Oğlumdaki atopik dermatitmi?

zammbak

ZIRZIRCAN'ın anneciği
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2011
3.548
330
Yaklaşık 3 aydır oglumda sebebini bulamadıgımız bir deri hastalığı oluştu. Iğdır, Erzurum, Van ve sonnolarak İstanbul'da çözüm aradık fakat tekrar başgösterdi. Çocuk alerjisi doktoru 1 ay yumurtadan uzak tut dedi fakat zaten şu aşamada kortizonlu krem kullandığımız için otomatikmen düzeliyor lezyonlar. Burdaki doktorlar yüksek ihtimal atopik dedi ve araştırmalarıma göre atopik dermatit sorunumuz. İstanbul'daki doktor hiç ilgili değildi alerji testi yaptı yapmasına ama onun kuralları varmış bana hiç bilgi vermediler. Kendi bir teşhis koyamayınca Adana Çukurova Üniversitesi ne sevk etti. Şuan araştırma aşamasındayız. Biraz karışık oldu ama biz cok yıprandık ne yapacağımızı şaşırdık. Bu süreçte 40 civarı ilaç kullandık ve asıl mevzu kortekostroid içeren kremler kullanmak zorunda kalıyoruz. Oglum henüz. 3,5 yaşında. Bu durumu yaşayıp önerisi olan anneler varmıdır?

Eklentiler

• 20151108_113610.jpg
    20151108_113610.jpg
    39,3 KB · Görüntüleme: 145
Oğluma ilaç kullanmayınca resimdeki duruma geliyor, gözleri dahi kapanıyor. Ilkkez karşılaştık, umarım çözüm bulabiliriz

Çok ilerlemiş :KK43: normal bir alerji değil bu
Diğer konuda söylediğim herşeye dikkat et lutfen
Bırde mutlaka bır fakulte hastanesine götür yeniden :cry:

İki Fakülte dolaştık teşhis yok. Adanaya sev ettiler.
Diğer konudada söylemiştim ama ankara hacettepe çocuk hastanesini bi araştırın derim imkanınız varsa oraya götürün

Üniversite ler feci durumda tanıdık yada paralı prof bulursak ne ala. InsaAllah gitmeye gerek kalmaz. Çok saolun yardımlarınız için. Önerilerinizi dikkate alacağım

İki Fakülte dolaştık teşhis yok. Adanaya sev ettiler.
Canm öncelikle cok.geçmiş olsun rabbim şifa verisn insllh amin benim kizimda ayni durumda ıstanbul çapa hastaneisnde parça dahi alındı inanın teshisini koyamadilar suanda ayni bu durumda yüzü daha hafif ama vücud bu durumda bi krem vermişlerdi o kremini sürüyorum böyle olunca cok hastane dolaştım ama teşhis konulmadi malesef parca alındığı halde rAbbim evlatlarimiza sifa versin inslh amin tekrardan cok geçmiş olsun

Canm öncelikle cok.geçmiş olsun rabbim şifa verisn insllh amin benim kizimda ayni durumda ıstanbul çapa hastaneisnde parça dahi alındı inanın teshisini koyamadilar suanda ayni bu durumda yüzü daha hafif ama vücud bu durumda bi krem vermişlerdi o kremini sürüyorum böyle olunca cok hastane dolaştım ama teşhis konulmadi malesef parca alındığı halde rAbbim evlatlarimiza sifa versin inslh amin tekrardan cok geçmiş olsun
Kullandığınız ilaçlar nelerdir

Yaklaşık 3 aydır oglumda sebebini bulamadıgımız bir deri hastalığı oluştu. Iğdır, Erzurum, Van ve sonnolarak İstanbul'da çözüm aradık fakat tekrar başgösterdi. Çocuk alerjisi doktoru 1 ay yumurtadan uzak tut dedi fakat zaten şu aşamada kortizonlu krem kullandığımız için otomatikmen düzeliyor lezyonlar. Burdaki doktorlar yüksek ihtimal atopik dedi ve araştırmalarıma göre atopik dermatit sorunumuz. İstanbul'daki doktor hiç ilgili değildi alerji testi yaptı yapmasına ama onun kuralları varmış bana hiç bilgi vermediler. Kendi bir teşhis koyamayınca Adana Çukurova Üniversitesi ne sevk etti. Şuan araştırma aşamasındayız. Biraz karışık oldu ama biz cok yıprandık ne yapacağımızı şaşırdık. Bu süreçte 40 civarı ilaç kullandık ve asıl mevzu kortekostroid içeren kremler kullanmak zorunda kalıyoruz. Oglum henüz. 3,5 yaşında. Bu durumu yaşayıp önerisi olan anneler varmıdır?
Coresatin kullanabilirsiniz. Tamamen kortizonsuz, firma raporlarıyla medyada açıklama yaptı. Hatta kremlerin kortizonlu olduğuna dair sosyal medyada yalan haber çıkaranlar hakkında yasal yollara başvurmuşlar.

Coresatin kullanabilirsiniz. Tamamen kortizonsuz, firma raporlarıyla medyada açıklama yaptı. Hatta kremlerin kortizonlu olduğuna dair sosyal medyada yalan haber çıkaranlar hakkında yasal yollara başvurmuşlar.

Kortizon ypk fakat steroid var o sebeple doktor çekinerek verdi. Sadece mavi barriere güveniyor. Tabi oda işe yaramadı o ayrı konu.

Arkadaşlar sakın coresatini bebeklerinizde kullanmayın. 6.5 aylık oğlumda doğumundan beri devam eden atopik dermatit rahatsızlığı var. Çok ünlü bir profun önerisiyle bize ilaç tamamen masum yansıtılarak hiç bir yan etkisi olmadığı beyanıyla kullandırıldık ve evet kısa vadede mucize ancak 1 ay geçmeden bebeğimin yüzünde aşırı tüylenme yaptı. Doktora gidip nasıl bunun olabildiğini sorduğumuzda bize yanıtı coresatinin içinde kortizona benzeyen başka bir madde olduğu bunun da bebeklerde tüylenme yapabileceği oldu!!! Özetle bebeklerimizin üzerinde bu ne olduğu belli olmayan ilaç DENENİYOR! Doktorlar bundan ne şekilde fayda sağlıyor tahmin etmek çok zor değil. Coresatin evinizde varsa hemen çöpe atın. İçinde ne olduğu belli değil! Üzerindeki içerik bilgisi yanıltıcı. Boşu boşuna toplatılmadığı aşikar.

X