Mükemmel bir deneyim; 35 haftalıkken Eymen'im geldi..

Larimar Larimar tekrar tekrar tebrik ederim Allâh sağ sağlim kavuşmanızı nasip etti darısı hepimizin başına :) en kısa zamanda oğluş yuvasına döner inşallah maşallah paşama :)

saol cnm darısı başına sağlıkla doğsunlar inşallah :KK68:

Canım oğluş kaç kilo doğdu ? Ultrasonda söylenen rakamla fark oldu mu olduysa ne kadar fark oldu ? (Seninde bebişinde ileri gidiyordu ya o yüzden merak ettim )

Canım oğluş kaç kilo doğdu ? Ultrasonda söylenen rakamla fark oldu mu olduysa ne kadar fark oldu ? (Seninde bebişinde ileri gidiyordu ya o yüzden merak ettim )
en son kontrol doğumdan 1 hafta önceydi o zaman 2300 gr yanılmıyorsam doğum olduğu gün ultrasona göre dr 2750 ama hatalı olabilir doğum kanalına girmiş 1 haftada 450 gr almış olamaz dedi ve haklı çıktı 2400 gr 48 cm doğdu haftasına uyumlu dedi bebek dr..

en son kontrol doğumdan 1 hafta önceydi o zaman 2300 gr yanılmıyorsam doğum olduğu gün ultrasona göre dr 2750 ama hatalı olabilir doğum kanalına girmiş 1 haftada 450 gr almış olamaz dedi ve haklı çıktı 2400 gr 48 cm doğdu haftasına uyumlu dedi bebek dr..

Maşallah kuzuma annesinin mis sütü onu minik aslan yapcak :)

Merhaba güzel anneler;
03/08/2015 p.tesi saat: 17:26 bebeğim dünyaya geldi sizlerle normal doğum hikayemi paylaşmak istedim..
Doğumdan bir hafta önce rutin konturolde bebeğimin çok aşağıda olduğunu ve erken doğum riskim olduğunu dr söylemişti bana ve evde dinlenmem gerektiğini kontrol sıklığını da 1 haftaya indirdiğimizi daha önce forma da yazmıştım.. pazar günü kasılmalarım arttı kasılmadan kastım bebeğin bir yana toplanması ve kasıklarımda adet sancısı gibi sızlamaların olması.. gün içinde belki 20 kere wc gittim yanı sıra doğumdan 4 gün öncede ishal durumu başladı günde 3-4 kez de onun için gidiyordum wc ye.. akşam rahat geçti ne ağrı ne kasılma yaşamadım ama gece 00:30 civarı kasılmalar ve ağrılar tekrar başladı saatler geçiyor ben bir türlü uyuyamıyordum sinirden yine ağladım eşim bir güzel uyuyor tabi.. saat 03:00 civarı yine wc gittiğimde tuvalet kağıdına çok az mikrarda minicik leke bulaştı akıntımı sileken.. o an da anladım ki bu kasılmalar doğumun habercisi olabilirdi, derken ben saat başı akıntımı kontrol ettim ve her seferinde lekenin miktarı biraz daha arttı.. sabah 8 de eşimi işe gönderdim ve doğum olabileceğini söyledim şiddetli sancım veya kanamam olmadığı için hastaneye gitmeyi düşünmedim zaten salı kontrolüm var diyordum kendime.. eşimi gönderdikten sonra 2,5 saat uyudum saat 10:30 yine bir wc sıkıştırmasıyla uyandım bu kez o lekelenme artık kanama gibi net bir renkteydi hemen dr aradım gece olanları da anlattım acilen hastaneye beklediğini söyledi.. duşa girdim bir güzel yıkandım abdest aldım çıktım hazırlandım eşimi aradım benden haber beklemesini eğer doğum olursa bebek çantasını alıp öyle gelmesini söyledim.. kuzenimi aradım hastaneye birlikte gidelim dedim ve saat 11:30 ben hastanedeydim.. kontrol etti bebek artık doğum kanalına baskı yapıyor dedi hemen çatı muanesi yaptı 3 cm açılmam olmuş gece yaşadığım adet sancıları meğersem doğumu başlatmış zaten.. nts gönderdi 1 saat açılmamı ve sancımı takip edeceğini eğer açılma olmazsa doğum geciktirici iğne yapıp ilaç verip 1 hafta evde yatış vereceğini söyledi ama o 1 saatte sancılar sıklaştı ve açılmam artık 4 cm olmuştu dr yatış yapıyoruz akşama kalmaz bebek gelecek dedi.. eşimi aradım annemi ve bebek çantasını alıp gelmesini söyledim işlemleri başlattım ve sancı odasına alındım, asla dayanılmaz acılar çekmedim bol bol inşirah okudum sancı çekerken, eşim annem kuzenim hepsi yanıma rahatlıkla girip çıkabildiler hatta forma bile yazmıştım doğumun başladığını.. kafamda tek bir şey vardı açılmam hızlı olmalıydı çok uzun sancılar çekmeden ve suni sancı almadan doğurmam lazımdı.. bildiğiniz rahmimle konuştum açılman lazım hepimizin iyiliği için açıl lütfen diye ve 16:30 suyum geldi wc isteğiyle kalktım wcye girdim kalktığım anda boşaldı suyum sonra sızıntı halinde doğum bitene kadar devam etti gelmeye.. saat 17:00 açılmam 6 cm olmuştu doğumhaneye alındım çatala yatırmadı dr istediğin gibi hareket et sadece büyük tuvaletin gelirmiş gibi hissedersen söyle o bebek gelecek anlamında dedi odanın neresinde istersen orasında doğur sadece bana haber ver o hissi dedi.. sancılarım artık şiddetlenmişti evet artık ciddi acı yaşamaya başlamıştım ebem hemen 2 adet ağrı kesici verdi damardan acılarım o an dindi ikinci bir dayanılmaz sancıda tekrar 2 adet damardan ağrı kesici yaptı yine rahatladım saat 17:15 de açılmam 8 santim oldu artık ağrı kesici yok dedi dr ben çömeldim kalktım yattım oturdum gayet rahat sancı çektim en son yine çömeldim bahsi geçen his geldi sanki büyük tuvaletim vardı ve acil yapmalıydım dr söyledim yatırın beni dedim yattım kuvvetli bir ıkınma hissi geldi son kuvvetimle ıkındım sancı durdu ebem nefes taktiklerimi hatırlatırken dr belime masaj yaptı tekrar bir sancı geldi ve bu sancıyı kaçırmamalıyım diye düşünerek yine kuvvetlice ıkındım veeee 17:26 da Eymen'im doğdu dr hiç müdahele etmedi kendi kendime doğurmuştum oğlumu.. hemen tuttu oğlumu dr ve göbeğini kesti bebek hemşiresine verdi.. beklemeye başladık bebeğin eşi düşsün diye 5dk sonra eşide geldi işkembe gibi bişeye benziyordu o gelirken hiç acı yaşamadım jel gibi yumuşak bişeydi.. dr çok minik yırtılmam olduğunu estetik amaçlı oraya 1 dikiş atacağını söyledi onuda hissetmedim ve 17:45 odama alındım.. sonrası bebek küvese ben eve bebekte solunum sorunu oluştu erken doğumdan kaynaklı hala bekliyorum oğlumu.. hergün süt götürüyorum bugün ilk kez emzirdim kucağıma aldım son 1-2 gün kaldı en geç c.tesi çıkacak dedi dr sabırla bekliyorum eve geleceği günü..
Canım çok güzel anlatmışsin senide bebeğinide tebrik ederim en kısa zamanda evinize geçersiniz inşallah ,benimde bu hafta iyi sancılarim oluyor bende hazırda bekliyorum ne olur olmaz diye bebeğin kilosu nasıldi prematüre olarak değil değilmi

Canım çok güzel anlatmışsin senide bebeğinide tebrik ederim en kısa zamanda evinize geçersiniz inşallah ,benimde bu hafta iyi sancılarim oluyor bende hazırda bekliyorum ne olur olmaz diye bebeğin kilosu nasıldi prematüre olarak değil değilmi
Hakkında hayırlısı olsun cnm sag salim al kucağına insallah.. 2400 gr 48 cm doğdu cnm haftasıyla uyumluydu..

Doğumun hayırlı olsun canım. İnşallah en yakın zamanda yawrunla evinizde huzurlu günler yaşarsınız.. :KK68::KK68:

X