New York Times: Varlıklı ve yetenekli Türkler kitleler halinde ülkeyi terk ediyor

:KK70: frekans karışmış bende demek ki, iyi muhalefetler tabi dayanabilirsen :KK53:
Ay valla bana ne inan hiç bir partiyi tutmak istemiyorum ülkemi b..k çukuruna batmış debelenirken görüyorum ama siyasetçiler pembiş at gözlükleriyle baktıkları için alt kesimin hissettiklerini hissedemiyorlar. Gerçi memur kesimin de içler acısı halini unutmayayım.

Yıldım ya ben de göç etsem ailemle uzak diyarlara diye hayal ediyorum.

Ay valla bana ne inan hiç bir partiyi tutmak istemiyorum ülkemi b..k çukuruna batmış debelenirken görüyorum ama siyasetçiler pembiş at gözlükleriyle baktıkları için alt kesimin hissettiklerini hissedemiyorlar. Gerçi memur kesimin de içler acısı halini unutmayayım.

Yıldım ya ben de göç etsem ailemle uzak diyarlara diye hayal ediyorum.

işte ben bunu anlamıyorum halime ya, bir tek sen ben mi görüyoruz batışı? ya da henüz aç kalmadıkları için mi bu kadar umursamazlar ben anlamıyorum.. tek umudum gerçek manada batışın çok da uzun sürmeyeceği.. akşam pazarından alıyoruz deyip keh keh gülenleri pazardaki çöpleri toplarken görmek çok uzun sürmeyecek bu hızla gidersek.. artık hayırlısı diyorum hiçbir şey için zerre umudum yok..

işte ben bunu anlamıyorum halime ya, bir tek sen ben mi görüyoruz batışı? ya da henüz aç kalmadıkları için mi bu kadar umursamazlar ben anlamıyorum.. tek umudum gerçek manada batışın çok da uzun sürmeyeceği.. akşam pazarından alıyoruz deyip keh keh gülenleri pazardaki çöpleri toplarken görmek çok uzun sürmeyecek bu hızla gidersek.. artık hayırlısı diyorum hiçbir şey için zerre umudum yok..
Kendimi geçtim 2 evladım var Allah a hergün dua ediyorum sütüm bol olsun mama almayayım diye :KK43: eşimin aldığı maaş belli gider belli pazar bile artık lüks geliyor bana. 3 yıl önce 60 tl ye aldığımız mama bu yıl 110 tl civarı olmuş o zaman aylık 250 tl verirdik şimdi olsa 440 tl vermiş olacaktım. Sorsan kriz yok, doğru üst kesime kriz yok onlar ekmek elden su gölden yaşıyorlar.

Asıl kriz bizi ve orta kesimi vurdu gerçi orta kesim diye bir kesim de kalmadı arada ki mesafe dağları aştı. Yani bu kadar faize rağmen halen aynı zihniyette devam ediyorsa bir kitle herşey revadır dediğin gibi. Keşke kurunun yanında yaş da yanmasa :KK43:

Ben iflas etmiş adamın iktidara adeta taptığını gördükten sonra ne düşüneceğimi bilemiyorum artık.

X