Bebek Beslenmesi Memeden kesme yöntemi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
mrb arkadaşım.benim oğlumda seninki gibiydi.hatta 15 ay hiç su içmedi o kadar çok emiyordu yani.
geceleri de çok kalkıyordu.ama sütten kesmek istemiyordum bir yandan da benim için çok zor oluyordu.
gece uyanmaması için bir çözüm buldum.işe yaradı. 2 kere falan kalkmaya başladı.
tam 27 ay emzirdim.
2 yaşına kadar emzirmek ergenlik dönemine kadar hastalıklardan koruyormuş.
bence kesme..bir daha ömrü boyunca böyle bir nimeti içemiyecek zaten.
eğer istersen ben sana özelden anlatırım nasıl gece uykusunu düzelttiğimizi..
yeter ki yavrun biraz daha emsin sende rahatla ,güzel bir uyku çek..

Merhaba banada yazarmısınız gece
mrb arkadaşım.benim oğlumda seninki gibiydi.hatta 15 ay hiç su içmedi o kadar çok emiyordu yani.
geceleri de çok kalkıyordu.ama sütten kesmek istemiyordum bir yandan da benim için çok zor oluyordu.
gece uyanmaması için bir çözüm buldum.işe yaradı. 2 kere falan kalkmaya başladı.
tam 27 ay emzirdim.

tam 27 ay emzirdim.
İyi aksamlar... Nasil duzelttiniz acaba gece uykusunu cunku benim kizimda ayni 17 aylik emerek uyuyo ve surekli emmek icin uyanio ama ben biraktirmak istemiyorum.Benimlede paylasirmsnz bilginizi

Mrhb arkadaşlar bebeğim 8 aylık sadece amne sütü aiıyor ama doymadığını hissediyorum fakat ek gıdayı reddediyor biberonuda sevmiyor püreleride en fazla 2 gün sürüyor sonra almıyor ve gece sürekli memede ve göğüslerim çok ağrımaya başkadı emmesi güçlendi süt kalmasada emiyor geceleri her saate uyanıyorum çok yıprandım bu durum eşimide etkiliyor yardımmm lütfenn

tam 27 ay emzirdim.
. Slm benimde kızım 15 aylık memeye çok düşkün geceleri çok kalkıyor memeye bazende uyanıyor tükendim artık çok hür oldu memeye ne olur bana yardım et bu yöntemi paylaş gercekten çok ihtiyacım var cvbını bekliyorum lütfeeeennnn :KK43:

Benimkide 21 aylık hala emiyor...:KK31:24 aya kadar düşünüyorum:KK31:..ama ozaman bile nasıl bırakacağım bilmiyorum:44:..o meme istediğinde nasıl hayır diyeceğim.:KK5:.benimki çok güzel istiyor:KK1:..gelip yüzüme bakıp memem diyor,duygu sömürüsü yapar gibi..:KK5::KK5:
Merhaba konu eski biliyorum ama kaçıncı ayda ve nasıl kestiniz yazabilir misiniz? Ben de kesmek istiyorum ama aynı sizin gibi duygusal bağ kurmuş bebeğim sanki..

benimki de memem diyor.. cici yapıyor öpüyor filan.. paylaşırsanız sevinirim. .

Merhaba konu eski biliyorum ama kaçıncı ayda ve nasıl kestiniz yazabilir misiniz? Ben de kesmek istiyorum ama aynı sizin gibi duygusal bağ kurmuş bebeğim sanki..

benimki de memem diyor.. cici yapıyor öpüyor filan.. paylaşırsanız sevinirim. .
Merhaba canım
Ben oğlumu 25. ayda göğsüme sirke sürerek kestim:KK66:3 gün sürmedi bir daha hiç istemedi:KK66:Emmek istediği sırada dur bekle yıkayıp geleceğim diyordum.Gidip sürke sürüp geliyordum.Sonra kokuyu duyunca kaçıyordu.Bir daha istemedi...Siz de hayırlısı ile bırakırsınız inşaallah..Benim ki süt içmezdi.Emmeyi bırakınca herşeyi düzene girdi.Onuda ekleyeyim...Şimdi 2. sınıfa gidiyor..:-)

Merhaba canım
Ben oğlumu 25. ayda göğsüme sirke sürerek kestim:KK66:3 gün sürmedi bir daha hiç istemedi:KK66:Emmek istediği sırada dur bekle yıkayıp geleceğim diyordum.Gidip sürke sürüp geliyordum.Sonra kokuyu duyunca kaçıyordu.Bir daha istemedi...Siz de hayırlısı ile bırakırsınız inşaallah..Benim ki süt içmezdi.Emmeyi bırakınca herşeyi düzene girdi.Onuda ekleyeyim...Şimdi 2. sınıfa gidiyor..:-)
Allah bağışlasın maşallah kocaman olmuş:) çok teşekkür ederim ben de böyle deniyyim.aslıda benim korkum daha çok gece çünkü sabaha kadar ağzında..gece istediğinde de aynı şekilde mi yaptınız?

Allah bağışlasın maşallah kocaman olmuş:) çok teşekkür ederim ben de böyle deniyyim.aslıda benim korkum daha çok gece çünkü sabaha kadar ağzında..gece istediğinde de aynı şekilde mi yaptınız?
Aynen öyle yaptım :KK66:3-4 gün sorun yaşadık daha sonra düzeldi.Çok küçük değildi 2 yaşını geçmişti.Yavaş yavaş süt içmeye başladı.Yemek yemesi düzeldi.Tabi geçmiş zaman hatırladıklarım bunlar:)

Aynen öyle yaptım :KK66:3-4 gün sorun yaşadık daha sonra düzeldi.Çok küçük değildi 2 yaşını geçmişti.Yavaş yavaş süt içmeye başladı.Yemek yemesi düzeldi.Tabi geçmiş zaman hatırladıklarım bunlar:)
Peki tekrar teşekkür ederim:KK36:

gögsünün ucuna acı bişey sür ya da tadını sevmediği bişey bırakır böylece ben öyle bıraktırdım

Merhaba aynı sorunları ben de yaşıyorum acaba neler yapmıştınız bana yardımcı olabilir misiniz?

X