Network Marketing nasıl para kazandırır?

blackmirror

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2015
34
19
35
Öncelikle yazıma kendimi tanıtarak başlamak istiyorum. Ben Endüstri Mühendisliği mezunu, Lojistik sektöründe 7 yıldır yöneticilik yapan yeni bir anneyim. (Annelik hayatı çoook değiştiriyor)Güzel kızım henüz 9 aylık ve yıllardır okuyarak çalışarak elde ettiğim kariyerimden kızıma bakabilmek için vazgeçmiş durumdayım. Bu durumun stresini yaşarken Yine Bilgisayar Mühendisi bir arkadaşım vasıtasıyla LR iş ortağı oldum. Pazarlama mesleğimin direkt konusu olmasa da indirekt olarak içinde bulunduğum bir nokta. Kaldı ki üniversite öğrenimim boyunca Avon ürünleri satarak ek kazanç sağlamaya çalıştığım için bu sistemlere de yabancı değilim.
Şimdi gelelim konumuza;

Network Marketing Nedir?

Network Marketingi bir ürünü üreticiden alıp direkt müşteriye satmak ve bunun yanı sıra bu ürünü satacak başka kişileri ağına ekleyerek o kişiler üzerinden de prim kazanmak olarak özetleyebiliriz.
Ancak bu pazarlama şeklinde insanların ilk aklına gelen titan zinciri mi? dolandırıcı şebekesi mi? oluyor. Hayır değil. Öncelikle ortada satılması hedeflenen bir ürün var. Üye olduğunuz üretici firmaya göre kaliteli ya da kalitesiz, pahalı ya da ucuz fark etmez ana amaç ürünün satılması. Ürün satılmaz ise kimse para kazanamaz. Burada devreye üye olacağınız firmanın ürününü satabilme kabiliyetiniz devreye giriyor. Ayrıca ben 2-3 üye yapayım onlar işi büyütsün ben onların üzerinden kazanayım gibi bir durum da yok. Para kazanmak istiyorsanız en az ekibiniz kadar emek vermelisiniz. Firmaların pazarlama planlarını incelediğinizde adil bir sistemin yer aldığını görebilirsiniz.

Peki bu üretici firmanın üyelere dağıttığı bu para nereden geliyor?

• Toptancı firma yok
  • Perakendeci firma yok
  • Rafa koyma ücreti yok
  • Depolama ücreti yok
  • REKLAM ücreti (ki en büyük maliyettir) yok.
Profesyonel olarak yıllardır çalışan bir mühedis olarak söyleyebilirim ki, bu yukarıda saydığım kalemlerin ürün fiyatı içindeki payı %60 civarındadır. Yani 10 TL'ye aldığınız bir malın 6TL'si yukarıda yer alan maaliyetler içindir.

Network Marketing ile kolay yoldan zengin olunmaz, hiçbir emek vermeden para kazanılmaz. Bu iş de ciddi emek ister. Ancak bu işi yapabilmek için yıllarca okumanız, bir sürü mülakata girmeniz (100 TL'lik ürün alan herkes üye olabilir. Aylık sipariş verme zorunluluğu yok) her sabah buz gibi havada yatağınızdan kalkıp saatlerce ofislere tıkılmanız gerekmez. Girişimci olmalısınız. İşyeri sahibi gibi düşünmelisiniz.

Benim çevrem yok ki zor o iş dediğinizi duyar gibiyim;

İnsan önce kendisine güvenecek , yanındakilere değil.

Ki inanin siz kazanmak için yola çıktığınızda çevresi çok geniş sandığınız veya çevrenizde sandığınız insanların pek çoğu yanınızda olmaz.

Ama bu fırsatı gören yabancılar yanınızda olur. (Mesela ben sizi tanımıyorum ama işimi anlatabiliyorum)

Çünkü başarı kıskanılan bir şeydir , en çokta yakınlarınızda olduğunu düşündüğünüz kişiler tarafından.

Yani kısacası herkesle çalışılmaz.Herkesle zirveye doğru yol alınmaz.

Ama denemeden ,kiminle yol alacağınızı bilemezsiniz.

Bir yola çıkarsınız ve ilerlemeye başlarsınız. Sonra bir bakarsınız kesin yanımda olur dedikleriniz yok.

Ama hiç tanımadığınız insanlar yoldaşınız olur.

Ailenizden olur. Size güç verir.

İşte böyle bir iştir network.

Hem yorar, hem kazandırır, hem her gün bir şey öğretir ama hiç çalışmıyor gibi hissettirir….

Ben LR bağımsız iş ortağıyım. Bu işe sahip olmak için sadece 100TL'lik ürün satın aldım. Ama çalışacağınız firmayı seçmek size kalmış. Şu an 7 yıllık yöneticilik maaşımı 6 ay içinde kazanmaya başladım ve düzenli işimi bırakıp bu işe yoğunlaşacağım (Annelik malum).

LR Nedir? Nasıl üye olurum? Nasıl şirket arabası kullanırım? Aylık 5.000TL kazanca 1 yıl içinde nasıl ulaşırım? NE Selcan Güleryüz ayda 500.000TL mi kazanmış?

gibi sorularınız için yardımcı olmak isterim. İyi bir yönetici ve yönlendiriciyim :)

Güzel günleriniz olsun

Lr ürünlerinin üye kayıdı alabileceğiniz , tanıtımını yapabileceğiniz kendi deneyim yorumlarınızı yazabileceğiniz
Hazır Web sayfları isimleri ile elimde var almak isterseniz yardımcı olabilirim

X