Nasıl daha çıtı pıtı olunur 😅

Monoceto

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2015
2.764
5.196
34
Merhaba hanımlar...
Ben hayatımın ergenlik ve sonrasını kilolu biri olarak geçirdim. Ve malesef hep o duygu dolu kalbim sanki yağ bagliymis gibi bir algı olduğu için acımasız konuşmaların çok fazla muhatabı oldum. Hep o şirin şişman kız oldum. Gosterisim heybetimden gelirdi 🤣

Bir buçuk yıl önce artık 48 beden dar gelmeye başlayıp 50li bedenlere geçince zaten aşırı da takıntılı olmamdan dolayı artık ameliyat oldum.
Bunla ilgili bir konu açacak olursam ayrıntıları oradan yazarım.

Şimdi konu şu. Artık 38 beden nisbeten daha minnoş biri oldum, sonsuz şükür. 🥰 ama ruhum şişman. Kıyafet şöyle böyle yoluna koydum. Ama takılar takmak istiyorum. Çıtı pıtı ayakkabılar çantalar. Ama sırt çantamdan vazgeçemiyorum (popomu kapatıyor diye takmaya başlamıştım 😓)

Ben nasıl takılar bulayım, altın zaten alamamda 😅 ne alınır nereden alınır. Tesetturluyum uzun zincirli kolyeler ancak olur ama hiç birini beğenmiyorum. Bir de takisiz olmak insana özgü olmalı, diğer türlü kendimi kulağına ağzına birşeyler takmış Afrikalı kadınlar gibi hissediyorum. Birinde gorunce de ay ne güzelmiş. Ne becerikli kadın alıp, takip yakıştırıyor kendine diyorum.

Nasıl böyle olunur? Nereden alışveris yapılır. Fikir verir misiniz?

Ben halka küpe bağımlısı olduğum için takı nereden alınır bilmiyorum ama dikkat ettim de bütün küpelerim bir şekilde halka 😂 iç içe geçmiş halkalar, normal halka, ikili ama yine halka 😂
Bu konuyu biraz takip edeyim, takıdan tek anladığım halka küpe 😂

Çıtı pıtı olmak takıyla ne kadar alakalı bilemiyorum. Alyans dışında takı kullanımıyorum ama insanlar çıtı pıtı olduğumu söylerler. Sanırım biraz boy-kilo ve enerjiyle alakalı bir durum.

Bence bu içten gelen bir şey. Siz bu konularda zevkli, hevesli biri olsanız buraya sorma gereği duymazdınız.Ne nereden alınır zaten bilirdiniz. Buradan size bir iki öneri gelir, gider alırsınız ama taşımak, kombinlemek ve bu tarzı sürekli hale getirmek bambaşka şeyler. Ben de bakımlı kadınlara imrenirim mesela. Serumlar, maskeler falan… Biri över önerir, alırım. Gerisi gelmez. Olmayınca olmuyor. 😐

Bence önce tarzınızı belirleyin, kıyafet ayakkabı çanta tarzınız ve takı tarzınızı. Tesettürlüsünüz diye illa uzun zincirli kolyeler takmak zorunda değilsiniz ki, hatta takıyı sadece kolye olarak da düşünmeyin bileklikler, yüzükler, güneş gözlüğü, eşarp mı kullanıyorsunuz yoksa şal mı? Örtünüzü bağlama şekliniz ve kullandığınız tonlar dahi dış görüntüyü değiştiriyor.
Mesela aksesuar üzerine birkaç fikir.

Eklentiler

• IMG_1933.jpeg
    IMG_1933.jpeg
    90,7 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_1935.jpeg
    IMG_1935.jpeg
    59 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG_1936.jpeg
    IMG_1936.jpeg
    69,7 KB · Görüntüleme: 42
Ben buyuk takilardan hoşlanmiyorum mesela boyle kolyelerim var. Ucu olan kolyelerim de yine kucuk kucuktur.
Fotodaki sade zincirden ve italyan ezme zincir hiç cikartmam. Ama tesettur giyimde bu takilar kendini kiyafet ustunde nasil gosterir bilemedim ten üstünde zarif duruyorlar.

Tesetturlu arkadaslarim daha cok bileklik kullaniyorlar.
Screenshot_20230922_132349_Firefox.jpg

bu tamamen kişisel tarz meselesi
biz şunu al tak desek ,sen takablecek ve içinde rahat hissedebilecek misin?
yani nasıl bir tarzım olsun diye soranı da ilk kez görüyorum:)
mesela ben,bildiğin uçuk kaçık giyinen biriyim,kapalıyım ama hep kimsede olmayan kıyafetler bende olur:)
bohem,vintage çok severim.bazen de rock konserinden çıkmış gbi olurum,ruh halime bağlı
şimdi sana tavsiye versem bunları giyebilcek misin,hiç sanmıyrum:)
kendin beğenip oluşturman lazım bunu,zamanla.. sadece renk uyumları ,zıt renklerin uyumu,ton geçişleri gibi konularda tavsiye verilebilir ancak.

Herkes kendi tarzını oluşturamayabilir. Bazen kendi tarzından sıkılabilir insan. Böyle zamanlarda ben gittiğim mağazalarda en çok neler gidiyor bu ara diye soruyorum. En çok ne tarz şeyler satılıyor bı göz atıyorum. Hoşuma gideni alıyorum.

X