Okullar'da kar tatili! İşte 15 Aralık Perşembe günü kar tatili olacak iller

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.877
29.869
60

Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz kıyıları, İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Doğu Akdeniz ile Konya ve Kütahya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Akdeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların, Doğu Karadeniz kıyılarının yüksekleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının Kuzey, iç ve doğu kesimlerde 5 ila 10 derece olmak üzere hissedilir derece azalması bekleniyor.
YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI

Yağışların, Doğu Karadeniz kıyılarının yüksekleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yer yer yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, buzlanma, don olayı ve tipi şeklinde kar yağışı) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI

Rüzgarın; Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun batısı ile Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli (30-60 km/saat), Güney Ege Kıyıları ile İç Anadolu'nun güney ve doğusunda kısa süreli fırtına (40-70 km/saat), Akdeniz bölgesinde ise kuvvetli fırtına (60-90 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi, çatı uçması, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ZİRAİ DON UYARISI

Zirai faaliyetlerin ve seracılığın devam ettiği Marmara bölgesi ile Ege ve Batı Karadeniz'in kıyı kesimlerinde gece saatlerinde hafif zirai don olayı beklendiğinden, zirai faaliyetle ve seracılıkla uğraşan üreticilerimizin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

İSTANBUL'DA BUGÜN OKULLAR TATİL Mİ?

İstanbul'da kar yağışının etkisini göstermesiyle öğrenciler okulların tatil olup olmayacağını merakla bekledi. Resmi açıklamanın ilerleyen saatlerde yapılması bekleniyor.

İŞTE YURTTA HAVA DURUMU

AĞRI

Ağrı'da yoğun kar yağışı ve aşırı soğuk dolayısıyla okullar 2 gün daha tatil edildi. İşte Ağrı Valiliği'nden yapılan açıklama;

Devam eden yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle Doğubayazıt İlçesi hariç, İlimiz genelinde 14-16 Aralık 2016 (Çarşamba - Perşembe – Cuma) tarihleri arasında tüm okullar tatil edilmiştir.

Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personeller idari izinli sayılacaklardır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

15 ARALIK PERŞEMBE KAR TATİLİ OLAN İLLER

ERZURUM'DA OKULLAR YARIN DA TATİL

Erzurum Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde okul öncesi, ilkokul ve liselerde yarın eğitime bir gün süreyle ara verildiğini duyurdu. Valilik, kamu kurumlarında çalışan hamileler ve engellilerin de 1 gün süreyle idari izinli olduklarını bildirdi.

BAYBURT'TA YARIN OKULLAR TATİL

Bayburt'ta kar yağışı dolayısıyla il merkezi ve Aydıntepe ilçesinde yarın eğitim yapılmayacak.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ile Aydıntepe ilçesindeki tüm okullarda 15 Aralık Perşembe günü eğitime ara verildi.

Kamu kurumlarında görev yapan engelli personel de aynı gün idari izinli sayılacak.

AĞRI'DA PAZARTESİ'YE KADAR OKULLAR TATİL EDİLDİ!

Ağrı'da yoğun kar yağışı nedeniyle okullar iki gün daha tatil edildi. İşte Ağrı Valiliği'nden yapılan açıklama;
"Devam eden yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle Doğubayazıt İlçesi hariç, İlimiz genelinde 14-16 Aralık 2016 (Çarşamba - Perşembe – Cuma) tarihleri arasında tüm okullar tatil edilmiştir.

Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personeller idari izinli sayılacaklardır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Doğu Anadolu'daki kar yağışı sebebiyle Ağrı İbrahim Çeçen Ünivesitesinde (AİÇÜ) öğretime bir gün süreyle ara verildi.

AİÇÜ'den yapılan yazılı açıklamada, bölgede dün öğle saatlerinde başlayıp halen etkisini sürdüren kar yağışının hayatı olumsuz etkilediği anımsatıldı.

Açıklamada, yoğun kar yağışının etkisini sürdürmesi dolayısıyla AİÇÜ'de öğretime yarın saat 13.00'e kadar ara verildiği kaydedildi.

IĞDIR

Iğdır'da da yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde okullar Perşembe-Cuma olmak üzere 2 gün tatil edildi. Iğdır'da öğrenciler Pazartesi günü okula gidecek.

IĞDIR'DA UÇAK SEFERLERİ İPTAL

Iğdır'da sabah erken saatlerde başlayan kar yağışı Iğdır -Ankara-İstanbul uçak seferlerini iptal ettirdi. Iğdır Havalimanı Müdürü Fikret Bağca, "Sabah erken saatlerde başlayan yoğun fırtına şeklindeki kar yağışı nedeniyle görüş mesafesi düştüğünden uçak seferleri karşılıklı olarak iptal ettik.Alanda kar temizleme çalışaması devam ediyor" dedi.

KARS

Kars Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle yarın da eğitime bir gün süreyle ara verildiğini duyurdu.

Kars Valiliği;

"Yoğun kar yağışı devam etmesi nedeniyle 15.12.2016 Perşembe günü Kars geneline bulunan tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitim - öğretime 1 gün ara verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

BİTLİS

Bitlis'te eğitime kar engeli - Merkez ve bağlı köylerde yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitim yapılmayacak

Bitlis merkez ve bağlı köylerde yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verilmesi kararı alındı. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve tipi dolayısıyla merkez ile bağlı köylerde yarın eğitime ara verileceği belirtildi.Açıklamada, bu kararın, öğrencilerin herhangi olumsuzlukla karşılaşmaması için alındığı kaydedildi.

HAKKARİ

Etkisini arttıran kar yağışı ile birlikte Hakkari Valiliğinden açıklama geldi. Yüksekova ilçesinde hayatı durma noktasına getiren kar yağışı nedeniyle okullar yarında tatil edildi.

YÜKSEKOVA'DA KAR TATİLİ UZATILDI

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle hayat durma noktasına geldi. Olumsuz hava şartları nedeniyle bugün okulların tatil edildiği Yüksekova'da, ilk, ortaokul ve liseler yarın için bir daha tatil edildi

14 ARALIK ÇARŞAMBA TATİL OLAN İLLER

TUNCELİ, KARS, SİVAS, DÜZCE, ELAZIĞ

Kar yağışı dolayısıyla Tunceli kent merkezi ve bağlı köyler, Ovacık, Pülümür, Nazımiye, Mazgirt, Hozat ilçe merkezleri ile bağlı köylerindeki ilk ve orta dereceli okullarda, Kars'taki tüm okullarda, Sivas'ta kent merkezi, Suşehri, Gölova, Akıncılar, Koyulhisar, Yıldızeli, İmranlı ilçelerinin tamamı ile Ulaş ve Hafik ilçelerindeki anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde, Düzce il genelinde taşımalı sistemle eğitim gerçekleştirilen okullarda, Elazığ'da il merkezi, merkeze bağlı belde ve köyler ile Karakoçan ilçe merkezi ve ilçeye bağlı belde ile köylerde eğitim verilemeyecek.

BİTLİS, SAKARYA, MUŞ, BİNGÖL, YOZGAT

Bitlis il merkezi ve bağlı köylerindeki okullarda, Sakarya'da taşımalı sistemle eğitim veren okullarda, Muş'ta merkez ile bağlı belde ve köylerdeki okullarda, Bingöl'de il merkezi, bağlı belde ve köylerdeki ilk ve orta dereceli okullar ile Karlıova ilçesindeki okullarda, Yozgat'ta da taşımalı eğitim öğretim gören öğrenciler için okullar tatil edildi.

GÜMÜŞHANE, KONYA,

Gümüşhane'de de yoğun kar yağışı ve aşırı soğuk dolayısıyla Kelkit, Köse ve Şiran ilçelerinde resmi ve özel, okul öncesi, ilkokul, lise, yaygın eğitim ve özel eğitim okullarının bir gün tatil edilmesi kararı alındı. Bayburt'taki tüm okullarda, Konya'nın Hadim ve Derbent ilçelerindeki bütün okullar ile Halkapınar, Yunak, Güneysınır ve Bozkır ilçelerinde taşımalı eğitime ara verildi.

KARAMAN

Karaman'da şiddetli kar yağışı ve tipi nedeniyle köy ve beldelerde, taşımalı eğitim ile okullara erişimi sağlanan ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri için eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilmesi kararlaştırıldı.

ORDU, BOLU, KASTAMONU, KARABÜK, GİRESUN

Ordu'nun Aybastı, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, Kabataş, Korgan, Mesudiye, Ulubey ve Akkuş, Bolu'nun Gerede ve Mengen ilçesine bağlı Pazarköy köyünde, Kastamonu'nun Şenpazar, İnebolu, Azdavay ve Bozkurt, Karabük'ün Ovacık ve Eflani, Tokat'ın Başçiftlik ilçeleri ile Giresun'un Alucra ve Şebinkarahisar ilçelerindeki okullarda da eğitim verilemeyecek.

MALATYA

Malatya'da eğitime kar engeli - Taşımalı sistemle kent merkezine gelen öğrenciler için eğitim öğretime bir gün ara verildi. Malatya merkeze taşımalı sistemle gelen öğrenciler, yoğun kar yağışı nedeniyle bugün eğitim öğretime katılmayacak.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, kentteki yoğun kar yağışı dolayısıyla, merkeze taşımalı sistemle gelen öğrenciler için bugün eğitim öğretime ara verildi.Kent merkezindeki tüm okullarda eğitim öğretim normal olarak devam edecek.
http://www.milliyet.com.tr/istanbul-a-kar-geliyor-okullar-gundem-2360760/

X