Oğlumun 4 yaşı bitecek hala konuşmuyor:(

Balon şışirtmek ve anneyi bebeklikte emen çocukların dil dudak kasları iyi çalışıyor. Belki kasların kuvvetlenmesi gereklidir. Dr normal demiş sonuçta endişe etmeyin . Birde çocuklara bebek gibi davranilinca da cocuk öyle devam ediyor .

Kusura bakmayın ama siz neden bu zamana kadar rapor çıkartıp özel eğitim aldırmadınız? Benim oğlum da 2016 doğumlu konuşamıyordu 2 yaşını bitirdiği gün kreşe gitti 3 yaşını bitirdiğinde özel eğitin için rapor çıkarttım. Bu sene kreş+ özel eğitim aldı. 3.5 yaşında birden konuştu. Seneye de özel eğitime yollayacağım konuşması her kelimeyi aslına uygun konuşmuyor mesela suya fu diyor. Hemen rapor çıkartın ki çıkartsanız bile RAM dan da rapor alınacak Eylül ü bulur. Devlet ana okulu+ özel eğitimle toparlar kısa zamanda.
Merhabalar yazalı çok olmuş anan umarım cevaplarsınız benim oğlum için ücretsiz dil terapisi almak istiyor 4 yaşına girişcek nasıl adlınız yolunuzu söylermisiniz

Merhaba hanımlar,Agustos 2016 dogumlu oğlum bazi kelimeler disinda konusamiyor.Baba,anne,bebek,kek,kokuyo,gel,kaka,popo vb.birkac kelime daha sadece.Psikiyatriye goturdum cocuk gayet normal dendi.Hafizasi,algisi ,zekasi iyi gozukuyor lakin akranlari bulbul gibi konusurken onun bu durumu beni inanilmaz uzuyor.Dili dönmuyor resmen ,cikaramiyor cogu kelimeyi.Su bile diyemiyor iki dudagini one buzerek istiyor.Bu durumu yasayan var mi,neler yaptiniz?
Merhaba
Çocuğunuzun dil gelişimi ne durumda?
İkili cümle kurmaya ya da kelimeleri artmaya tam olarak ne zaman başladı
Konuyla ilgili dönüş sağlarsanız çok memnun olurum.
Harap ettim kendimi üzüntüden

Kusura bakmayın ama siz neden bu zamana kadar rapor çıkartıp özel eğitim aldırmadınız? Benim oğlum da 2016 doğumlu konuşamıyordu 2 yaşını bitirdiği gün kreşe gitti 3 yaşını bitirdiğinde özel eğitin için rapor çıkarttım. Bu sene kreş+ özel eğitim aldı. 3.5 yaşında birden konuştu. Seneye de özel eğitime yollayacağım konuşması her kelimeyi aslına uygun konuşmuyor mesela suya fu diyor. Hemen rapor çıkartın ki çıkartsanız bile RAM dan da rapor alınacak Eylül ü bulur. Devlet ana okulu+ özel eğitimle toparlar kısa zamanda.
Merhaba
Raporu kayıtlarda görünüyor mu
Bir sorun vs yaşadınız mı
Okulda çocugunuza ayrı muamele yapıldı mı
Konuyla ilgili dönüş sağlarsanız çok memnun olurum
Sevgiler

ailesinde gec konusan varmi anne baba dayi vs.
kuzenikin oglu 5 yasinda konustu o anne baba bile demiyordu
bir sabah uyandi bulbul gibi şakiyor resmen
belki boyle biseydir
Merhaba,
Benim kuzenim en az 5 yaşında idi her şeye ı ı derdi. Misal, Ayşe şu ister misin?
I ı
Ayşe baban nerde
I ı
Ne zaman konuşmaya başladığını hatırlamıyorum ama en az 5 yaşında oldugunu ve konuşmadığını hatırlıyorum
Sokakta büyüdü üstelik
Yani etrafında 50 tane komşu çocuğu
1 abisi 1 ablası vardı düşünün.

Benim çocuğumda da konuşma gecikmesi var ve ben kafayı yemek üzereyim
Sizin çocuğunuzun konuşma gelişimi ne durumda
Konuşmaya tam olarak ne zaman başladı
Dönüş sağlarsanız çok memnun olurum
Sevgiler

Merhaba,
Benim kuzenim en az 5 yaşında idi her şeye ı ı derdi. Misal, Ayşe şu ister misin?
I ı
Ayşe baban nerde
I ı
Ne zaman konuşmaya başladığını hatırlamıyorum ama en az 5 yaşında oldugunu ve konuşmadığını hatırlıyorum
Sokakta büyüdü üstelik
Yani etrafında 50 tane komşu çocuğu
1 abisi 1 ablası vardı düşünün.

Benim çocuğumda da konuşma gecikmesi var ve ben kafayı yemek üzereyim
Sizin çocuğunuzun konuşma gelişimi ne durumda
Konuşmaya tam olarak ne zaman başladı
Dönüş sağlarsanız çok memnun olurum
Sevgiler
konu sahibi ben değilim :)
benim çocuğumda bir konuşma problemi yoktu.
kuzenimin oglunu soruyorsaniz o 5 6 yas arasi idi konustugunda

Cok tesekkur ederim arastiracagim.Bir cekingenlik oluyor cocukta hadi oglum diyorum oyuna vurarak alkislayarak tekrar ettiroyorum bazen kelimeleri.Bu ne diyor bazen cevap veriyorum.Hadi beraber diyorum.Cekiniyor hadi hadi diyorum.Soylemeye calisiyor cikaramiyor sesi ,dili donmuyor ,cabaliyor,olmayinca da vazgeciyor,uzuluyor😐
Merhaba
Oğlunuzun konuşma gelişimi ne durumda
Yaşıtlarını yakalamıştır dilerim
Benim çocuğumda da aynı durum var
Aşırı stresli ve üzgünüm
50 farklı uzmana götürdüm farklı alanlarda
Görünürde sorunu yok
Algısı açık sosyal vs vs
Ama dönmüyor dili
Sizde durum nasıl ilerledi
Mesajımı görürsenz dönüş yapmanızı rica ederim🌸

X