Gebeliğe Hazırlık Normalde olmayan şeyler Hamilelik belirtisi mi ?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

haileyy

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2020
734
991
Selam kızlar. Bu ay ile birlikte 4 aydır çocuk istiyoruz. Hamilelik istediğimden beri vücudum sapıttı.Adetim ya 3 gün önce ya 1 gün gecikmeli oluyor. İnsan çok isteyince herşeyi gebeliğe yoruyor bu ay yorduğum şeyler şu şekilde 😄
- Normalde adete 10 gün kala göğüslerim sızlar ve acır. Şuan adete 1 hafta var ama hiç göğsümde belirti yok
-Çok hafif kasıklarımda ağrı hissediyorum adet olacakmış gibi ama çok nadir ve
-En tuhaf olanı Yaklaşık 10 gündür aynı yumurtlamadaki gibi nerdeyse her tuvalete gidişimde şeffaf uzayan sümüksü akıntı ve nadir olarak beyaz uzayan sümüksü akıntı görüyorum(yumurtlamam da 9-10 gün önce olmuştu)

Bu şekilde belirtileri olup hamile olan varsa yardımcı olabilir mi ☺️

Selam kızlar. Bu ay ile birlikte 4 aydır çocuk istiyoruz. Hamilelik istediğimden beri vücudum sapıttı.Adetim ya 3 gün önce ya 1 gün gecikmeli oluyor. İnsan çok isteyince herşeyi gebeliğe yoruyor bu ay yorduğum şeyler şu şekilde 😄
- Normalde adete 10 gün kala göğüslerim sızlar ve acır. Şuan adete 1 hafta var ama hiç göğsümde belirti yok
-Çok hafif kasıklarımda ağrı hissediyorum adet olacakmış gibi ama çok nadir ve
-En tuhaf olanı Yaklaşık 10 gündür aynı yumurtlamadaki gibi nerdeyse her tuvalete gidişimde şeffaf uzayan sümüksü akıntı ve nadir olarak beyaz uzayan sümüksü akıntı görüyorum(yumurtlamam da 9-10 gün önce olmuştu)

Bu şekilde belirtileri olup hamile olan varsa yardımcı olabilir mi ☺️
Canim 17 aydir bu şeylere bulaşan biri olarak söylüyorum aman ha belirtileri düşünme. Bizim hormonlarimizin idaresi beyinde unutma. Aklina çocuk saldiysan bu iş uzar gider. Belki de hamilelikdendir. Ama sana aylarin tecrubesini aktarayim. Kafaya bi takdinmi her ay belirti de gorursun, hatta bazi arkadaşlardaki gibi hayali bir silik çizgi de. Adeti mi bekliyorsun? Harika. InsaAllah içinde bir can yaşama başlamişdir. Sen de dua et. Adetin gecikince test yap. Fazlaca gecikirse kan testi yap. Yok bişey yoksa adet de olmuyorsan doktora git nedenini araşdir. Keşke o zamanlar kafaya takmasaydim. Deliler gibi belirti aradim. Adet duzenim aldi başini gitti. Her ay belirti de yaşadim. Bunlari seni uzmek hayal kirikliği olsun diye demiyorum. Yeni deneme aylarindasin kendine bunu yapma. InsaAllah vardir. Dualarimiz bu yonde

Canim 17 aydir bu şeylere bulaşan biri olarak söylüyorum aman ha belirtileri düşünme. Bizim hormonlarimizin idaresi beyinde unutma. Aklina çocuk saldiysan bu iş uzar gider. Belki de hamilelikdendir. Ama sana aylarin tecrubesini aktarayim. Kafaya bi takdinmi her ay belirti de gorursun, hatta bazi arkadaşlardaki gibi hayali bir silik çizgi de. Adeti mi bekliyorsun? Harika. InsaAllah içinde bir can yaşama başlamişdir. Sen de dua et. Adetin gecikince test yap. Fazlaca gecikirse kan testi yap. Yok bişey yoksa adet de olmuyorsan doktora git nedenini araşdir. Keşke o zamanlar kafaya takmasaydim. Deliler gibi belirti aradim. Adet duzenim aldi başini gitti. Her ay belirti de yaşadim. Bunlari seni uzmek hayal kirikliği olsun diye demiyorum. Yeni deneme aylarindasin kendine bunu yapma. InsaAllah vardir. Dualarimiz bu yonde
Çok doğru söylüyorsunuz ilk üç ay çok takmıştım kafama bu ay daha rahatım ama tabi normalde olmayan şeyler görünce vücudumda acaba mı diye sorguluyor insan. Yinede dediğiniz gibi en iyisi adeti beklemek. Umarım hepimizin gönlüne göre olur 🙏🏻

Çok doğru söylüyorsunuz ilk üç ay çok takmıştım kafama bu ay daha rahatım ama tabi normalde olmayan şeyler görünce vücudumda acaba mı diye sorguluyor insan. Yinede dediğiniz gibi en iyisi adeti beklemek. Umarım hepimizin gönlüne göre olur🙏🏻
Ben de bu yorumlara katiliyorum ama degisik bir psikoloji kendim de asiyorum, tum belirtileri bosveriyorum diyemem ne yazik ki, aklimda surekli bu konu:)
Forumda okudugum kadariyla seffaf akinti hamilelikle bayagi iliskilendiriliyor. Umarim pozitif gorursunuz ve saglikli bir gebelik olur 🍀
Bunun disinda kasik agrisi bende de fiks var, ozellikle bu ay batma, bacaga vurma seklinde, 3 gun var benim de reglime. Yine de degilmisimdir gibi geliyor.

Merhaba sonuç ne oldu acaba inşallah mucizeniz sizinledir ☺️ Ben kendimi örnek vereyim sana kendimi bildim bileli reglden önce sadece göğüs hassasiyeti yaşadım. Oda son 2 gün kalası olurdu. Bebek düşünmeye başlayınca aman allahım bel ağrıları beyaz akıntılar kasık da batmalar göğüs hassasiyetinin 10 gün önceden başlaması falan her ay dedim ben daha önce bunları yaşamadım gebelik kesin diye ama öyle değilmiş ben kendimi dinlemeye başlamışım ondan ve psikolojikmiş . Bizde 3 ay denedik olmadı sonraki ay oldu çok şükür ve inanırmısın o ay kendimi dinlemedim ne bel ağrısı ne kasık ağrısı hiç bi belirti yaşamadım 😃 ama regl tarihi geçti test yaptım pozitif ☺️ Kendinde sürekli belirti arama strese sokma inşallah vakti zamanı gelince mucizen seni bulur❤️

J joynss brc0006 brc0006 Kızlar öncelikle güzel dilekleriniz için teşekkür ederim, çok mutlu oldum yazdıklarınızı okuyunca 😊 Bana gelince yarın bat günüm. Sabah erken gebelik testi yaptım tertemiz negatif. Biraz üzüldüm açıkçası çünkü bu ay kafama takmamıştım ama bir sürü belirti yaşayıncada heveslendim. Burada çıkardığım sonuç ne belirti yaşarsam yaşayayım adetim geçmeden test yapmamam gerektiği oldu 😔

Eklentiler

• 867F8951-DF1C-4E6C-A3EE-29D58C8F7AA8.jpeg
    867F8951-DF1C-4E6C-A3EE-29D58C8F7AA8.jpeg
    83 KB · Görüntüleme: 65
Kesinlikle yazılan herseye katılıyorum kendini dinledikce bişeler cıkıyor gün gecmeden de test yapmamak gerekiyor ben de 3ayın sonunda anladım 4. Aydayım asla belirti aramıcam die kendime söz verdim cok ğzücü oluyor sonra yoksa ben her ay kesin hamileydim belirtilere göre siz de öylenyapın

J joynss brc0006 brc0006 Kızlar öncelikle güzel dilekleriniz için teşekkür ederim, çok mutlu oldum yazdıklarınızı okuyunca 😊 Bana gelince yarın bat günüm. Sabah erken gebelik testi yaptım tertemiz negatif. Biraz üzüldüm açıkçası çünkü bu ay kafama takmamıştım ama bir sürü belirti yaşayıncada heveslendim. Burada çıkardığım sonuç ne belirti yaşarsam yaşayayım adetim geçmeden test yapmamam gerektiği oldu 😔
sağlık olsun umarım en kısa zamanda olur. bence de kendimizi yıpratmamak adına test yapmamak en iyisi yoksa üzüntü oluyor.

Kesinlikle yazılan herseye katılıyorum kendini dinledikce bişeler cıkıyor gün gecmeden de test yapmamak gerekiyor ben de 3ayın sonunda anladım 4. Aydayım asla belirti aramıcam die kendime söz verdim cok ğzücü oluyor sonra yoksa ben her ay kesin hamileydim belirtilere göre siz de öylenyapın
Aynen öyle haklısınız 🌸

kesinlikle cok haklısınız :KK43: yaş ile ilgisi var mı acaba bende bekliyorum her ay ama malesefffff :KK43:

Evet canım günün geçmeden test yapma yazık verilen paralara bu ay olmasa da inşallah önümüz deki ay mucizen tutunur sana sımsıkı ☺️ Çok düşünüp çok araştırma bence kafanı dağıtacak bi uğraş bul kendine vakti zamanı gelince inşallah olur⭐

Ya bende de hiçbir belirti yok ama bugün senin de dediğin gibi bir akıntım oldu. Hayırlara gitsin 😂

X