Nasıl konuşulması gerektiğini bilmedikleri için akrabalarım ile görüşmüyorum

damlaainkorea

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mart 2024
299
177
Selamlar kızlar, öncelikle hepinize şimdiden iyi bayramlar. Ben ananem ile senede 1 2 defa görüşüyorum, babanem ile ise yaklaşık 5 yıldır görüşmüyorum. Bizim zor zamanlarımızda bize destek olmak yerine hep daha çok hayatımızı mahvetmek için uğraşmışlardı, türlü türlü yalan dedikodular arayıp konuştuğunda iki tarafında üstten üstten konuşması ve laf sokması üzerine asla aramıyorum. Ananemi hamile oldugumu haber vermek için aradığımda "bak sakın kilo alma, sonra kocanın gözü başkasına kayar" gibi abuk sabuk konusmalar yaptı gene aradigima pişman oldum, annem annesi ile her gün konuşuyor çünkü onun annesi, fakat ben kendim de öyle bir sorumluluk hissetmiyorum.

Yaşlıların bir kısmı saçmalar. Bunun gibi pastavatsızlık veya boş konuşmalar yapıyorsa çok da tepki gösterecek bir durum olarak görmedim.

Ergenken tepki verirdim. Sonrasında he deyip geçtim. Kalplerini kırmaya ne gerek var?

Yaşlıların bir kısmı saçmalar. Bunun gibi pastavatsızlık veya boş konuşmalar yapıyorsa çok da tepki gösterecek bir durum olarak görmedim.

Ergenken tepki verirdim. Sonrasında he deyip geçtim. Kalplerini kırmaya ne gerek var?
İnsanın cani hamileyken daha çok sıkılıyor kimseyi alttan alamıyorsun. Bir insan bir insana once nasılsın der kilosunu sormaz.

X