nişanlımın eski sevgilisi

ayrılmam için bir sebep isteyecekler,eşyaların yarısını aldık,anneme hafif çıtlattım abartıyorsun dedi

Bir ömür bu şüpheyle kuvvetle muhtemel de bir başkasını seven adamla mı ömür geçireceksiniz?
Açıkçası ilk başta konu daha havada kalmıştı ama kadın evliyken yazması, boşandıktan sonra tekrar evlenmek istemesi reddetmesinin üzerine de apar topar evlilik kararı alması karakterini ortaya koyuyor.

merhaba hanımlar,çok zor durumdayım ve dışarıdan bir bakış açısına ihtiyacım var,bundan 9 ay önce kuzenim ve sevgilisi beni şimdiki nişanlımla tanıstırdılar ve çok iyi anlaştık,çok uzaktan akrabalığımız var ailelerimiz birbirlerini tanıyorlar,5 ay sonrada söz kestik sonrasında nişanlandık,ben 29 o 35 yaşında,evlilik hazırlıkları yapıyoruz,nişanlımın babası memur olduğu için yıllarca eskişehirde oturmuşlar emekli oluncada antep e dönmüşler,biz hep antepte oturduk,onların eskişehirdede evleri var ve ünüversite okurkende o evde kalmış,şimdi sorunum şu,nişanlımla o evi satıp antepten ev almak için eskişehirdeki eve gittik o emlakçıyla görüşmeye gittiğinde bende evi topluyordum ve bir kutu geçti elime,içinde bir kızın fotosu vardı,nişanlıma yazdığı bir sürü not vardı,pembe bir toka vardı görünce çok üzüldüm ama sormadım,geçmişteki birşeydir diye sonuçta yıllardır o eve gitmemiş hiç,sonra bilgisyarını açtım akşam canım sıkıldı,şeytanmı dürttü ne oldu bilmiyorum resimlere bakayım dedim ve yine o kızın bir dolu fotosu vardı hem yalnız hem beraber ve çok mutlu görünüyorlardı sonra gidip sordum 10,11 sene önceki sevgilisi olduğunu söyledi çok takılmana gerek yok yani o evli çocuğu bile var dedi,bende kuzenini aradım bak biz evleniyoruz bu şaka değil oyun oynamıyoruz belliki o anlatmak istemiyor siz anlatın bana dedim,gelince konuşuruz dedi,daha dün görüstük,hepsi tanıyormuş o kızı 4 sene çıkmışlar kız bunu yanlış anlamış aldatıyor sanmış ve ayrılmış hemen arkasından başkasıyla nişanlanıp evlenmiş buna sinirinden,sonrada bu kızın yaşadığı şehire taşınmış orada yaşamış bir süre kız bununla hiç görüşmemiş,nişanlımın bi kaç tane sevgilisi olmuş bi kez de nişan atmış o kızı unutamadığını söylemiş,hep onun etrafında gezmiş,sürekli aramış sormuş en son kız net bir şekilde olmaz demiş o da eşinden boşanıyomruş yıllardır eşiyle ayrıymış fln. bizimkide o kesin konuşunca bırakmış,benimlede tanışınca sevmiş beni kuzeninin söylediğine göre,adı ne dedim elli tane isim duydum ağzından ama o kızın ismini söylerken sesi inceldi çok tuhaftı benmi paranoya yapıyorum yoksa cidden geçmişte kalmışmıdır,bu kadar uzun süre bir insana aşık kalınırmı yoksa aradığı kişi bendim ve kızı benmi unutturdum.
Ben ayrılık şekillerine takıldım. Onca sene ve belliki gerçek, derin bir ilişki.. kadın aldatıldı sanarak terkedip başkasıyla evleniyor??? Hepimiz kadınız gerçekten aldatılıp affeden var, içinde şüphe ile o adımlar atılır mı sizce? Grrçekten aldatılmış olması muhtemel ve bence asıl takılmanız gereken konu da bu…🙄

Bazen bilmemek en güzelidir. Niye kurcalıyorsunuz, ne geçecek elinize? Başınız göğe ermiştir inşallah öğrenince. Belli ki her daim bu kızı takıntı haline getireceksiniz, içinizde hep şüphe olacak. Yol yakınken dönün bence evlenmekten. Aksi halde evliliği hem kendinize hem nişanlınıza zehir edeceksiniz. Güzel giden bir şeyi kendi ellerinizle mahvetmişsiniz bu arada tebrikler. kadın istemediği içinmi yoksa beni gerçekten sevdiği içinmi evleniyor benimle bundan emin olmam lazım yazmışsınız ama kimsenin kalbini açıp bakamayacağınıza göre emin de olamazsınız

X