşekkür ederim. Benim de yardımcı olabileceğim varsa olmak isterim.

CC ye doktora beğendiğim fotoları göstererek karar verdim. 160cm 50 kg 275 CC mentor HP koyuldu. Başta ödem varken çok iyiydi, şimdi muhtemelen gözüm alistigindan çok küçük geliyor. Herkese tavsiyem görsel üzerinden doktorun onerilerinden büyük olanı seçmesi Çünkü çok güzel bir his, onları çok seviyorum ve daha fazla küçülsünler istemiyorum.

Benim de sorum, 20 gün oldu daha fazla küçülürler mi?
Hala biraz yukarıda duruyorlar. Aşağı indikçe alt kısım mı büyüyecek?
Sizdeki değişim nasıl oldu?
Meme başı çok küçüktü benim. Sizde de büyüdü mü?

Tam oturması 6 aydan önce olmaz diye yazıyor her yerde. 6 aya kadar küçülecek mi demek?

Deneyimlerinizi bekliyorum <3

Merhaba,
Öncelikle hayırlı olsun. Benimde bu gün 20. günüm. Sanırım süreçlerimiz aynı ilerliyor. Bende aynı soruların yanıtlarını merakla bekliyorum. :)

Merhabalar!
Burayı okuyarak ben de oldum. Kesinlikle tüm zorluğa değdi. Çoğunuz gibi ben de neden daha önce yapmadım diye üzülüyorum. Herkese burada yazdıkları için çok teşekkür ederim. Benim de yardımcı olabileceğim varsa olmak isterim.

CC ye doktora beğendiğim fotoları göstererek karar verdim. 160cm 50 kg 275 CC mentor HP koyuldu. Başta ödem varken çok iyiydi, şimdi muhtemelen gözüm alistigindan çok küçük geliyor. Herkese tavsiyem görsel üzerinden doktorun onerilerinden büyük olanı seçmesi Çünkü çok güzel bir his, onları çok seviyorum ve daha fazla küçülsünler istemiyorum.

Benim de sorum, 20 gün oldu daha fazla küçülürler mi?
Hala biraz yukarıda duruyorlar. Aşağı indikçe alt kısım mı büyüyecek?
Sizdeki değişim nasıl oldu?
Meme başı çok küçüktü benim. Sizde de büyüdü mü?

Tam oturması 6 aydan önce olmaz diye yazıyor her yerde. 6 aya kadar küçülecek mi demek?

Deneyimlerinizi bekliyorum <3
Merhabalar, ben de ameliyat olalı iki ay oldu. çok geçmiş olsun. meme başlarım küçüktü ve kesinlikle sonradan genişledi. 20 günde sonra bariz bi küçülme yaşayacağınızı çok sanmıyorum. benim ilk iki haftadan sonra boyutunda pek değişiklik olmadı. umarım en kısa zamanda istediğiniz sonuçları alırsınız.

benim de başka bi problemim var. silikonun biri yukarıda duruyor bir memem tam oturmadı. ben de onun ve izlerimin geçmesini bekliyorum sabırla.

Size de geçmiş olsun, benim de birinci ay dün bitti, memenin biri yukarıda aynen.

Masaja başladım birkac gün önce. Biri ciddi ödem attı. Diğeri hala sis ve yukarıda.

Siz masaja başladınız mı?

Size de geçmiş olsun, benim de birinci ay dün bitti, memenin biri yukarıda aynen.

Masaja başladım birkac gün önce. Biri ciddi ödem attı. Diğeri hala sis ve yukarıda.

Siz masaja başladınız mı?

doktora ısrarla sordum, ne bandaj, ne iz kremi ne de masaj önerdi. hiçbirini yapmana gerek yok dedi. bir sene gözlemleyelim düzelmezse ikinci operasyon dedi. benim operasyonum çok ağrılı geçmişti ve o stres.. zaten bilirsiniz. düzelmezse korkusu var çok ama bir şey de yaptırmıyor. ne yacağımı bilemedim açıkçası.

Her doktor kendi kafasindan birşey söylüyor.
Yurt dışında doktorlar 2. Haftadan sonra öneriyorlar. Benim doktorum Ekrem Keskin, kendisine çok güvenirim.

Bana aşağıdaki linki gönderdiler.
.

Yapmaya başladıktan hemen sonra sağ memem indi. Masajın bir zarari olduğunu sanmıyorum. Doktor istediğin gibi sikistir, üzerine yat istersen dedi. Bence siz de baslasaniz denemeye değer.

Benimki inerse haber vericem, inşallah sizinki de en kısa sürede istediğiniz gibi olur.

Her doktor kendi kafasindan birşey söylüyor.
Yurt dışında doktorlar 2. Haftadan sonra öneriyorlar. Benim doktorum Ekrem Keskin, kendisine çok güvenirim.

Bana aşağıdaki linki gönderdiler.
.

Yapmaya başladıktan hemen sonra sağ memem indi. Masajın bir zarari olduğunu sanmıyorum. Doktor istediğin gibi sikistir, üzerine yat istersen dedi. Bence siz de baslasaniz denemeye değer.

Benimki inerse haber vericem, inşallah sizinki de en kısa sürede istediğiniz gibi olur.

Çok çok teşekkür ederim gerçekten o kadar faydalı oldu ki mesajınız. size özelden de durumu göstermek istiyorum. sizinkisi de benim durumum gibi miydi bir baksanız🙏🏻

Merhaba Nisan sonunda dikleşitrme + protez ameliyatı oldum benimde 275 cc ilk görüşmeye gittiğimde dr göğüz dokunuz var 250 cc öneririm dedi daha sonraki görüşmede daha büyük istediğimi söyledim o zaman 290 cc koyarız dedi. Ameliyat günü çizim sırasında tekrar büyük istediğimi söyledim benim aynı zamanda kistlerim vardı dr büyük olursa kistelerinize baskı yapıp ağrı olur dedi aynı zamanda ameliyatta kistlerimin çoğunu temizledi dr. CC konusunu netleştirmeden ameliyata girdik yani ameliyat sonrası 275 cc takıldığını öğrendim ameliyat olalı yaklaşık 40 gün oldu ödemlerin çoğu gitti bazen büyüklüğü çok ideal bazende küçük geliyor ama isterdim ki en az 300 CC olsun . Bu arada bilmeyen biri asla anlamaz bedenime çok uygun oldu ama ben biraz daha büyük olsun isterdim.Son randevumda fito krem+medicassol krem yazdı dr ikisini karıştırıp 10 gün kullanın dedi 10 gün sonunda 6 ay boyunca kullanmak üzere contrutubex krem kullanmamı söyledi henüz masaja başlamamı söyledi ve 1 ay sonrasına tekrar randevu verdi.

Merhabalar,
Benimde Silikonlarım yukarıda duruyor ve meme uçlarım biraz aşağıda kaldı. Bugün 1 aylık kontrolüm vardı ve doktorum istersen bandaj kullanabilirsin dedi. Ve 2 ay sonraya kontrole gel dedi. Böyle kalmayacagini ve ineceğini soyledi. Dikişlerimi attıktan sonra ve ödemler tamamen geçince ve kas kendini salinca memenin normal görünümüne ulaşacağımi soyledi.(şimdilik halterci gogusune benziyor) Şimdilik memnunum ağrı ve yara iyileşmesi konusunda. Şekli istediğim gibi değil. Hâlâ şiş ve uyandığımda ağrı yaşıyorum. Sabah akşam masaj önerdi doktorum ve masajın faydasını görüyorum (goguslerimi yumuşattı başladığımda)
Konu açmıştım daha önce onada göz atabilirsiniz. Fotoğrafimi paylaşmıştım. ❤️

Merhabalar,
Benimde Silikonlarım yukarıda duruyor ve meme uçlarım biraz aşağıda kaldı. Bugün 1 aylık kontrolüm vardı ve doktorum istersen bandaj kullanabilirsin dedi. Ve 2 ay sonraya kontrole gel dedi. Böyle kalmayacagini ve ineceğini soyledi. Dikişlerimi attıktan sonra ve ödemler tamamen geçince ve kas kendini salinca memenin normal görünümüne ulaşacağımi soyledi.(şimdilik halterci gogusune benziyor) Şimdilik memnunum ağrı ve yara iyileşmesi konusunda. Şekli istediğim gibi değil. Hâlâ şiş ve uyandığımda ağrı yaşıyorum. Sabah akşam masaj önerdi doktorum ve masajın faydasını görüyorum (goguslerimi yumuşattı başladığımda)
Konu açmıştım daha önce onada göz atabilirsiniz. Fotoğrafimi paylaşmıştım. ❤️
Merhaba ben fotoğrafınıza dün bakmıştım protez konulan her meme sizinki gibi duruyor benimde öyleydi 2 ayı geçti ameliyat olalı ve indiler masajın çok etkisi var yumuşatıp indiriyor ve kapsül oluşumunu engelliyor.

Merhaba ben fotoğrafınıza dün bakmıştım protez konulan her meme sizinki gibi duruyor benimde öyleydi 2 ayı geçti ameliyat olalı ve indiler masajın çok etkisi var yumuşatıp indiriyor ve kapsül oluşumunu engelliyor.
Yanıtınız için teşekkür ederim. İkimiz içinde çok çabuk iyileşmeler diliyorum 🙏❤️

Merhabalar, ben de ameliyat olalı iki ay oldu. çok geçmiş olsun. meme başlarım küçüktü ve kesinlikle sonradan genişledi. 20 günde sonra bariz bi küçülme yaşayacağınızı çok sanmıyorum. benim ilk iki haftadan sonra boyutunda pek değişiklik olmadı. umarım en kısa zamanda istediğiniz sonuçları alırsınız.

benim de başka bi problemim var. silikonun biri yukarıda duruyor bir memem tam oturmadı. ben de onun ve izlerimin geçmesini bekliyorum sabırla.
Benim meme protez ameliyatımdan 2.5 ay geçti dikiş yerlerim ara ara sızlıyor göğüslerim sızlıyor sizde var mi boyle bisey

X