Normal gebelik, dış gebelik ya da yumurtalıklarda kist olabilir bilemiyorum!

Lelya

❤️✨
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2016
1.033
749
31
Kızlar Merhaba. Konuma yakın konu başlıklarına yazdım ama en son verilen cevap baya olmuş o yüzden konu açtım çünkü belki bilginiz vardır içim rahatlar diye yazıyorum. 5 aydır korunmuyoruz adetim 29 günde bir gelir ve kanama 8 gün kırmızı şeklinde sürer. Korunmayi bıraktıktan sonra adetim bir kaç gün erken gelerek duzensizlesti. Geçen ay kanama 4 gün sürdü kırmızı şeklinde diğer günler kahverengi az geldi ve ilk defa çok sancılı geçti ilk günü daha sonra kontrole gittim sancıdan dolayi doktor her ihtimale karşı hcg baktı negatifti 0.100 seamer testi kan testi idrar testi temiz çıktı vajinal ultrasonla baktiginda vajinada çok ufak olan bir yara dışında hersey normal ve temiz dedi 27 eylülde gitmiştim doktora ben bu ay adetime kadar gebelik belirtilerini yaşadım özellikle meme ucunda sızlama ve kalcamda kuyruk sokumunda ağrı vardı sık idrar vs kusma ve baş dönmesi hariç hepsi vardı umutluydum sonra yine iki gün erken adetim başladı kanama 3 gün sürdü ilk iki gün hafif sancılıydı geçti yalnız kanama 3. günde bitti kırmızı yerine az ve kahverengi gelmeye başladı ve 3. Gününde kasık ağrısı olarak değilde hiç yasamadığim yumurtalıkların ordan Rahime doğru bacak arasına doğru batmalar ve hafif kasilmalar oluyo 4 gündür ve bugün devam ediyo bugün özellikle kalcamin sağ tarafı ve yürürken sağ bacagimin tam böyle bacak arası tarafı kasiliyo bu durumu internetten bir doktora sordum kanama ve ağrıların normal olmadığını yumurtaliklarda kist ya da dış gebelik olabileceğini söyledi. Size sormak istediğim yumurtaliklarda kist olsaydı 27 eylülde gittiğim kontrolde belli olmazmiydi ya da gebelik varsa idrar testi yapsam cikarmi? 24 ekime randevu aldım zaten ama içim sıkılıyo korkmaya başladım yardimci olursanız çok sevinirim.

Canım dış gebelik tehlikeli bir şey. Bir kan testi yaparak hamile olup olmadığını anlayabilirsin. Eğer pozitif çıkarsa hemen bir doktora gözük. Eğer gebelik çıkmazsa da doktor randevunda durumunu anlat. Mümkünse diğer randevunu daha erkene çekmeye çalış.

muhtemelen stres bunların sebebi

olacak mı acaba diye girdiğiniz beklenti

ve tabii ki mevsimsel değişiklik

bu ay çoğumuz bu anlattığınız belirtileri yaşayacağız zira hava tam değişiyor

24 üne kadar az var

imkanınız varsa şöyle biraz ılık ortamlarda yani battaniye altı vs takılın

ılık duş alın ayağınızı sıkı giyinm

doktor zaten bri sıkıntı olup olmadığını söyler 24 üne kadar bekleyemem diyorsanız da ucuzundan bir idrar tresti alın

dış gebelikte gebelik var görünür ama bence siz zaten regl olmuşsunuz çıkmaz gebelik gibi

Canım dış gebelik tehlikeli bir şey. Bir kan testi yaparak hamile olup olmadığını anlayabilirsin. Eğer pozitif çıkarsa hemen bir doktora gözük. Eğer gebelik çıkmazsa da doktor randevunda durumunu anlat. Mümkünse diğer randevunu daha erkene çekmeye çalış.
Teşekkür ederim

muhtemelen stres bunların sebebi

olacak mı acaba diye girdiğiniz beklenti

ve tabii ki mevsimsel değişiklik

bu ay çoğumuz bu anlattığınız belirtileri yaşayacağız zira hava tam değişiyor

24 üne kadar az var

imkanınız varsa şöyle biraz ılık ortamlarda yani battaniye altı vs takılın

ılık duş alın ayağınızı sıkı giyinm

doktor zaten bri sıkıntı olup olmadığını söyler 24 üne kadar bekleyemem diyorsanız da ucuzundan bir idrar tresti alın

dış gebelikte gebelik var görünür ama bence siz zaten regl olmuşsunuz çıkmaz gebelik gibi
Eger bu yaşadığım batmalar ve kasılmalar olmasaydı benimde aklıma hiç gebelik gelmezdi adet gördüm diye doktora sorana kadarda hiç düşünmedim gebelik ihtimalini şimdi doktor öyle söyleyince korkmaya başladım suan oturdugum yerde bile sağ tarafta hafif batma kasılmalar oluyo dediginiz gibi hafif sıcak tutayim iyi gelir. Teşekkür ederim yorumunuz için

Ben hamile olduğunuzu düşünmüyorum. Çünkü gebeliğin ilk haftalarında adet kanı kesilmesi aZalması yada adet olacakmış gibi ağrı dışında hiç bir belirti olmaz. Tamamem psikolojik 6. Haftadan sonra belirtiler ortaya çıkar. Kendinizi çok dinlemeyin.

Kızlar kontrole gittim gebelik falan yok ama yumurtalıklarda kist oluşmuş yumurtalıklar büyüdüğü için kist yırtılıp patlamış ağrının sebebi buymuş tehlikeli bişey yok çok şükür ama adet döneminde başlayan kasılmalarınız varsa hiç gecikmeden kontrole gidin çünkü bazılarında kistin büyüklüğüne kucuklugune göre belirtisi degisiyormus benim küçük zararsız olduğu için patladığında sadece ağrı yapmış bazılarında karın içine doğru yogun kanama göz kararmasi baş dönmesine kadar gidiyomus ve bu durum şok geçirmeye sebep oluyomus

Merhaba arkadaşlar. Yeni üyeyim pek kulanmasını bilmiyorum bi yanlışım olurduysa sa affiniza sığınıyorum . Benim yumurtalıklarımda kist çikti daha çok Yen'i 2 yıldır evliyim 21 yaşındayım eşimle çocuk istiyoruz denedik ama bi sonuç yok doktor araştırmasını yapıyor hamile kalmama engel mi yada nasıl hamile kalabilirim kimsede danışamıyorum pek yardımcı olurmusunuz lütfen çok istiyorum olmasa diye korkuyorum

X