Negatif gordugum hastaneye dondurulmus embryo transferi icin gitmelimiyim?

Canım hazırda iyi kalite embriyoların varken kesinlikle dene transferi bence. Çift embriyo koysunlar hatta. inşallah bu sefer tutar. Zaten Asıl sorun kaliteli embriyo elde etmek tüp bebekte. Senin hazırda embriyon var hem de kaliteli. Artık gerisi %60 lık yüksek bir ihtimal. İnşallah hayırlısıyla tutar 🙏🏼

canım bende sivastayım benim iki tüpümde kapalıydı. tüp bebek felan denedik düşük oldu. sonra istanbul ecomar cevat bayrak hocaya gittim hsg ile beraber farklı bi işlemle tüplerimi açtı. sonraki ay hamile kalmıştım ben. eğer film sonucun elinde varsa cevat hocayla iletişime geç ona gönder o sana açarım veya açamam der. Tabiki karar senin ama tüp bebek çok zor bir süreç maddi manevi
Merhabalar benimde iki tüpüm tıkalı. Adana da yaşıyorum. Bende Cevat bayrak hocayı duymuştum gitmek istiyorum ama gittiğimiz gibi hemen yapıyor mu ve ücreti ne kadar acaba? Size nasıl bir işlem uyguladı? Çok soru sordum ama cevaplarsanız çok sevinirim 🙈

Merhabalar benimde iki tüpüm tıkalı. Adana da yaşıyorum. Bende Cevat bayrak hocayı duymuştum gitmek istiyorum ama gittiğimiz gibi hemen yapıyor mu ve ücreti ne kadar acaba? Size nasıl bir işlem uyguladı? Çok soru sordum ama cevaplarsanız çok sevinirim 🙈
Merhaba canım. adet olduğun zaman merkezi arıyorsun onlar uygun gün belirleyip randevu veriyorlar. ben 2020 9. ayda gittim 800 lr vermiştim. işlem sırasında tüplerin kapalı olduğu belirlenince Selektif salpingografi diye bir işlem var hemen onu uyguluyor cevat hoca yani rahimdeki cihazın içine başka bir cihaz yerleştiriyor o cihaza ayrı bir ilaçla açma işlemi uyguluyor ve sen rahatlıkla izliyorsun zaten. ben 2 sefer gittim cevat hocaya her iki işlemdede tüplerim tıkalıydı

Merhaba canım. adet olduğun zaman merkezi arıyorsun onlar uygun gün belirleyip randevu veriyorlar. ben 2020 9. ayda gittim 800 lr vermiştim. işlem sırasında tüplerin kapalı olduğu belirlenince Selektif salpingografi diye bir işlem var hemen onu uyguluyor cevat hoca yani rahimdeki cihazın içine başka bir cihaz yerleştiriyor o cihaza ayrı bir ilaçla açma işlemi uyguluyor ve sen rahatlıkla izliyorsun zaten. ben 2 sefer gittim cevat hocaya her iki işlemdede tüplerim tıkalıydı
Peki açıldı mı tupleriniz. Çünkü bana verdiğin şiddetle belki kendiliginden açılır bir ay bekle demişti doktorum. Açıkçası zaman kaybetmek istiyorum. Laparoskopi gibi bir işlem denmişti ama daha garantiyse cevat hocaya gitmek daha mantıklı

Peki açıldı mı tupleriniz. Çünkü bana verdiğin şiddetle belki kendiliginden açılır bir ay bekle demişti doktorum. Açıkçası zaman kaybetmek istiyorum. Laparoskopi gibi bir işlem denmişti ama daha garantiyse cevat hocaya gitmek daha mantıklı
canım ben laparoskopide oldum açılmadı tüplerim sonra cevat hocaya gittim çok şükür baya uğraştı açtı sonunda. 1 ay sonra ben hamile kaldım 9. haftada kalbi durdu kürtaj oldum. 7 - 8 ay sonra tekrar gittim istanbula tekrar film çektirdim kürtajdan dolayı tüpler yine tıkanmıştı açıldı çok şükür ama henüz bi gebelik oluşmadı. film esnasında açılırsa açılır canım sonradan açılmaz. ben çok vakit kaybettim ameliyat felan. imkanın varsa direk git bence

canım ben laparoskopide oldum açılmadı tüplerim sonra cevat hocaya gittim çok şükür baya uğraştı açtı sonunda. 1 ay sonra ben hamile kaldım 9. haftada kalbi durdu kürtaj oldum. 7 - 8 ay sonra tekrar gittim istanbula tekrar film çektirdim kürtajdan dolayı tüpler yine tıkanmıştı açıldı çok şükür ama henüz bi gebelik oluşmadı. film esnasında açılırsa açılır canım sonradan açılmaz. ben çok vakit kaybettim ameliyat felan. imkanın varsa direk git benc
canım ben laparoskopide oldum açılmadı tüplerim sonra cevat hocaya gittim çok şükür baya uğraştı açtı sonunda. 1 ay sonra ben hamile kaldım 9. haftada kalbi durdu kürtaj oldum. 7 - 8 ay sonra tekrar gittim istanbula tekrar film çektirdim kürtajdan dolayı tüpler yine tıkanmıştı açıldı çok şükür ama henüz bi gebelik oluşmadı. film esnasında açılırsa açılır canım sonradan açılmaz. ben çok vakit kaybettim ameliyat felan. imkanın varsa direk git bence
Kafam o kadar karışık ki gerçekten artık düşünmekten kafayı yiycem. Rabbim size de en hayırlı zamanda sağlıklı evlat nasip etsin inşallah 🤲

Kafam o kadar karışık ki gerçekten artık düşünmekten kafayı yiycem. Rabbim size de en hayırlı zamanda sağlıklı evlat nasip etsin inşallah 🤲
Kafanı karıştıracak bişey yok canım Rabbim dert veriyor dermanınıda yanı sıra gönderiyor. Amin canım amin cümlemize nasip olsun inşallah

Merhaba kizlar. Sivas cumhuriyet universitesinde ilk tup bebek denememi yaptim malesef olumsuz oldu. Tek tupüm kapalı ve yasima gore amh degerim düşükmuş.(31 yaş/1.72amh) embryolog o kadar umutluyduki hic bu kadar guzel bir embryo fotografi gormedik texbooksa koyup tip ogrencilerine gosterebilecegimiz kadar iyi demisti. Olumsuz sonucu ogrendikten sonra arastirdimki bircok yontem varmis. Yapistirma yontemi, serum kullanma, rahme prp, embryoyu genetige yollama gibi. Bir doktordan fikir sordum o bana amh degerimin prplik kadar kotu olmadigini soylemisti. Neyse uzatmıyim. Bu hastanede bu yontemler yok. Sadece ikincide tutmazsa genetige yollariz dediler. Ogrendimki dondurulmus embryo genetige kolay kola gitmiyormus zaten çok pahali bir işlemmiş. Size sormak istedigim şu. Çoğu kisi bana dondurulmus embryolarinida transfer ettir ziyan olmasin diyor. Sizce birebir ayni islemleri ayni hastanede yapirip muhtemelen olumsuz sonucu beklemek ne kadar mantikli. Baska hastaneler arastiyordum ama cevremde gidebilecegim malesef yoktur. Samsun gibi yerlere gidersem en az 4 ay beklemem lazim maddi durum acisindan. Eşimde istiyorsan 2 ay sonra git onlarida dene dedi ama o da bende bu surecten cok yorulduk. Cok kararsız kaldım. Ne önerirsiniz tekrar ayni hastaneye gitmek ne kadar mantikli
Cok unlu bi merkez ve doktorda ilk denemem negatif oldu yine devam ettim ikincisi bos gebelik oldu yine devam ettim ücuncude bebegin 3 aylk alınmasi gerekti aldirdik.
4. Icin yine orda devam edicem. Demem o ki doktorunuza guveniyosaniz devam edin tutmamasinin onunla bi alakasi yok 1. Kalite embriyom tutmamisti benm.
Iciniz rahat etmiyosa sivasta baska bi merkeze embriyolarinizi tasiyin orda transfer olun

P
Merhaba cevat hocaya gittiniz mi acaba

Merhaba doktorum hsg çekti iki tüpümün de tıkalı olduğunu bir tanesinin hidrosalpenks diğerinin şüpheli olduğunu söyledi. Hidrosalpenks olan laporoskopi ile pasife alınacak diğerine de ameliyatta bakılacak açılmazsa o da pasife alınacak tek çaren tüp bebek dedi.

Ben görüntüleri cevat hocaya gönderdim. Kendisi iki tüpümün de tıkalı olmadığını, birinin net bir şekilde açık olduğunu diğerinin şüpheli olduğunu ona göre onun da açılabileceğini ama bir tanesi için kesin bir şey söylemediğini söyledi. Doktorumun kapalı dediği tüpe kesin açık açık olduğunu göstericem sana doktorunun dediği gibi çıkarsa ücret de almam senden o kadar iddialıyım dedi. Benim filmim eski teknikle çekilmiş verilen sıvı damarlarıma karıştığı için doğru sonuç vermemiş.

bir sonraki adetimde cevat hocaya gideceğim en kötü ihtimalle bir tüpümün kurtarabilirim diye umut ediyorum. Eğer bir tanesi hidrosalpenks çıkarsa onun için laparoskopi olmak gerekiyormuş içindeki sıvı normal yolla olsun tüp bebekle olsun embriyoyu öldürüyormuş. Tüpler tıkalı olup tüp bebek denendiyse bundan kaynaklanıyormuş.

X