Nişanlımın ailesi bana karşı gaddar davranıyorlar nişanı atsam mı?

akrabalarını tanısanız ne olacak ki? Evlenince onlarla köyde yaşamayacaksınız. Nişanlıyken daha akraba ile yüz göz olup hizmet etmem kimseye. Ben misafirliğe gitmişim bana çay koysun o amca kızı. Ne saçma şey.
Akrabaları ile tanışmaya gitmedim zaten onlar merağıma düşüp gelmişler benim haberim olmadı geleceklerinden. Ben annesi gilin yanına gittim onlar mangal yakma bahanesi ile benle uğraşmaya gelmişler resmen .

5 yıllık ilişki sonrası nişanlandık. 2_3 gündür akrabaları ile yakından tanışmak için nişanlımın bulundukları köye misafir geldim amcası ve kuzeni bana karşı değişik davrandılar. Bir hizmetçi muamelesi gördüm kalk su çayımızı koy şunu getir bunu getir niye bu çay demli değil demli doldur demli diyerek bağırmalar azarlamalar. Kız olan kuzeni daha acayip resmen sudan çıkmış balığa döndüm saygısızlık etmek istemedim böyle insanlarla nasıl baş ederim ben bilemiyorum vazgeçme eşiğine geldim beni yalnız bulup ezip duruyorlar 21 yaşındayım bu arada ne yapmam gerekir nişanı atsam mi en baştan bunlarla nasıl baş ederim çok üstüme geliyolar hepsini oturup saysam evin yolu bulunmaz. Azar yiyip duruyorum. Şimdiden böylelerse evlenince düşünmek istemiyorum.
Olayı anlamamış gibi nişanlınıza sorun bana böyle davrandılar beni mi denemek istediler falan diyin en azından tavrına bakarsınız.

kayinailenizle beraber yasayacak olmaniz gibi daha buyuk bir sorununuz var bence.
Ailesini sorun etmiyorum ki ikiside iyi insanlar kendi hallerindeler beni ezmez hor görmezler ikisindende Allah razı olsun kızları gibi görüyorlar . Sorunum dış kapının dış mandalları . 5 yaşında çocuk gibi emir alıp azar yemem kadar büyük sorunum yok şuan

Ailesini sorun etmiyorum ki ikiside iyi insanlar kendi hallerindeler beni ezmez hor görmezler ikisindende Allah razı olsun kızları gibi görüyorlar . Sorunum dış kapının dış mandalları . 5 yaşında çocuk gibi emir alıp azar yemem kadar büyük sorunum yok şuan
Evlendikten sonra konu acmazsin buraya insallah es ailesiyle ilgili.

Olayı anlamamış gibi nişanlınıza sorun bana böyle davrandılar beni mi denemek istediler falan diyin en azından tavrına bakarsınız.
Deneme amaçlı olduğunu kesinlikle ne düşünürüm nede inanırım tavırları belli ediyordu yani hor görüp azar çekmek bir deneme olamaz. İnsan gibi davranmadılar beni zaten başta denediler asıl sessiz sakin insan oldumu çözdükten sonra yüklenmeye başladılar . Kız zaten eve gelir gelmez içerden laf attı bana yanıma gelsin de hoşgeldin desin bana diye bağırdı içerden ben o sıra mutfakta çay hazırlıyodum . Ya bilmiyorum kolay kolay saygısızlık yapan biri değilim bişey demedim hiç birinede zaten . Ama bana karşı düşman gibi hareket etmeleri saçma geldi

Deneme amaçlı olduğunu kesinlikle ne düşünürüm nede inanırım tavırları belli ediyordu yani hor görüp azar çekmek bir deneme olamaz. İnsan gibi davranmadılar beni zaten başta denediler asıl sessiz sakin insan oldumu çözdükten sonra yüklenmeye başladılar . Kız zaten eve gelir gelmez içerden laf attı bana yanıma gelsin de hoşgeldin desin bana diye bağırdı içerden ben o sıra mutfakta çay hazırlıyodum . Ya bilmiyorum kolay kolay saygısızlık yapan biri değilim bişey demedim hiç birinede zaten . Ama bana karşı düşman gibi hareket etmeleri saçma geldi
Siz deneme amaçlı olmadığını biliyorsunuz elbette ama bilmiyormuş gibi nişanlınıza anlatın ki tavrını gözlemleyin diyorum. Ayrıca saygısızlık yapmayayım diye kendinizi ezdirirseniz en büyük saygısızlığı kendinize yaparsınız.

21 yaş çocukluk çağı değil ben erken olarak düşünmüyorum. Sorumluluk alabilecek kapasitedeyim yani . Ailesi problemli değil dış kapının dış mandalları kendi kendileri bir alemdeler sadece . 5 yıldır konuşuyoruz birbimizi de seviyoruz iki densiz için senelerimi çöpe atıp gidemem ama güzel bı sinir krizi beni bekliyor ona eminim aşırı gerildim
Erken olmasa, esinizin anne babasıyla yaşamayı düşünecek gaflette bulunmazdiniz.
Evlilik öyle birşey değil.

Neden ayrı evde yasamayacaksiniz mesela?

Size kötü davranan amca ve kuzene sessiz kalıyorsunuz aynı şekilde nişanliniz da.

Biriniz kendini koruyamiyor diğeriniz evleneceği insanı.

Ailesi problemli değil dış kapının dış mandalları kendi kendileri bir alemdeler
Sen bir de aynı evin içine girince gör o dış kapının mandalını.. Kardeşim sen iyi misin ? Ana babanın evinden başka ana babayla yaşamaya gideceksen ne diye evleniyorsun. Otur kendi ana babanın yanında enazından kafan rahat olur.. oturp kalkarken sıkıntı. kocan işten gelince ayaklarını uzatıp kocanın yanında uzanp film izlemek yok.. Başbaşa yemek yemek yok.. rahat rahat sevişmek bile yok.. Evliliği neden sınırlar içerisinde yaşamayı kabul ediyorsunuz ki ? Tesettürlüysen sabah kalkar.kalkmaz başını kapataçaksın.. Tesettürlü değilsen aman biraz dikkatli giyineyim diye dikkat edeceksin.. Ne gerek var ? Afedersin kilot, sütyen gece kalkıp su içmek varken esarete ne gerek var ? Kendine bunu yapma. Özel alanınız olsun ve o özel alanınız sadece yatak odanızla sınırlı kalmasın yani.. 😏😏 Bence sen amca çay koy dediyi bırakta asıl sorunun olan bunları düşün.

Siz deneme amaçlı olmadığını biliyorsunuz elbette ama bilmiyormuş gibi nişanlınıza anlatın ki tavrını gözlemleyin diyorum. Ayrıca saygısızlık yapmayayım diye kendinizi ezdirirseniz en büyük saygısızlığı kendinize yaparsınız.
Haklısınız öylede yaptım zaten çok pişman oldum sonradan o kadar sessiz durduğuma . Nişanlım anladı halimden , o kızın eşi cezaevindeymiş Psikolojisi bozukmus o yüzden öyle diyerek yumuşatmaya çalıştı ama her Psikolojisi bozuk olan bana mı yüklenecek. Hepsi geri kafalı insanlar. Yani gelinleri bir hizmetçi bir köle olarak gören öyle muamele eden insanlar . Bu kuzeninin kuyruk acısı eskilerden kalma diğer kuzeni ile evlenmemiş benle evlenecek diye onun yerine avukatlık yapıyor ben böyle görüyorum yani .

Kaynanamlarla beraber yaşıycaz onlar iyi insanlar kızları gibi görür saygı gösterirler ama işte akrabaları bana hizmetçi muamelesi yaptılar . Ben oraya azar yemeye kölelik yapmaya gelin gidiyorum sanki bende anlamadım . Hadi amcası eski kafalı onu anlarım da kuzeni olan bayan 25 yaşında insan o neden hor görüp aynı muameleyi gösterdi . Tavırları tuhaf yanı annemlere saygımdan bir şey demek istemedim yoksa elime dolardım da bı güzel içimde kaldı valla :)

Ayrıl. Daha şimdiden böyle. Sonrasını hayal bile edemezsin. Misafir olarak kalmaya gitmek alakasız daha nişanlıyken. Bir de birlikte yaşayacaksınız ne sınır kalır ne başka şey.

5 yıllık ilişki sonrası nişanlandık. 2_3 gündür akrabaları ile yakından tanışmak için nişanlımın bulundukları köye misafir geldim amcası ve kuzeni bana karşı değişik davrandılar. Bir hizmetçi muamelesi gördüm kalk su çayımızı koy şunu getir bunu getir niye bu çay demli değil demli doldur demli diyerek bağırmalar azarlamalar. Kız olan kuzeni daha acayip resmen sudan çıkmış balığa döndüm saygısızlık etmek istemedim böyle insanlarla nasıl baş ederim ben bilemiyorum vazgeçme eşiğine geldim beni yalnız bulup ezip duruyorlar 21 yaşındayım bu arada ne yapmam gerekir nişanı atsam mi en baştan bunlarla nasıl baş ederim çok üstüme geliyolar hepsini oturup saysam evin yolu bulunmaz. Azar yiyip duruyorum. Şimdiden böylelerse evlenince düşünmek istemiyorum.
21 yaşında başkalarına hizmet etmek için mi evleniyosun ya ayrıca ailesiyle yaşıcaksın daha bu yaşadıkların fragman bence bunu bilerek hareket etmelisin

Kusura bakma ama kendini ateşe atıyorsun resmen. Daha şimdiden nişanlın bunlara izin veriyorsa evlendikten sonrasını düşünemiyorum. Şimdi kocası hapisteymiş vs diye bahane bulan evlendikten sonra da başka bahane bulur.

Kaynanamlarla beraber yaşıycaz
Arkadaşım hayatını karartmaya niyetin var galiba daha nişanlıyken böyle davranan bir aileye ağzının payını vermeliydin saygı bilmeyen insanlara saygısızlık yapmak istemedim diye birşey olamaz çivi çiviyi söker misali yani illa evlencem diyorsan sakın ha sakın kaynananlarla birlikte oturma evin ayrı olsun ve en baştan mesafeni koy hepsine evine sen istemediğin sürece girip çıkamasınlar yoksa 2 ay sonra boşanıyorum diye konu açarsın.

Arkadaşım hayatını karartmaya niyetin var galiba daha nişanlıyken böyle davranan bir aileye ağzının payını vermeliydin saygı bilmeyen insanlara saygısızlık yapmak istemedim diye birşey olamaz çivi çiviyi söker misali yani illa evlencem diyorsan sakın ha sakın kaynananlarla birlikte oturma evin ayrı olsun ve en baştan mesafeni koy hepsine evine sen istemediğin sürece girip çıkamasınlar yoksa 2 ay sonra boşanıyorum diye konu açarsın.
Köyde evim ayrı olacak zaten anne babası etliye sütlüye karışmaz onlarla sorunum yok en büyük sorunum ailenin geri kalanları çok değişik insanlar bana karşı anlam veremediğim bir şekilde davranıyorlar . Bir istememezlik çekememezlik var yani . Zaten dersimi aldım saygılı davranmaya niyetim yok onlara edepsizlikle yaranabilirim ancak

Köyde evim ayrı olacak zaten anne babası etliye sütlüye karışmaz onlarla sorunum yok en büyük sorunum ailenin geri kalanları çok değişik insanlar bana karşı anlam veremediğim bir şekilde davranıyorlar . Bir istememezlik çekememezlik var yani . Zaten dersimi aldım saygılı davranmaya niyetim yok onlara edepsizlikle yaranabilirim ancak
Emin ol o etliye sütlüye karışmayan insanlar düğünden sonra 360 derece dönecekler, ama umarım dediğim gibi olmaz ve mutlu olursun.

Nişanlın sana ''alttan al, aldırma, boşver..'' gibi geçiştirici cümleler kuruyorsa direk at bu nişanı. Hiç bir koşulda seni koruyup kollamayacaktır. Evlilik için çok erken, eğer okumazsan ve kendini herhangi bir alanda eğitmezsen her ailede hor görülme riskiyle karşı karşıya kalabilirsin. Nişanlını seviyorsundur bu yüzden erkenden bu yola girmişsindir anlarım ama o da eğer seni seviyorsa biraz daha bekleyebilir. Her şeyi bir kenara bırak sana gerçekten değer veriyorsa elini sıcak sudan soğuk suya sokmalarına izin vermez. Bu kadar yolun başındayken bunları gözlemleyebilmen çok iyi olmuş bence akıllı bir kızsın durumu fark edip sorgulamaya bile başlamışsın. Çoğu insan farkında olmuyor ve ilerleyen yıllarda korkunç bir hayatla karşı karşıya kalıyorlar. Sen nişanlının eşi ve hayat arkadaşısın ailesine aldığı bir hizmetçi değil. Hürmeten aile büyüklerine ikramda bulunabilirsin belki ama 25 yaşındaki bir kızında çayını koymak sana düşmemeli.

Takıldığım noktalar :
21 yaşında ne evliliği okul bitti mi ? Meslek nedir ?
Kaynanayla bir mi oturacaksın yorumlarda öyle bir şey okudum ? Eğer öyleyse sakın kabul etme.. ayrı yuvanı kur mumkunse uzakta..
Butun bu laflar söylenirken çevrenizden biri de çıkıp bir şey demedi mi mesela ve en önemlisi Nişanlınız (söylediği resmen bahane)
bu usluble size konusurken neden sesiniz çıkmadı acaba , tepki vermediniz mi ?

butun bunlar daha evlilik için olgun olmadıgınızı gösteriyor kbakmayın. .

X