Aile Planlaması Mirena Hormonlu Spiralden memnun kalan hanımefendiler lütfen bakar mısınız?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Mujdemi_isterim

Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2021
62
86
52
Öncelikle herkese sağlıklı günler dilerim.45 yaş üstü ve premenopozum.3 yıldır regl düzensizliği ve uzaması ,yoğunluğu vs dolayisiyla gittiğim doktor biyopsi yapıp mirena takmayı önerdi ve takarken de " Beni 6 ay hiç sevmeyeceksin sonra çok memnun kalacaksın ve 5 yıl jinekolog yolu unutacaksın" dedi.3 hafta oldu taktırdım mirenayi ve taktirdigim ilk hafta önce az az leke sonraki 2.hafta daha artan kanama oldu ve bana bu aşamada ağrı kesici ya da kanama durdurucu ilac ya da doğum konrol hapı reçete etti.2 gün ağrı kesici içtim,evet çok azaldi ama tamamen bitmedi. doktora sorarak 4 gün de kanama kesici ilaç içtim.Bunu içerken nerdeyse bitme noktasına geldi ama ilacı bırakınca tekrar lekeler başladı ve bu 6 aylık süreçte nasıl böyle idare edilir hiç bir fikrim yok.Size sorum ; mirenanin alışma sürecini nasıl atlattiniz?Her gün lekeleriniz ya da az da olsa kanamalarıniz oldu mu? Ne kadar oldu? Uzun vadede memnun kalan arkadaşlar yazarsa ve bilgilendirirse Cook teşekkür ederim şimdiden.

Mirena taktırdım reglim sadece leke seklinde oldu sonra o da bitti tamamen kesildi 1 yıl hiç regl olmadım ama enfeksiyon yaptı ve çıkarttırdım bana iyi gelmedigini düşünüyorum

Mirena taktırdım reglim sadece leke seklinde oldu sonra o da bitti tamamen kesildi 1 yıl hiç regl olmadım ama enfeksiyon yaptı ve çıkarttırdım bana iyi gelmedigini düşünüyorum
Siz ne amacla taktirmistiniz? Ben premenopozum ve cok düzensiz yogun regl sebebiyle takti doktorum.Enfeksiyon kaptığınızi nasil anladiniz? Akinti vs mi oldu? regl kesilmesi beklenen bir durum zaten mirenada.

Sadece spiralimi degistirmek istemistim takildiktan sonra hormonlu ve en iyisini taktik dedi dr. Özel hastane malum ama bana yaramadı 2 yıl enfekte oldum hatta ameliyat bile oldum üretral divertukul sebebiyle. Ama kilo artisi agri saç dökülmesi anksiyete vs..yaşamadım

Siz ne amacla taktirmistiniz? Ben premenopozum ve cok düzensiz yogun regl sebebiyle takti doktorum.Enfeksiyon kaptığınızi nasil anladiniz? Akinti vs mi oldu? regl kesilmesi beklenen bir durum zaten mirenada.
2 yıl üreplazma mantar tricovajinit vs...bir sürü sıkıntıyla uğraştım tedavi oldum (sorunuzun yanıtı)

Aranızda Mirena alışma sürecini yazacak,memnun olan var mı arkadaşlar?
Ben mirenayı dün taktırdım.Taktırmadan önce birçok forumda acılı bir işlem olduğunu okuyup korkarak gitmiştim.bu arada bekarım ve hiç doğum yapmadım.ben mirenayı regl dönemlerimde beni yerde süründürücek derecede ağrı yaşamam sebebiyle doktorumun tavsiyesi üzerine taktırdım.Takılırken çok dayanılmayacak bir acı yok.Zaten o koltuga yatmanız ve kalkmanız toplam 3 dakika.yani korkulacak hiçbirsey yokmuş boşuna o kadar düşünmüşüm.Doktorum bana gitmeden ağrı jesici içmemi istemişti.sonrasındada hiçbir acı ağrı sancı hissetmiyorum dünden beri.Sanki hiç takılmamış gibi

Bende mirena taktirdim3 gun oldu adeti deglken takdirdim lekelenme ve kasik agrilarim var hafifden sjmdilik baska skntim yok olmazda insallah

Bende mirena taktırdım adenomiyozis tanımdan ötürü..geçen ağır yğk kaldrdım birden sancı ve kanama başladı acile gittim çektiler
Tekrar taktrmak istiyorum
Çok memnun kalmştım

X