Nişanlım yalan söylüyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu sahibi, evet karşı taraf yalancı, fakat siz de pek güvenilir gelmediniz..Açıkcası sizin ipinizle de kuyuya inilmez..

5 ayda ne kadar tanıdınız da ciddi düşündünüz..Nişan yaptinız!

Madem başından beri soğumuştunuz da neden bitirmediniz.? Aileler dahil herkes masraf edip , düğün hazırlıkları yaparken bocalamaya başladınız.. İlişkilerinizde hep böyle anlık mı karar verirsiniz?

Ayrılmak istiyorsanız elinizi çabuk tutup ailenizi ikna edin. Karşı tarafi da daha fazla umutlandirmayın.

Gelecekte ki ilişkilerinizde de daha sakin, düşünerek, kendinize zaman vererek başlamanız daha sağlıklı olacaktır.

Uzak mesafe ilişkisi, 5 ay sonunda nişan, 2 ayda sıkılma...
“Elalem ne der”i kenara bırakalım, sizin kendinize bir özeleştiriniz yok mu?

2ci nişanı attıktan sonra neler yaşadınız nasıl atlattınız anlatır mısınız lütfen

Benim müdahaleci bir ailem yoktu, o bakımdan soruyorsanız zorlanmadım. Nişanlımla kendi aramızda konuşup bitirdik, o kendi ailesine söyledi ben kendi aileme söyledim, gerekçemiz de vardı. Psikolojik olarak neler yaşadığıma gelince gerçekten zorlandım evet. Bundan sonra hayatıma kimse girmez dedim, 26 yaşında olmama rağmen kendimi çok yaşlı hissettim, depresyona girdim falan filan.. Şimdi 35 yaşındayım geriye dönüp baktığımda hem gülüyorum hem kızıyorum kendime.. Çok gençsiniz, lütfen bunun kıymetini bilin, gerekirse bencil olun ama istemediğiniz hiçbir şeyi yapmayın.

25 yaş Daha önce nişan attım , şimdi başkasıyla nişanlıyım tanışalı 7 ay oldu , 2 aydır nişanlıyız. Nişanlandıktan sonra çok soğudum. Çocuk gibi düşünüyor ufak tefek söylesede olur söylemesede olur öyle konularda yalanlar ve o kadar bariz ki şunu şöyle yapmamışmıyıdn deyince kıvırırken başka zincirleme yalanlar ve hiç biri inandırıcı değil kendini batırıyor. Adam gibi doğrusunu söylese he deyip geçeceğim bir konu. Mesela bi foroğraf istiyorum şunu çekermisin diye o başka zaman çekilmiş halini attı. Yoksa yok de . Benmi ayrıntılı düşünüyorum yalan söylerken anlamasam neyse bariz saçma . Kıvırmayı da beceremiyor. Çok soğudum zaten nişandan beti gıcık kapıyorum iyice soğudum ailem 2kkez nişan atmama çok kötü tepki verirler olayı anneme anlatıyorım gülüyor bişe olmaz ağlıyorum karşısında istemiyorum evlenmek diyorum böyle seçenek yok diyor seversin alışırsın değişir hayatımı çöpe atıyorum gibi. 2 kez nişan atan biri nasıl neler yaşar ben napayım. Allah aşkına yine yanlış karar verdim çok pişmanım yzak mesafe ilişkisi bu arada . Yardım alıyorum şu an nişanı atarsam neler olur yazıcam diğer seansa ama felaket listesi gibi . Birsürü masraf var vicdan azabı ayrı konu. Lütfen yardımcı olun . Bu adamı seversin deseniz de ne değişir bilmiyorum ama tesellinize ihtiyacım var ailemi nasıl ikna ederim. Yada atmayıp kabulleneyim mi sevmediğim biriyle evlenmeyi keşke diyorum o vazgeçse benden beni suçlamazlar o zaman yadakaçırdın elinden özür dile diye zorlayabilirler de kestiremiyorum. Ne yapsam beni bırakır 😪

---------‐Şu an bana mobilya atmış annem onu aramış ne konuştu bilmiyorum. Ben telefonları meşgule atıyorum ama o bana mobilya atıyor. Sinirimden saydırıyorum aklı basmaz mı insanın.bi özür dilemez mi hiç bişey yokmuş gibi neden açmıyosun diyo
Allah yardımcınız olsun ailen arka çıkmadı mı çok zor.kendini yakma içinin ısındığı sana mükemmel hayatı yaşatabilecek biriyle evlen.parası olmasın kirada ol çalışıp kazanılıyor.yerine koyuluyor ama sevgisizlik ilgisizlik saygısızlık yerine konulmuyor.

Yaşam standartlarınızı tam olarak bilmemekle beraber istemediğiniz biriyle kimse sizi zorla evlendiremez. Haberlerde duymadınız mı hiç istemediği biriyle evlendirecekler diye kadın sığınma evine giden kadınları. Lütfen 25 yaşında bir birey olarak aileniz bile dayatamaz bunu size. Kendinize bu kötülüğü yapmalarına izin vermeyin. Kararınızı netşekilde dile getirin ve arkasında durun.

Başta severek mi nişanlandınız acaba? Belki evlilik yaklaştıkça psikolojik olarak soğuma hissediyor olabilirsiniz. İyi düşünmek lazım.. Umarım doğru kararı alırsınız.

Konu sahibi, evet karşı taraf yalancı, fakat siz de pek güvenilir gelmediniz..Açıkcası sizin ipinizle de kuyuya inilmez..

5 ayda ne kadar tanıdınız da ciddi düşündünüz..Nişan yaptinız!

Madem başından beri soğumuştunuz da neden bitirmediniz.? Aileler dahil herkes masraf edip , düğün hazırlıkları yaparken bocalamaya başladınız.. İlişkilerinizde hep böyle anlık mı karar verirsiniz?

Ayrılmak istiyorsanız elinizi çabuk tutup ailenizi ikna edin. Karşı tarafi da daha fazla umutlandirmayın.

Gelecekte ki ilişkilerinizde de daha sakin, düşünerek, kendinize zaman vererek başlamanız daha sağlıklı olacaktır.
İnsan her zaman sağlıklı düşünemiyor, kınamadan yargılamadan yardımcı olmayı öğrenin bence

Benim müdahaleci bir ailem yoktu, o bakımdan soruyorsanız zorlanmadım. Nişanlımla kendi aramızda konuşup bitirdik, o kendi ailesine söyledi ben kendi aileme söyledim, gerekçemiz de vardı. Psikolojik olarak neler yaşadığıma gelince gerçekten zorlandım evet. Bundan sonra hayatıma kimse girmez dedim, 26 yaşında olmama rağmen kendimi çok yaşlı hissettim, depresyona girdim falan filan.. Şimdi 35 yaşındayım geriye dönüp baktığımda hem gülüyorum hem kızıyorum kendime.. Çok gençsiniz, lütfen bunun kıymetini bilin, gerekirse bencil olun ama istemediğiniz hiçbir şeyi yapmayın.

Çok teşekkür ediyorum, insan şurda 2 dk 2 cümlesiyle soru soran bi insanı suçlayıp yargılayıp yerin dibinede sokuyor, sizin gibi dua da ettiriyor, iyiki sizin gibiler var.

Şu an ailemide düşünmemeye başladım asljnda tek düşündüğüm vicdan yapıyorum haksızlık ediyor muyum karşı tarafa 😪

25 yaş Daha önce nişan attım , şimdi başkasıyla nişanlıyım tanışalı 7 ay oldu , 2 aydır nişanlıyız. Nişanlandıktan sonra çok soğudum. Çocuk gibi düşünüyor ufak tefek söylesede olur söylemesede olur öyle konularda yalanlar ve o kadar bariz ki şunu şöyle yapmamışmıyıdn deyince kıvırırken başka zincirleme yalanlar ve hiç biri inandırıcı değil kendini batırıyor. Adam gibi doğrusunu söylese he deyip geçeceğim bir konu. Mesela bi foroğraf istiyorum şunu çekermisin diye o başka zaman çekilmiş halini attı. Yoksa yok de . Benmi ayrıntılı düşünüyorum yalan söylerken anlamasam neyse bariz saçma . Kıvırmayı da beceremiyor. Çok soğudum zaten nişandan beti gıcık kapıyorum iyice soğudum ailem 2kkez nişan atmama çok kötü tepki verirler olayı anneme anlatıyorım gülüyor bişe olmaz ağlıyorum karşısında istemiyorum evlenmek diyorum böyle seçenek yok diyor seversin alışırsın değişir hayatımı çöpe atıyorum gibi. 2 kez nişan atan biri nasıl neler yaşar ben napayım. Allah aşkına yine yanlış karar verdim çok pişmanım yzak mesafe ilişkisi bu arada . Yardım alıyorum şu an nişanı atarsam neler olur yazıcam diğer seansa ama felaket listesi gibi . Birsürü masraf var vicdan azabı ayrı konu. Lütfen yardımcı olun . Bu adamı seversin deseniz de ne değişir bilmiyorum ama tesellinize ihtiyacım var ailemi nasıl ikna ederim. Yada atmayıp kabulleneyim mi sevmediğim biriyle evlenmeyi keşke diyorum o vazgeçse benden beni suçlamazlar o zaman yadakaçırdın elinden özür dile diye zorlayabilirler de kestiremiyorum. Ne yapsam beni bırakır 😪

---------‐Şu an bana mobilya atmış annem onu aramış ne konuştu bilmiyorum. Ben telefonları meşgule atıyorum ama o bana mobilya atıyor. Sinirimden saydırıyorum aklı basmaz mı insanın.bi özür dilemez mi hiç bişey yokmuş gibi neden açmıyosun diyo
Bir insanla.tanisip 5 ay içinde ne acele de nişanlandın ki? Çok mu koca lazımdı yaşın da gencecik önce 2 sene filan gezseydin her önüne gelenle nisanlanirsan atarsın tabi nişan. Yalanın büyügü küçüğü olmaz demek ki ilerde ciddi konularda da yalan söyleyecek

Çok teşekkür ediyorum, insan şurda 2 dk 2 cümlesiyle soru soran bi insanı suçlayıp yargılayıp yerin dibinede sokuyor, sizin gibi dua da ettiriyor, iyiki sizin gibiler var.

Şu an ailemide düşünmemeye başladım asljnda tek düşündüğüm vicdan yapıyorum haksızlık ediyor muyum karşı tarafa 😪

Evlenirseniz haksızlık yapmış olursunuz bence. Merhamet duygusuyla ya da onca masraf yapıldı diyip evlenilmez. Düğün zamanı daha çok masraf olacak. Aynı eve girince adam gık dese batar gözünüze. Siz annenizden o evden kaçıp kurtulmak istiyorsunuz sanırım ama yolu bu değil. Zararın neresinden dönülse kar. Annenizle mücadele edecek gücünüz yok belli ki.. Burda yazdığınız kadarıyla sabit fikirli ve despot bir kadın gibi duruyor anneniz. Ama evli biri olarak söylüyorum evin delisi elin iyisinden yeğdir. Annenize gene katlanılır da sevmediğiniz içinizin almadığı bir adama katlanılmaz.

Iki aylik nisanlilikta ne mobilya almasi ya. Anneniz yangindan mal mi kaciriyor?
Annenizin tek derdi evlenip o evden gitmeniz bence. Kizinin mutlulugunu isteyen insan bu sekilde zorlamaz insani. Evlenip bosansaniz daha mi iyi olacak? Nisan atmakta ne var? Iki kere olsa ne olur uc kere olsa ne olur? Nisan tanima donemidir. Bu adam uygun degilse nisanliyim diye devam etmenin de bir anlami yok ki.
Anneniz ozellikle masrafa devam ediyor ki vazgecemeyin diye. Anne bosuna masraf yapma ben bu kisiyle evlenemem diye net olmalisin.
Yalanin da buyugu kucugu olmaz. Yalan soyleyen insandan da hersey beklenir. En basta guven vermez. Evlilik de guven uzerine kurulur. Bu adamla evlilik de uzun omurlu olmaz. Simdiden bitirmekte hayır var bence. Anbeniz kabul etsin etmesin siz atın nisani, istemiyorum diye. Evlenecek olan sizsiniz. Bu sizin hayatiniz. Istemediginiz bir hayat icin bu adamla devam ederseniz cok cok mutsuz olursunuz. Hayat zindan olur bu kisiyle size.

Simdi masraf yapildi diye nisan atmazsan evlenince yuvam, cocuk, esyalar, avukat parasi, davalar, emeklerim... diye diye hic ayrilamazsin.

Dayi kizim 2 nisanmi 3nisanmi valla emin degilim atti
29yasinda cooookda asik olmasada mantiginin yattigi ailesinin istedigi biriyle evlendi simdi 1 cocugu var musmutlu
Yani Toplum yada aile kbakmasinda o evlilikde mutsuz olan sen olacaksin
Kismet degilmis
Zaten nisan ne icin yapiliyo

Simdi masraf yapildi diye nisan atmazsan evlenince yuvam, cocuk, esyalar, avukat parasi, davalar, emeklerim... diye diye hic ayrilamazsin.
Kesinlikle hakli
Ayni seyi abim yasadi
Nisanliyken sorunlar yasadi nisani atmasini ben soyledim
Ama sizin dediginiz gibi kiyamadi atamadi
Evlendi 1bucuk yil feci bi evlilik yasadi ben yine dedim ayril busefer annem yok okadar masraf yaptik altindi mobilyaydi gecer gecer alisirsiniz diye caydirdi
Sagolsun gelin 3.yilda kendi ayrilmak istedi bunlar (bizimkiler) afedersin totosunun uzerine oturdu
Ya olmuyosa olmuyo ne bu diretme anlamiyorumki
Basta olmayan sonrada olmaz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X